Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érezhet az ember majdnem...

Érezhet az ember majdnem "szerelmet" a barátja iránt (nem meleg téma! )?

Figyelt kérdés

Nem értem magam. Heteró vagyok, tényleg nem vagyunk melegek. Szingli vagyok, van egy barátom, aki fiatalabb nálam, sokat köszönhetek neki, mert a fiatal és pozitív habitusával kirángatott a depiből és nagyon sokat kaptam tőle így lelkileg.

És most meg úgy érzem, hogy mintha szerelmes lennék bele. No nem vagyok homár, sőt, nőkkel szexelek, de lelki értelemben ezzel a sráccal lennék legszívesebben örökké. Tényleg mint aki szerelmes, örökké rá gondolok és mint egy kamasz örökké lesem a vibert, hogy ír-e, nézem hogy fenn van-e a fecen stb. Még a nőkkel lévő randik közben is őrá gondolok állandóan, hogy mit csinálhat éppen, merre jár stb. Szerencsére elég intenzív és sűrű a kapcsolattartásunk, de nem akarok a nyakára mászni vagy azzal elriasztani, hogy örökké lekössem minden idejét, de ha tehetném éjjel nappal vele lennék.

Mitől lehet ez?


(kérem, hogy normális válaszokat írjatok, a homározós marhaságok nem érdekelnek)



2015. jún. 28. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, hány évesek vagytok... Kamaszként még teljesen normális az efféle rajongás az azonos nemű barátok iránt is.


Felnőttként nem szokványos. Szerintem nálad az a magyarázata, hogy egy ideig rossz passzban voltál, a depresszió vagy ahhoz közeli állapotok olyanok, mint egy függőség: egyszerűen hiába tudod, hogy ki kéne törnöd belőle, nem tudsz. Ő segített kimászni, és most ezt a függőséget átvitted rá. Most tőle függsz, ami nyilván eggyel jobb, mint a betegség, viszont még csak az első lépés a ténylegesen boldog, kiegyensúlyozott felnőtt élet felé. Ezen kéne dolgoznod talán.

2015. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi. Azt hiszem jól összefoglaltad. :)

Igen, felnőttek vagyunk, jelentős korkülönbséggel ráadásul, tehát az én koromban nem kellene ennyire függőnek lennem tőle. De sajnos tényleg olyan erős ez a függőség, hogyha összevesztünk néha és nem állt velem szóba napokig v hetekig, szabályosan kikészültem és befordultam. Pedig tényleg nagyon irracionális.


Amiben szerencsém van, hogy a srác is szeret/kedvel engem, mert sűrűn keres magától, minden héten egy-két közös program megvan, napi szintű (akár többszörös) üzenetváltások, írogatások, ha olyat lát ami nekem tetszik egyből küldi viberen a fotót stb.


Nekem szokott rosszul esni, ha egyszer-egyszer másod-harmadhegedűs mellékszereplőnek érzem magam az ő időbeosztásában, de ezt nem éreztetem vele, leküzdöm önfegyelemmel. Inkább olyankor nem veszek részt a dologban és kivárom azt a pillanatot, amikor nem csak épp a programjai közötti kis idejét szánja rám, hanem amikor kimondottan úgy szervezzük, hogy együtt töltjük pl a délutánt.

2015. jún. 28. 13:48
 3/19 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, hogy szép lassan kialakítsd a saját életrended. Nyilván te is tudod, nem jó, hogy függsz tőle, hiszen ha vele valami történik, akár csak külföldre megy vagy elutazik vagy megházasodik/gyereke lesz, akkor sérülni fogsz, elveszted a biztos talajt a lábad alól.


No meg a barátság is akkor az igazi, ha két egyenrangú, szabad, kiegyensúlyozott embert köt össze.


De szerintem klassz, hogy eljutottál ide, meg hogy kimásztál a gödörből, de hidd el, tudsz önmagadnak, önállóan élni, létezni, értékes ember vagy, akinek az életének nem mások az értelme, hanem ő maga! :)

2015. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, így van, ezen dolgozom, de persze emiatt nem távolodom tőle, de próbálok másokkal is kapcsolatokat ápolni, csinálni olyan programokat is, aminek ő nem része. Illetve ha mással is programozik, csajozik, stb, nem mutatom ki, hogy nem tetszik. Hisz belátom, hogy nem lehetek kizárólag én az életében.
2015. jún. 28. 14:04
 5/19 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2015. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én kicsivel 40 fölött ő 30 alatt.
2015. jún. 28. 14:31
 7/19 anonim ***** válasza:
Egy normális világban semmi baj nem lenne ezzel.
2015. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi férfibarátság felülírja gyakran még a szerelmet is. Becsüld meg, mert manapság, a magába fordult társadalomban nagyon ritka kincs az ilyen.
2015. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Milyen szerencsés vagy! :)


Én is éreztem már hasonlót,de fiatalabb voltam,mint te.

Nem homoszexuális értelemben,de emberileg szerettem őt.

Nincs jobb szó rá...


Általában idővel enyhül ez és valószínű,hogy az akkori állapotod utóhatásaként erősödött fel ez az érzés iránta.

Értelmes keretek között,ez nagyon jó dolog,de érdemes lehet mások felé is nyitnod.


Persze egy értelmes és elfogadóbb világban ez nem lenne akkora ritkaság.Szerintem sokan vannak vagy voltak így,de ezt manapság titkolni kell,mert ha két férfi kimutatja egymásnak a poztív érzéseiket egymás felé,akkor már rájuk sütik,hogy melegek és stb...

Pedig szerintem attól,hogy nagyon kedvelek vagy szeretek valakit,az még nem jelenti azt,hogy ágyba akarok bújni vele....

2015. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A romantikus és a szexuális vonzódás két különböző dolog, és nem mindig járnak "kéz a kézben" egymással. Ergo simán lehetsz szerelmes valakibe, akivel nem akarsz lefeküdni, meg simán akarhatsz lefeküdni valakivel, akibe amúgy nem tudnál szerelmes lenni soha. Tehát igen, normális dolog, amit érzel.
2015. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!