Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Deogozott a baratnom hogy...

Deogozott a baratnom hogy reagaljam le?

Figyelt kérdés
Nos a baratnom volt egy buliba es drogot fogyasztott el. En mindtam h ez igy nem jo de latom rajta hogy nem utasitana el meg egyszer. Tehat ki akadtam. Szerintetek mit mondjak neki errol vagy pat napig szoba se aljak vele? Idegileg ki keszitett ezzel folyton ez van a fejembe.
2015. jún. 4. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Megis, hany evesek vagytok? Es egyaltalan, milyen drogrol van szo?
2015. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Barát barátnő vagy párod barátnő?


Ha barát, akkor én megszakítanék vele minden kapcsolatot. Aki drogozik, azt elítélem és megvetem. Azok, akik árulják meg előállítják, ők meg akasztást érdemelnek.


Ha párod barátnő, akkor megmondanám neki, hogy ha még egyszer ilyet csinál, akkor szakítás lesz, válasszon, vagy drog, vagy te!

2015. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 *Nekomimi* ***** válasza:
100%

Szerintem ( nem általánosítok ) 13-14, max 15 évesek lehetnek és "sima" fűről lehet szó...

Ha tévednék, akkor pardon, de sok hasonló esetet olvastam, láttam, hallottam, hogy "bedrogozott", amott meg egyszer beleszívott egy füves cigibe...

2015. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanmár


Ilyesmiért még egy szóváltás is felesleges.


Ráadásul az első komoly barátnőmmel egy drograzzián jöttem össze. El lehet képzelni hogy mennyire voltunk beállva ha bevittek minket.


Még ha valaki rendszeresen drogozik akkor sincs semmi.

A bulival együtt kinövi az egészet aztán kész.


Ha meg annyira szétcsapja magát hogy belehal akkor meg így járt, jelenése volt isten színe előtt.

De azért ez nagyon ritka.

2015. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igazi jó barát vagy, aki kitart a másik mellett, és segít a bajban. Gondolom sokan szeretnek. :D

2015. jún. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Tudod, hogy miért írom azt, hogy megszakítanék vele minden kapcsolatot? Mert már volt egy rossz élményem ezzel kapcsolatban és soha többet.


Egy nagyon jó barátom rászokott a marihuánára gimiben, 16 évesek voltunk. Akkor még ez nem zavart, volt hogy a jelenlétemben is szívott, gondoltam az ő dolga, úgy voltam vele hogy az alkohol rosszabbat hoz ki az emberből, mint a marihuána. 17 évesen tudtam meg, amikor elmentünk a suli szalagavató afterjére, hogy már nem csak marihuánát szed, hanem asszem extasy-t (azt, amelyik felpörget vagy mi). Tökre pörgött buli végéig stb, de mintha lett volna neki egy lekapcs és úgy kellett hazacipelni. Nem sokkal utána már rászokott ezekre a dizájner drogokra és sokszor suliba is drogosan jött be. Persze próbáltunk neki segíteni, beszélni, egyéb dolgok, de semmi nem használt. Utána már nem nagyon beszéltem vele, mert már a legtöbbször nem volt önmaga, a jegyei leromlottak, egy értelmes mondatot nem tudtál vele beszélni, egyik pillanatról a másikra agresszív lett, pedig előtte kitűnő tanuló volt és versenyszerűen focizott, stb. Na a vége a történetnek, hogy az egyik első óránkon bejött az ofőnk és egy rendőr, elmesélték, hogy az osztálytársunk bódult állapotban átfutott egy 6 sávos úton és elgázolták. Szerencsére túlélte, de egész este műtötték és utána még sokáig az intenzíven volt. Mindenkit megkérdeztek, mit tudunk, hogy miket szedett, stb, stb. Asszem rendőrségi eljárás is indult ellene valamiért, de utána már nem a mi sulinkba járt, szóval ennyit tudok az ügyről.



A lényeg, hogy én láttam, hogy egy jól tanuló jól sportoló értelmes barátom hogyan fordul ki teljesen magából és hogyan lesz egy szellemi roncs, aki majdnem életét veszti. Kérdezem, aki nagyon okosan kioktatott, hogy mit tennél ezek után?

2015. jún. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A paromrol van szo aki 15 eves. Marihuanarol volt ott szo...
2015. jún. 5. 06:52
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Az első szerencsétlent simán leszartad, ha meg most lenne ilyen annyit mondanál, hogy menjen a búsba. Tartom amit mondtam, egy barát nem így viselkedik. Btw a fűre nem lehet rászokni(ettől még persze, hogy káros, de fizikai függőséget nem okoz), pláne nem leszel tőle agresszív, ex is csak felpörget, mintha átaludtad volna a telet, és tele lennél energiával ~ az lesz tőle vadbarom, aki amúgy is az).

2015. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!