Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nehéz állatbarát lánynak...

Miért nehéz állatbarát lánynak barátokat találnia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hatalmas állatbarát vagyok,(de nem az a buta típus hogy ja de cuki, meg hasonlók.) Nagyon komolyan veszem az állattartást, elég sok állatom is van és az életem kb. 70% az állatokról való gondoskodás tölti ki. Ha pedig éppen nem vagyok állat közelben, akkor csak róluk beszélek. A korosztályomban sajnos nem igazán találok barátokat, általában pozitívan kezdődik egy ismerkedés de mikor kiderül hogy az illető rosszul tartja a saját kedvencét elkezdem "ez így nem jó, változtass rajta" dolgot. ( Ez alatt ne az okoskodó állatvédőre gondoljatok, nem a semmiért szoktam, "kioktatni" hanem a nem jelentem be a kutyámat mert akkor be kéne chipeztetni no meg az oltások, vagy megharapott szóval hülye állat, az hogy talán ő rontotta el a nevelését az á dehogy vagy elég neki egy akkor hely ahol épp még meg tud fordulni stb.) Szóval a lényeg hogy járok Terraplazákra meg állatbörzékre kiállításokra, de ott csak a nálam min 10 évvel idősebbek vannak hasonló odaadással, de nekik persze megvan a maguk baráti köre. (és amúgy is nagy a kor különbség.) Így eléggé kimaradtam/ok a kamasz életből.

Ne írjátok hogy keressek olyan barátokat akik nem állatosak aztán fogadjam el úgy. Nekem ez nem hobbi hanem életforma.


Előre is köszönöm a válaszokat!

17/l



2015. júl. 10. 22:33
 1/9 anonim válasza:
Járj minél több olyan helyre ahol hasonló gondolkodású emberek vannak. Biztos van valahol veled egykorú is. De azért másról is tudsz beszélgetni ugye, nem csak az állatoktól. Az rendben van ha valaki sokat beszél róluk, én is. De ha mondjuk valami filmről vagy egy nem állatokkal kapcsolatos témáról van szó akkor is jól el tudsz beszélgetni?
2015. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki csak egyetlen témáról tud beszélni, és arra van rákattanva, akkor - függetlenül attól, hogy mi ez a téma - egy idő után mindenképpen unalmassá és idegesítővé válik mások számára.


Tök jó, hogy van egy hobbid, de ettől még nyugodtan lehetnél nyitottabb az élet más területeire is... És például megpróbálhatnál érdeklődni az esetleges barátaid hobbijai/témái iránt is ahelyett, hogy elvárod, hogy mindenki a te állatokról való áradozásodat hallgassa éjt nappallá téve...

2015. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nehéz. Minden kobor kutya a barátod. Nem kell neked ennél több a boldogságodhoz.
2015. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerkedj olyannal, aki nem tart háziállatot, de szereti az állatokat, még ha csak minimális az érdeklődése is. Ha bír téged, meg fog hallgatni.
2015. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az átlagemberhez mérten neked egy ugyan érdekes, de beszűkült érdeklődési köröd van. Ha ez mást ez nem foglalkoztat ennyire, szimplán unalmasnek könyvel el téged. Keress 1-2 új érdeklődési kört, ami kapcsán legalább tudsz ismerkedni.
2015. júl. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Meg is válaszoltad a kérdésedet: mert mindössze egy témád van, ami olyan téma, ami másokat nem igazán érdekel. Ezt nem bántásból mondom egyáltalán! De ha mondjuk én is csak a hobbimról tudnék beszélni, akkor egy idő után unalmas lennék azoknak, akiknek mondjuk nem azonos az érdeklődési körük az enyémmel.

Mondjuk szerintem egy barátságban 10 év egyáltalán nem vészes. Meg nem kéne a baráti körödet a hozzád mindenben egyező beállítottságú emberekre. Hidd el, a barátságban pont az a csodálatos, hogy egymástól nagyon eltérő emberek is lehetnek barátok. Csak egy minimálisan kell nyitottnak lenni a másik felé. ;)

2015. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
17 éves korban föleg a szexre kéne gondolnod, és arra akibe szerelmes lettél. Ha ennyire csak az állatok érdekelnek, akkor tényleg elég unalmas lehetsz. Szerintem fontos hogy akármiről lehessen veled beszélni, és érdekeljen az egész világ.
2015. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el önkéntesnek kutyasuliba, állatkertbe, vadasparkba stb és barátkozz a többi önkéntessel.
2015. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem menj el egy menhelyre önkéntesnek ott biztos lesznek hasonló állatbarik:)
2015. júl. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!