Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van két barátnőm, és úgy...

Van két barátnőm, és úgy érzem, semelyik sem "igazi barátnő", ha már, egyáltalán létezik olyan. [ Többi lent! ] Kell a kérdőjel:?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok, és van 2 barátnőm, név szerint Eszter, és Tita.

Tita: Nagyon hisztis, és önsajnáltató, azért mert 6 évesen megműtötték a lábát, és ha véletlen rálépünk, azonnal megtudna ölni minket. Engem folyton csapkod a kulcsával ( egy nagy kulccsomó.. )

Eszter: Kedves, jó beszélgetőtárs, de hazudozós, és könnyen megsértődik.. Ráadásul nagyon agresszív személyiség..


Elvagyunk, nagyjából, bár nekem kezd elegem lenni :(

Eszterrel ovis korunk óta ismerjük egymást, és mindig kibékülünk. Titával nem szoktam veszekedni, mert akkor rögtön mondhatni rámtámad...!!

Tita mindig azt mondja nekem, hogy megakarja ölni Esztert, és ezt Eszternek is mondja néha, ezért Eszter sem bírja Titát.. Tita nagyon álomvilágban él :/ Mármint, szó szerint! Sárkányokhoz beszél, és azt mondja, hogy tündér.. Folyton csesztet minket, hogy a varázserejével bármit megtehet velünk :S Lökött. Kissé..Nagyon!!

Szóval, utálják egymást, hazudoznak néha, és nagyon hisztis,önsajnáltató pfu-k..

Szerintetek szakítsam a barátságot velük?

[ Más barátaim lennének, mert a nagyokkal jól kijövök, mondjuk a nővérem barinőjét nagyon birom, együtt megyünk lovagolni, meg a Lovasánorunkban is megismertem egy 16 éves lányt ő is nagyon kedves, és mindig vele szivattuk a többieket xD.. és az osztályomban is van pár ember, akikkel el tudok lenni, akár fiúkkal is :) )



#hazugság #hiszti #barát #igazi #igaz barik #örökbarik #nembarik #önsajnáltatók
2015. máj. 19. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
mit jelent a pfuk? :)
2015. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
xD Tudod olyan Pfuuuuu-k :D Olyan pfuu elegem van belőlük xD
2015. máj. 19. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
erre gondoltam csak nem voltam biztos benne :D koszi
2015. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor szerinted? :S
2015. máj. 19. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell "szakítani" velük, csak a helyén kell kezelni őket.


Ők nem a barátnőid, mint ahogy te sem vagy az nekik.

Ismerőseid.

Gyerekkori játszó pajtásaid. De NEM barátok.


Pont fordítva gondolkozol. És sajnos rengeteg ember csinálja ezt. Idősebbek is.

Mivel még gyerek vagy, és talán még formálható a hozzáállásod, elmondom, hogy ez hogy van az életben valójában.


Szóval az ember egész élete alatt találkozik egy rakás másik emberrel. De attól, hogy nincs köztük semmi probléma, attól még nem barátok. Sokan azt hiszik, de nem.


Ha egy csomó időt együtt töltenek, és rájönnek, hogy hasonló az értékrendjük, ( pl őszinteség, becsületesség, segítőkészség, stb)

hasonló a vérmérsékletük (nem verik egymást kulcscsomóval, nem szeretik az agressziót, ugyanúgy szeretnek bulizni, stb)

hasonló a világnézetük, egyéb ilyen dolgok, még akkor sem barátok, de ez egy jó alap, ebből lehet barátság.


Aztán ahogy jönnek az évek, az élet próbatételeket állít a kapcsolatuk elé.

Olyan helyzeteket, amiben kiderül, hogy pl mennyire őszinték, ha abból káruk származik.

Mennyire segítőkészek, ha önzetlenül kell segíteni.

Mennyire megbízhatóak, ha komoly áldozatot kell hozni azért, hogy pl betartsák egy adott szavukat.


És ha ezeket túléli egy kapcsolat, akkor az nevezhető barátságnak.

Tét nélküli jópofizás nem!


De ez nem azt jelent, hogy akiből nem lesz barát, azzal automatikusan meg kell szakítani a kapcsolatot, vagy haragudni kell rá.


Örülni kell neki, hogy kiderül egy beszélgetésből, vagy reakcióból, hogy ha valakiből nem lesz barát, mert legalább kiderült.

Nincs ezzel semmi baj, nem a mennyiségre kell menni, hanem a minőségre.

Az is jó, ha egy helyzetben hazugságon kapsz valakit.

Nem baj, csak ne kezeld barátként .

Legyetek haverok, jó ismerősök, hülyéskedjetek, dumáljatok felületes dolgokról, stb.


Persze az nem valami jó, ha valakiben 10 év múlva csalódsz nagyot, de ilyen is van.


Csak sokszor lehet olyat hallani, hogy valaki arról panaszkodik, hogy csalódott a barátjában, mert mondjuk nem állt ki mellette a diszkóban, mikor meg akarták verni.


Miért, kérdem, hányszor állt már ki melletted, hogy most csalódtál benne?

Azt mondja ez volt az első ilyen alkalom.

De akkor mitől a barátod? Mert együtt szoktatok sörözni?


Szóval az emberek hajlamosak bebeszélni maguknak, ha egy

megmérettetések nélküli kapcsolatban nincsenek feszültségek, az már barátság. Pedig az még fényévekre van tőle.


Úgyhogy csak sodródj az árral, tisztelj mindenkit annyira, amennyire ő tisztel téged, és mindenkinél mérd fel, hol az a határ, ameddig a bizalmaddal megajándékozhatod.

2015. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) hasznos :)
2015. máj. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!