Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha én tartok "bulit", nekem...

Ha én tartok "bulit", nekem miről kell gondoskodnom?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, huszonévesek, van, ki dolgozik a társaságból (én pont nem). Kitaláltuk, hogy legyen nálunk ilyen sütögetés. Azt alapnak gondolom, hogy a kaját én biztosítom, ami a sütögetéshez kell, meg valamennyi piát is.

Elég laza emberek, nem hiszem, hogy hoznának salátát vagy sütit... arra gondoltam, hogy hozzák ők a piát meg rágcsákat... nem tudom mennyire kéne előkészülnöm, mennyire kéne őket kiszolgálni... mert nem akarok nagyon házigazda szerepben lenni.

Ezen enyhítene, ha lazábban vennénk, és mondjuk szétdobnánk az összes költséget?

Segítsetek kérlek.


2015. máj. 20. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez abszolút rajtatok múlik. Bárhogy lehet, a lényeg: előtte beszéld meg velük, hogy hogyan szeretnéd. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát :)
2015. máj. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen csak nem akarok pl. önzőnek tűnni vagy fukarnak azzal, hogy osszuk fel a költséget. Simán megy az oda-vissza meghívás is a társaságban.
2015. máj. 20. 02:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 20 körüliek vagyunk a társasággal, van aki tanul, van aki dolgozik, de mindig elosztottuk a költségeket. Összeírtuk mit kell venni, kb mennyibe fog kerülni, és vagy együtt megvettük, vagy 2 emberke bevásárolt. Ha maradt, elosztottuk. A helyszíNt mindig más biztosította, így ezzel sem volt probléma. De persze általában mindig mindenki vitt valamit ( rágcsa,süti,üdítő,pia) így teljesen jól kijött mindenki, senkinek nem fosztottuk ki a tárcáját, és jókat buliztunk. Persze ez a ki mit, vagy hogy áll, mindig a társaságtól függ
2015. máj. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ha nagyobb mennyiségű húsról, kajáról van szó, akkor mi általában úgy csináljuk, hogy a házigazda vásárol be, a végén ezt osztjuk. mindenki visz egy bort, vagy söröket, de azért jó ha a házigazdánál még van 1-2 üveggel pluszban (esetleg valami welcome drink).

rágcsákat, sütiket kirakjátok, mindenki vesz amennyit akar, nem kell azt annál jobban kínálgatni. viszont arra én szoktam figyelni, ha valakinek ürül a pohara :)

2015. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szerintem megveszem a husit, csinálok sütit, és kiadom nekik, hogy amit innának meg chipset azt hozzanak

(itt is lesz azért alkohol)

ez így cinkes?

2015. máj. 20. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!