Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom mit tegyek/mondjak...

Nem tudom mit tegyek/mondjak ebben a helyzetben. Valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tud valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés

A legjobb barátomról van szó, akinek nemrég volt egy komoly balesete, amiben maradandóan megsérült. Mellkastól lefelé lebénult és a karjai sincsenek teljesen rendben (a kerekesszéket tudja hajtani, de normálisan evőeszközzel enni és írni nem tud, az ujjai alig működnek). Kiskorunk óta ismerjük egymást (most ő 16, én 17 éves vagyok), úgy szeretem, mintha az öcsém lenne, de most nem tudok mit kezdeni vele.

Folyamatosan eltaszít magát, kiabál velem, azt mondja, hogy hagyjam békén, menjek el és ne törődjek vele. Azt hiszi, hogy csak szánalomból vagyok mellette, pedig ez nem igaz. Nekem ugyan olyan fontos, mint a baleset előtt. Hiába mondom neki, hogy semmit se változott a szememben, szeretem akárcsak régen, nem hisz nekem...

Kezd felőrölni ez az egész. A közös barátaink elfordultak tőle, a szülein meg rajtam kívül nem foglalkozik vele senki, de minket se tűr meg maga mellett.


Mi tévő legyek? Hogyan adhatnám a tudtára, hogy tényleg nem számít nekem az állapota, nem nézem le őt emiatt?



2015. jún. 18. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
járj a nyakára és ne hagyd magad!
2015. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Légy kitartó és türelmes vele.

Idő kell neki,hogy valamennyire feldolgozza a balesetet,ha egyáltalán felfogja,fel lehet ezt valaha is.

Légy a támasza,de ne nyomulj túlságosan,csak érezze számíthat rád.

2015. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tudta még feldolgozni a balesetet, de ez nem csoda ehhez idő kell sok idő.
2015. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!