Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha van egy bolt és vagyok a...

Martinbh kérdése:

Ha van egy bolt és vagyok a főnök akkor rossz ha nem barátkozok az alkalmazottakkal?

Figyelt kérdés

Nem akarok közelebb kerulni mert ha ki kell rugnom oket nem akarom hogy befojasoljon a baratsag.Merta ha rossz amit csinal

akkor az rossz.Ez egyfajta morális kérdés.



2015. júl. 13. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen rossz, valószínű ők se barátkozni járnak oda. De azért nem árt ha legalább a minimális jó viszony megvan köztetek. Neked is meg nekik is könnyebb ott az élet, hogyha nem utálnak mint a szart.
2015. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátkoznod nem kell alkalmazottaiddal.

Kell viszont, hogy te is annyira tiszteljed őket, mint amilyet magadnak elvársz, ne azon filózz, mi lesz, ha ki kell rúgni valakit, hanem gondolj arra, hogyan jutalmazod azt a beosztottad, aki kiválóan végzi munkáját!

2015. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát én irodai munkát végzek nem boltban vagyok, de itt a főnökök nagyon rendesek, segítőkészek...attól mert barátkozik attól még a főnököm és nem úgy kezelem mint egy sima havert...

sokkal jobb a légkör és sokkal nyugodtabb a munka ha rendes a főnökség...nincs állandó stressz az emberen és jobban fogja végezni a munkáját...

2015. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy egy főnöknek távolságot kell tartani a beosztottjaival. Ez alatt nem hatalmaskodást, bunkóságot vagy bármi ilyen negatív dolgot értek. Egyszerűen nem köztük kell barátot keresni, nem velük kell megbeszélni a problémáit, stb. Többek közt azért is, mert soha nem lehet tudni, kitől kell megválnia.
2015. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolso pont erre gondoltam!
2015. júl. 13. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Sógornőm azt szokta mondani, hogy a Jóbarátokban minden élethelyzetre van egy idézet vagy példa. Erre is van (ha nem ismered a sorozatot, akkor bocs! :)): mikor Chandlert előléptetik a munkahelyén, a korábbi munkahelyi haverok elkezdik kigúnyolni a háta mögött, és azt, hogy próbál velük ugyanolyan viszonyt ápolni, mint előtte, gyengeségnek, szánalmas jópofizásnak tartják.


Egy főnöknek szükségszerűen kell néha népszerűtlen döntéseket hozni, és eleve: már a fölérendelt pozíciója okán sem lehetséges, hogy barátkozzon az alkalmazottakkal.

2015. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!