Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan érdektelenek a másikkal szemben?

Figyelt kérdés

A barátnőm nemrég kórházban volt egy nagyobb műtét miatt, de már szerencsére otthon van. 3 barátnője is tudott a dologról, (mikor lesz a műtét stb) mégse írtak neki, nem hívták, hogy jól van-e, hogy érzi magát. Szerintetek miért van ez? Miért ilyen nemtörődömök az emberek egymással? Bezzeg barátnőm anno írt sms-t vagy telefonált hasonló esetben.


21/F



2015. jún. 11. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Bajban mutatkozik meg ki az igazi barát.
2015. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem se írt senki a barátnőim közül (3),mikor bekerültem. Olyanok írtak,akikről sosem gondoltam volna. Mondanom se kell, hogy én sem kerestem utána már őket.

Pedig, amikor az egyikőjüket baleset érte egy évvel az enyém előtt, én ott voltam neki. Úgy látszik, elfelejtette. Még mindig rosszul esik kicsit, de majd idővel gondolom teljesen túl leszek rajta.

2015. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért röhej, hogy egyes emberek hirtelen "elfelejtik" a másikat amikor bajban van. :)
2015. jún. 11. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, és iszonyat nagy csalódás, engem utána hónapokig gyötört mindez, ráadásul gyerekkori barátnőkről van szó. Közös bulik, éveken át közös nyaralások. Nehéz szabadulni az emlékektől, de ezt soha nem nyelem le nekik.


Remélem, a barátnődnek vannak más barátai is, akikkel szorosabbra tudja fűzni a kapcsolatot, mert az ilyenekkel tényleg kár foglalkoznia. Egy sms vagy e-mail semeddig sem tartott volna nekik.

Ha nem lett volna mellettem a barátom, tuti bekattanok, mert voltak nyűgös napjaim miattuk. Főleg, hogy itthon feküdtem hetekig és szinte csak rokonok jöttek meglátogatni.


Legyél mellette te is, bár úgy érzem ezzel a résszel nem lesz gond. :)

2015. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van, engem is rendkívül megviselt, amikor ilyen történt velem, utána hónapokig gyötrődtem rajta, ugyanakkor rosszul is éreztem magam hogy "jajj, miért várok el ilyet a másiktól"...

Az, hogy "na de hát élőben beszélgették, hogy most van a műtéted, mi lehet veled szóval ne kifogásold hogy nem írtak vagy nem kerestek" nem volt számomra valami meggyőző.

2015. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól írtad: egyes emberek hirtelen "elfelejtik" a másikat amikor bajban van.

A nők különben sem valami híres barátok. Ezt nem pejoratív felhanggal mondom, ős nagyon sok mindenben jeleskednek, sok mindenben jobbak nálunk, de a női barátság fabatkát sem ér. A barátság ugyanis ősi, atavisztikus érzelem, még a vadászó ősemberek egymásra utaltságából alakult ki. A férfiaknak baromira nem volt mindegy, hogy a mellette kőbaltát szorongató torzonborz alak mennyire védi meg az ő seggét, ha bajba kerül. A gyűjtögető nőknek ellenben a másik nő vetélytársat, konkurenciát jelentett.

2015. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez persze nem azt jelenti, hogy a fiúk hanyatthomlok rohannak hozzád, ha beteg vagy. Ennek okáról azonban oldalakt lehetne írni.
2015. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!