Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Munkamániás lett a barátnőm,...

Munkamániás lett a barátnőm, miért csinál ilyeneket?

Figyelt kérdés

Sok éve vagyunk jó barátnők, régebben fontos volt neki más dolog is, mostanában mást se tesz, csak a munkájáról beszél, képes volt elvállalni ingyen is heti 15 órát, pszichológus amúgy egy kórházban.


Állandóan arró beszél, hogy így a betegei, úgy a betegei, micsoda sikerélményei vannak, önmegvalósít, és mennyire jó, és halad és hasonlók. De nonstop erről beszél!

Belekezdünk egy témába, máris talál valami hülységet,hogy "á igen, az egyik betegemnél pedig" - mondattal megint az ő munkájánál vagyunk. Pedig korábban még érdekelt is.


Ne értsétek félre, nagyon örülök minden sikerének, de ez az utóbbi időben már kicsit beteges - én se beszélek neki állandóan a munkámról (kertépítész mérnök vagyok, és a héten is megcsináltam pár szépséges teret), pontosabban, ha vele vagyok, akkor mindenféléről akarok beszélgetni, nem csak állandóan ezt hallgatni, hogy haladok, munka, ingyen is dolgozok, mert hú mekkora jó, hogy a betegeim a sikerélmények nekem.


Nem tudom, hogy világítsam neg neki, hogy kicsit el van tolódva...régen jártunk minden bulira, vásárolgatni, jazzkoncertre, kiállításra, táncházba, kirándulni, mostanában a tevékenységei, dolgozik, utazik a munkába (egy óra a lakhelyől) utazik megint, és más nem érdekli.


Kicsit féltem most már, mert azelőtt egy életvidám lány volt, de most olyan furcsa lett...mintha beszűkült volna kicsit.


Mit segíthetek neki szerintetek és hogyan is tudnék?



2015. máj. 12. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Magánéleti gondjai lehetnek, és jó úton van a kiégéshez.

Annyit tudsz tenni, hogy finoman érdeklődsz az otthoni dolgai felől, hátha megnyílik neked.

2015. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Fizess be egy welness hétvégére.


Nme lehet, hogy nem bízik meg benned?

Terveztek közös jövőt? Te mennyit keresel?

2015. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy ember aki szereti a munkáját ! 1000ből egy ha van ilyen. Egyszerűen mond meg neki hogy téged ez nem érdekel.
2015. máj. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mtke ***** válasza:
2 es 2 lányról van szó
2015. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es szövegértés egyes üljél le!!!


"Sok éve vagyunk jó barátnők"



Nem lehet,hogy nem történik vele semmi és azért csak a munkájáról tud beszélni?

Esetleg kérdezz rá,hogy megváltozott mi az oka,van vmi problémája stb. Éreztesd,hogy bízhat benned.Vhogy a betegekről irányítsd el a témát.Próbálj kitérni arra,hogy ő vele mi van mostanság,munkán kivül stb

2015. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennek egyrészt örülni kell, hogy olyan munkája van, amit ennyire szeret. Másrészt, ha azt akarod, hogy más is foglalkoztassa, akkor pl. mutassad meg neki a te kerttervezéseid, vagy menjetek el színházba, hangversenyre, vegyél jegyet, vagy menjetek el kirándulni - gondolom, elmenne ilyen helyekre is. Vagy beszéljél neki könyvélményeidről.
2015. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy ez két lány. Akkor ne vidd sehova, hanem csak szóban kérdezd meg, nem akarna-e máshol is kikapcsolódni, ismerkedjen fiúkkal, mert túl sok ez a munka szerinted. Ha együtt is szoktatok kirándulni, színházba járni, akkor menjetek, vagy menjetek olyan helyekre, ahol ismerkedni lehet, persze nem discóra gondolok.
2015. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy első válaszoló (egyébként nagyon is helyes) válasza hogy a búbánatba érte el az előkelő 0%-ot?
2015. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves válaszolók! :-)


Nagyon kedvesek vagytok, és köszönöm, ezt mind alkalmazni fogom - kivéve persze a jószándékú, ám annál figyelmetlenebb válaszoló közös jövőre szóló javaslatát :-D azért ezen jót kacagtam, de legalább ilyen jó volt az 5. is, aki "ülj le egyes"sel jutalmazta a válaszolót. :-)


Miguel, nem tudom hogy lehet valami nulla százalékon :-D tőlem zöld kezet kapott mindenki!

2015. máj. 14. 00:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki őszintén, hogy néha jólesne ha Te is beszélhetnél a kertjeidről, elmennételk koncertekre és odafigyelne a betegein kívül másokra is. A betegei nem lesznek mellette, ha egyszer neki lesz segítségre szüksége. Mondd meg, hogy a barátait és családját ne hanyagolja el, mert jól esne több odafigyelés. Ha sok éve vagytok jó barátnők meg fogja érteni.
2015. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!