Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bennem van a hiba, vagy a...

Bennem van a hiba, vagy a fészbukk' tényleg tönkreteszi a társadalmat?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem... szóval... :D 16 éves lány vagyok, egyedül érzem magam, távkapcsolatban élek, suliban magán tanuló vagyok. Sok barátom/ismerősöm van, néhányat elég közelről ismerek, és kölcsönösen tudjuk egymás bizalmasabb dolgait, azaz szoktunk lelkizni. Nem csak ilyenekről lehet velem beszélni, sok minden érdekel(bár, nem feltétlen lányos dolgok, gép, pszichológia meg egyebek), de szeretek viccelődni. :D Viszont a barátaim ritkán keresnek, van aki hónapokig rám sem ír, azt se kérdezi élek-e még. Pedig ha én keresem őket, senki sem lekezelő, nem is 2 szóval válaszol, nem úgy tűnik, mintha untatnám őket. Különben sem olyannak ismerem egyiküket sem, akik nem mondanák meg ha valami nem tetszene. Azokról van szó, akiket a legjobb barátaimnak tekintek, max. 4-5 ember. Személyes találkozásra is próbáltam elhívni őket, de szinte "sosem érnek rá". Fészbukkjuk meg mégis tele van mindenféle képpel, amin a haverjaikkal vannak, sok iskolában készült fotó. Ennyire nem válogatnák meg a korombeliek a barátaikat? Az osztálytárs "kézre áll", oszt' jó haver lesz az amíg véget nem ér a suli, aztán többet szóba sem állnak? Amikor az egyikük el is jött velem valahova, az helyett, hogy rám figyelt és beszélt volna normálisan, a telefonját nyomkodta... -.- Nem hiszem el, hogy egyetlen napot ne bírna ki valaki a telefonja nélkül ha már olyan személlyel találkozik, akivel évente 1-2 alkalommal, pedig még nem is laknak messze, az egyik ilyen ismerősöm konkrétan gyalog 20 percre. Rajtam kívül a többi tizenévesnek nincs is szüksége komoly barátokra, akikre számíthat is, nem csak a suliban röhög velük? Szeretnék legalább 1-2 olyan embert megismerni, akivel legalább pár naponta kommunikálok, hetente/2 hetente találkozom. Annyira utálok egyedül lenni. :( Vagy ez lehetetlen ameddig nem leszek én is fészbukkfüggő, hogy egész nap online legyek? A mai generációnak már csak azok az élő, létező személyek, akik a chaten elérhetők? :/ Ne már... Mit gondoltok, én várok sokat egy baráttól, vagy tényleg ide süllyed az emberiség? Más így érezhet, mint én, legfeljebb nem mondja?

2015. jún. 28. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A face ismeretség meg sem közelíti a barátságot. Kb olyan messze van a két fogalom egymástól mint ide az Androméda-köd. A másik dolog pedig az hogy aki a fészen több mondatban válaszol az nem biztos hogy élőszóban is olyan kifejező tud lenni.Ha igazi barátokat szeretnél szerintem a való életben kéne keresgélni nem pedig a virtuálisban.
2015. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

És azon gondolkoztál már hogy ha nem lenne internet és facebook (még telefon sem nagyon) hogy tartanád a kapcsolatot a barátoddal? (Mert írtad távkapcsolatban vagy.)

Amúgy nem kéne magántanulónak lenned, az lenne a normális ha iskolába járnál nem pedig ilyeneken gondolkoznál.

Amúgy meg mindenki azt csinál amit akar, nem a facebook a hibás. A mentalitás a rossz, meg az hogy a Barátok Közt fajta sorozatokból tanulnak az emberek.

2015. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem facebookoznának akkor helyette mit tennének. Az állandóan a facebookon lógók közül is vannak akik eljárkálnak és vannak akik otthon ülnek. Ha nem lenne facebook csinálnának mást a gép előtt. Attól hogy megszűnne a facebook nem kezdene el csörögni a telefonod.

Aztán veled előre leegyeztetett programokat lehet csak. A többiek csak ráírnak a másikra, hogy: "lejössz térre?" és 10 percen belül lent van mindkettő. Meg ha ép délelőtt jut eszébe, hogy milyen jó lenne elmenni kínaizni, akkor az éppen kéznél lévő barátjával fog menni.

Te is távkapcsolatban élsz, itt hol a komolyság? Heti 1szer elutazol a barátodhoz vagy ő utazik hozzád, elintézitek amire szükségetek van, aztán mentek a dolgotokra. Így 2 hónap alatt haladtok annyit mint más 1 hét alatt, ezért is unnak rá nagyon sokan erre a dologra.

A környékeden kéne barátokat keresned. A jelenlegi helyzeted nem a facebooknak köszönhető, csak saját magadnak.

2015. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De az a siralmas, hogy ezeket az embereket személyesen ismertem meg, 2-őt óvoda óta. :( Én maradok a Skype-nál, webkamerázás 1 fokkal "személyesebb", mint az írogatás. Fészbukkra ha hetente felmegyek 5 percre, utálom. Egyébként jobban kijövök felnőttekkel, lehet ez is a "baj", meg nem tudok azon röhögni ha "barátok" küldik egymást "viccből" az anyjukba, ahogy a korosztályomban szokás.
2015. jún. 28. 10:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Marha messze csak a pasim lakik, azok a személyek akiket a legjobb barátaimnak tekintek, a városon belül vannak mind.
2015. jún. 28. 10:52
 6/18 A kérdező kommentje:
Barátommal meg "csak" épp annyira ismertük meg egymást neten keresztül, hogy amikor személyesen együtt laktunk 1 hónapot, szinte semmi új nem derült ki a másikról... :D
2015. jún. 28. 10:54
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
A Face-en nagyon sokan a széles vigyort mutatják, főleg akik kapcsolatban, házasságban vannak, közben pedig keményen nyírják egymást a mindennapokban. Abszolút nem a valóság. Érdemes inkább egymást látogatni és személyesen beszélgetni.
2015. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Én Facebookon nem tapasztalok mást csak a bunkóskodást az emberektől, nem nagyon szeretem a Facebookot
2015. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na igen, arról eleget hallani, hogy fészbukkon mennyit hazudnak, lassan más embernek állítják be magukat, mint akik. Mintha kölcsönkérnék valakitől egy legújabb iPhone-t, azzal fotóznám le magam és feltölteném, hogy azt higgyék az enyém. :D Ez meg a másik fele. Én is inkább a személyes találkozások híve lennék, ha lenne kivel.
2015. jún. 28. 11:13
 10/18 anonim ***** válasza:
Az amgy nem merlt fel benned, ha normálisan járnál iskolába, lennének valódi barátaid? Mert így gyakorlatilag a monitor mögött élsz számukra...
2015. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!