Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennek a barátságnak már annyi?

Ennek a barátságnak már annyi?

Figyelt kérdés

Gimi előtti nyáron ismerkedtünk meg egy barátnőmmel. (Persze többel is, de most 1-ről szól a történet!)

Suli közben változóan voltunk jóban, hol igen, hol közömbösen. 11. elejétől kezdett nagyon-nagyon jó barátság kialakulni köztünk.

Érettségi után is megmaradtunk egymásnak, szülinapi partyk, telefonos+Facebookos beszélgetések, találkák.

Legalábbis pár hónapig. Aztán feltűnt, hogy pár naponta ír vissza az üzeneteimre, persze ez idő alatt is volt, hogy ő érdeklődött először.

Régebben megbeszéltük, hogy 3-asban talizunk, valószínűleg nálam, és 1 napot eltöltünk. Viszont amikor láttam, hogy egyre inkább nem válaszol, ha találkozunk-a saját dolgai fontosabbak, és NEM hívott meg a 20. szülinapi bulijára (holott másik 3 lányt igen), az azért szíven ütött!! Jobb barátnak tartottam magam, mintsem hogy ezt érdemeljem. Persze pár napja jött az üzenet, hogy akkor jöhetnek hozzám? De én nem válaszoltam.

Mindig itt voltam neki, amikor szükségem volt rám. A szakításainál, az örömeinél. Bármikor felhívhattuk egymást. De ha ilyen elfoglalt ember; hogy alig találkozunk, de akkor is inkább telefonozik; és nem gondol rám a szülinapján, hogy meghívjon (holott Ő pedig nem köszönt fel az én szülinapomon-még 1 üzenettel sem!) akkor nincs szükségem egy ilyen kamu barátságra.


Ti mit gondoltok erről?



2015. júl. 18. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem egy barátság két emberen múlik. Sokszor előfordul, hogy én is ritkábban írok valakinek és ő is nekem, de olyankor mindig előre szólunk (persze, ha tudjuk), hogy most zűrös időszak jön, kevesebbet leszek elérhető stb. Viszont megint más dolog, mikor az ember elkerül a megszokott környezetből. Érettségi után nálunk is volt, hogy kb egy hónapban egyszer írtunk egymásnak. Szerintem ez valamilyen szinten normális, hiszen mindenki új helyzetbe kerül, sokan új városba. Hirtelen túl sok impulzus éri az embert, hiszen minden ismeretlen, és ahhoz, hogy otthon érezd magad valahol, muszáj megismerned a helyet és muszáj emberekkel találkoznod, találni valakit, aki mellett már nem vagy annyira elveszett. Szóval ha az lenne az alapszitu, hogy ritkábban jelentkezik valaki, azt szerintem meg lehet érteni. Viszont itt szerintem már többről van szó. Mármint legyen bármennyi gondom, bármennyi feladatom, azért a jó barátaimnak mindig eszembe jut a születésnapja, és ha nem is tudom személyesen felköszönteni, akkor írok facen, vagy küldök egy smst. Teljesen jogos, ha emiatt neheztelsz rá. A másik ami miatt szerintem nincs túl sok értelme, hogy ezt így ebben a formában folytassátok, hogy kicsit kihasználásnak tűnik ez így nekem. Mármint eddig alig beszéltetek, most meg itt a nyár, hirtelen mégis rád ír. Nekem ez így fura. Viszont szerintem mindenképpen írj neki, írd le, hogy mit érzel. Aztán majd elválik.
2015. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!