Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, hogy meglopott a...

Lehet, hogy meglopott a barátom, hogyan vegyem rá, hogy bevallja?

Figyelt kérdés
Éppen szakítottunk és haza is küldtem, aztán pár nappal később kikellett volna fizetnem a kutyáim gyógyszerét, amit a neten rendeltem, de nem volt meg a pénzem... Én hülye elöl hagytam és nem tudom tényleg ő volt e... 100 000 ft-ról van szó, szóval nem kis összeg, a csomagot hétfőn szállítják ki újra, de nincs rá pénzem, mert még abban bíztam amikor nem találtam, hogy talán másik helyre tettem, de nem. Még a takarító járt itt rajta kívül, de ő már 10 éve dolgozik nekünk és soha nem lopott ez 100x. Szóval nem hiszem, hogy pont most 10 év után ellopná ezt a pénzt hiszen ezzelé az állásával játszana. Az exem tuti nem vallaná be, fél éven át a szemembe hazudott egy megcsalásos ügy miatt, amit nem vallott be magától, csak "csapdába" csaltam. Most is valahogy ezt kéne tenni, de nem tudom, hogyan... És ne is 100x hogy ő volt, de én inkább rá gyanakszom mint a takarítóra... Tudom hogy mostanában munkát keresett meg úgyis szakítottunk éppen, bár azóta is szerelmes leveleket irogat ami eléggé összezavar. Lehet direkt? Teljesen kivagyok idegileg, mert nincs pénzem kifizetni a kutyák kezelését és az egyik nagyon beteg...

2015. jún. 12. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha egészen nem járt más a lakásban, és már mindent felforgattál, akkor mind a kettőt hívd át, ültesd le, és kérdezd meg hogy melyik volt. Csak nem hazudnak olyan jól. A megcsalásnak ehhez semmi köze. Mindenki megcsal mindenkit, ez teljesen természetes, de azért a másik ember pénzét nem igen szoktuk elvenni..


De egyébként nézz szét a lakásban, az is lehet hogy levertétek a szekrény mögé, szekrény alá, ilyenek.


Én egyikőjükről sem feltételezném, de nem ismerem őket.


Egyébként nekem ha lenne takarítónőm, biztosan vennék rejtett kamerát, és megfigyelném, hogy mit csinál. Egy ilyen kamera körülbelül 10ezer forint.

2015. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem feltételezném, de a táskámban volt a pénz, onnan nem eshetett ki... magától nem tűnhetett el.
2015. jún. 12. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Erről egy munkahelyi sztori jutott az eszembe. Sokan panaszkodtak hogy lopnak pènzt az öltözőből. Ès gyanusìtottjuk is volt. Csalinak kitettek pàr ezer forintot, aminek felìrtàk a sorszàmàt. Mikor nem volt meg a pènz, csak szòltak az illetőnek hogy mutassa meg a tàrcàjàt. Mivel a sorszàmok egyeztek, nem tudta letagadni. Valami hasonlòval pròbàlkoznèk a helyedben.
2015. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nagy valószínűséggel ő volt.Írd meg neki,hogy tudod hogy ellopta a pénzt mert más nem volt a lakásban,sürgősen szolgáltassa vissza,mert nem a tiéd volt,hanem a főnöködé/cégé/haverodé/barátodé,és ha nem akarja hogy mást is bevonj az ügybe,cselekedjen.A szerelmes levelek ne tévesszenek meg.Tőlem is lopott már így ex,én fel is jelentettem.
2015. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma találkozom vele és már tudom mit mondok neki… És ha nem vall, leültetem mindkettőjüket, és valaki befogja vallani!
2015. jún. 13. 07:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd ird meg melyikük volt... :)
2015. jún. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
5 Aki lop az hazudni is fog neked. Erre jobb ha felkészülsz.
2015. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát kicsikém akkor igaz négy éves téma, de jó nagy hülye voltál akkor az biztos. Nem tudtad azt, hogy pénzt, meg értéket soha nem hagyunk elöl? Így jártál!. Na de ha ép találkoztál az exeddel, és sikerült leültetned, és kivallatnod, akkor szerencséd volt anno mert tegyük fel, hogy kivallattad leültetted, ha sikerült, vagy nem. Viszont ha nem, akkor még így most négy év után is azt mondom, hogy ha hasonlóra kerülne ismét sor, akkor ha nincs szemtanú, vagy tárgyi bizonyítékod, akkor leültetés, vallatás na ilyenekkel szerintem most se próbálkozz, ha nem vagy rendőr, vagy hatósági személy, mert ha te így most sima civilként megpróbálod sarokba szorítani az ismételten általad vélt elkövetőt, akkor te még jobban megütheted a bokádat ha érzi, hogy sarokba próbálod szorítani, mert ilyenkor válik agresszívvá. Na jó visszatérve ha meglett a pénz akkor szerencséd volt, de ha nem akkor peckhed volt ennyi ha esetleg nem sikerült anno leültetned.


(F).

2019. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!