Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elképzelhető, hogy egy 27-28...

Elképzelhető, hogy egy 27-28 éves lánynak idősebb férfi barátai is legyenek?

Figyelt kérdés

Nem elégítenek ki a kortársaimmal folytatott felületes beszélgetések (milyen sminket viseljek, mit főztem ma, mi történt Stohl Bucival stb.) viszont a körülöttem lévő idősebb nőkkel, férfiakkal jól kijövök.


Viszont attól félek, hogy ezzel ártok a férfi ismerőseimnek, nem szeretném, ha pletykálnának róluk. Hogy tudnék "családilag" ismerkedni velük? Nem kettesben szeretnék csevegni velük, hanem valahogy a baráti körük részévé szeretnék válni, megismerni a családjukat, elmenni együtt múzeumba, vagy beülni egyet beszélgetni időnként.


A hölgyekkel egyszerűbb dolgom van, mert nem értik félre. De csak azért, mert férfiak, nem szeretném őket elengedni, hiszen nagyon jó emberek.


Nehéz, mit tudnátok tanácsolni, őszintén örülnék a segítségnek!


2015. jún. 30. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Nekem is ilyen barátnőm van.
2015. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valahogy én is így voltam mindig is, sosem érdekeltek a tipikus női témák. Most is csak egy barátnőm van, de kissé fiús és sportos és értelmes dolgokról lehet vele beszélgetni. Ez persze nem jelenti azt ,hogy nem vagyunk igényes nők, csak fölöslegesnek tartjuk a piperészkedésről való társalgást. Ennyit felvezetésként, hogy akkor a kérdésre is válaszoljak:

Én is mindig a férfi társasághoz húzódtam, de rájöttem, hogy ilyen formán ahogy Te elképzelted jóformán kivitelezhetetlen. Nagyon ritka az a férfi, aki nem gondol másra is, és még ritkább az a felség, barátnő, aki tolerálja a párja női haverját. Hidd el, tapasztalatból tudom. Ráadásul az ilyent nem is lehet erőltetni, ez vagy kialakul magától, vagy nem. Ez max. úgy működik, ha neked is van párod, és négyesben mentek szórakozni, és részletkérdés, hogy Te a férfival jól megérted magad.

2015. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tibciri válasza:

Bármit is mondasz, teszel, gondolsz, sajnos mindig félre fognak érteni. Az emberek többsége úgy van programozva, hogy ha egy férfit és nőt lát együtt, azonnal valami másra asszociál. Sajnos nincs tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogy ez más országokban is így működik-e, de az bizonyos, hogy kis hazánkban ez a standard. Én azt mondom, nem másokkal kell foglalkozni, hanem azzal, hogy Te magad jól érezd magad, ám a hiba abban van, hogy ez a szóban forgó férfiaknak is gondot okozhat. Személyes tapasztalatom az, hogy mindenféle egyéb szándék nélkül (szimpla barátságból) közelítesz a másik nem felé, és azt a környezeted másként értelmezi.


Itt nem életkorról, hanem inkább az emberek maradiságáról van szó. Ez pedig oda vezet, hogy ezek a bizonyos barátok kénytelenek lesznek elfordulni, mivel az ő környezetükben visszásságot válthat ki. Ez butaság, de nem tehetsz ellene semmit. A gyanakvás megöli a bizalmat, ami egy futó kapcsolatban okozhat komoly károkat.


Mindennek ellenére léteznek normális emberek, de ha a társaságukra vágysz, és nem akarod, hogy összekössenek velük, akkor vond be a tágabb környezetüket is. Többet is nyersz rajta, hiszen olyan közegben élhetsz társasági életet, ahol jól is érzed magad, és nem kell attól rettegned, hogy akárkinek gondot okozol ezzel.


Keress olyan témákat, köröket, ahol olyan dolgokkal foglalkoznak, ami Téged is érdekel, lépj kapcsolatba csoportokkal, körökkel... A kulturális körök általában nagyon befogadók, barátságos tagokkal.


Az effajta barátságok alapja a kölcsönös tisztelet. Keress valamit, amiben jó vagy, és nyiss a világ felé. A valódi probléma véleményem szerint nem az, hogy a korosztályoddal nem jössz ki, hanem hogy intelligens társaságra vágysz, amit nem igazán kapsz meg. Ez nem kor függő. Kacsintgass ki abból a környezetből, ahol éppen vagy, tapasztalj picivel többet.


Egyéniséged van, ne félj vállalni. Nyiss a világ felé, olvass sokat (legyél okos, mer' az tök jó :D ), és beszélj azzal, aki szimpatikus. A többit meg bízd a sorsra.


A legegyszerűbb az, ha nyíltan, nyitott szándékkal szerzel kapcsolatokat, már az elején tisztázva, hogy miről is szól ez az egész. Ha például elmondod azt, amit a kérdésben leírtál, biztosan találsz ilyen barátokat. ;)

2015. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Bízom abban, hogy valahogy sikerül úgy összeismerkedni vele, illetve velük, hogy ne okozzak gondot, de mégse szakadjunk el teljesen.


sajnálnék csak azért elbúcsúzni, mert családosak.

2015. júl. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!