Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek társadalmiréteg...

Szerintetek társadalmiréteg beli külömbség lehet akadálya egy barátságnak?

Figyelt kérdés

A barátnőm ápolónő, másfél napokat ledolgozik egy huzamban, miközben kb. minimálbért kap. Két gyermek édesanyja, örökké fáradt és negativ (meg is értem) Sokszor érzem rajta, hogy amikor megbeszéljük a napunkat, hogy mik történtek velünk, akkor mintha neheztelne rám, hogy "Csak ennyi? Semmi probléma? Semmi szenvedés?" Nem mondja ezt, de süt róla, hogy ezt gondolja. Sokszor beszól poénnak feltüntetett, ám savanyú megjegyzéseket, pedig nem mondok semmi rosszat, nem dicsekszem, vagy ilyesmi, csak az én életem könnyebb, vidámabb, nincsenek anyagi gondjaim, megengedhetek magamnak utazást, éttermezést, jövőtervezést, kulturált családból származom stb. Mostanában már van, hogy el se mesélem neki, ha valami jó dolog történik velem napközben, hogy elkerüljem a súrlódást, az egy-két szavas savanyúskodást. Ő általában csak a gondjairól szeret beszélni, amit én meg is hallgatok és tanácsot is adok, ahogy tudok. Igyekszem felviditani (egy ideje nem vevő rá). Én viszont problémákon kivül szeretek vidámkodni, jönni, menni, nevetni, jól érezni magam, amihez ő megint csak savanyú megjegyzéseket fűz egy ideje, szerintem nem tetszik neki, hogy jó kedvem van, mintha irritálná is. A közös programok is gondot jelentenek már. Igyekszem a pénztárcájához alkalmazkodni, ez egy időben jól működött. Manapság is akkor akkor megyünk el valahova, ha megengedheti magának és akkor is olcsó helyre, ő választ. Ha megengedi, akkor kifizetem helyette a "cehhet", de mintha ennek sem örülne, vagy legalábbis úgy mutatja. Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy minek vagyunk mi barátnők, igen. Nos, egy internetes fórumon ismerkedtünk meg, mind a ketten magányosak voltunk és szinglik és magánéletügyileg kisértetiesen egy cipőben jártunk. Nagyon jól megtaláltuk a közös hangot, akkor még úgy tűnt, egyenesen legjobb barátnők leszünk és mind ketten örültünk. Most viszont ott tarunk, hogy csak akkor tudunk egy hullámhosszra kerülni, hogyha hagyjuk a bolondozást, vidámságot (vagy legalábbis kb. felére csökkentjük) és ÉN IS a problémáimról "kesergek". Kérdeztem tőle, hogy mi a baja mostanában, velem van-e baja? De azt mondta, nincs baja. De nem tűnt őszintének, szerintem igenis a köztünk lévő életviteli, életminőségbeli, hozzáállásbeli külömbségek zavarják. Lehet, hogy hamarosan vége lesz ennek a barátságnak, de nem szeretnék "harc" nélkül lemondani róla, mert mindezek ellenére nagyon sok közös van bennünk és nem rég még nagyon jól érzetük magunkat egymással.

Mit tanácsoltok?



2015. jún. 28. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
:((( nagyon sajnálom de igen a barátság rovására mehet sajnos ilyen az emberi természet bármennyire is kedves jóindulatú valaki a szenvedés a napi gondok megtudják annyira keseríteni az embert hogy az irigység urrá legyen rajta erre a rosszindulatú megjegyzések :(
2015. jún. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
de egyébként nem is ellened irányul inkább a világ ellen hogy másnak miért jobb neki miért kell annyit gürizni ő miért érdemel kevesebbet és stb :(
2015. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ebbe még bele sem gondoltam. De most hogy igy mondod, valóban lehet, hogy ez a oka. Azért igy jobb érzés, hogy ha nem ellenem irányul. Vajon lehet megoldása ennek az "ügynek"?
2015. jún. 29. 00:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, tehetnék én valamit, hogy jobb legyen neki? Hogy boldogabb legyen? Sajnos, amiket eddig felajánlottam, semmit nem fogadott el. Konkrétan munka lehetőséget is, jobb fizetésért. De azt mondta, szereti a munkáját és mást nem is lenne hajlandó végezni.
2015. jún. 29. 00:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mint magad írod, nem engedi, nem fogad el semmit.. sajnos nem tudsz segíteni és ez a "barátság" úgy érzem nem igazi.. a negatív emberek energia vámpírok is..

neked sem jó, ha nem tudsz felszabadult lenni az ő problémái miatt.. nem érezhetsz lelkiismeret furdalást a jobb körülményeid miatt, neki viszont biztos fájdalmat okoz valahol.. sajnálom, de az igazi barátság nem ilyen..

2015. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát ha ő maga sem akar változtatni a helyzeten akkor sajnos sokmindent nem tudsz tenni

bár ez meglepő

2015. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkinek igaza van. Igazából én is ugyanezt gondolom. Valóban, egy igazi barátság nem ilyen. És aki nem akarja, hogy segítsenek neki, azon nem lehet segíteni. És igen, tök igaz, hogy energiavámpír! Majd alakul valahogy.. Köszönöm a válaszokat! Várok még választ, ha valakinek van ötlete!
2015. jún. 29. 15:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit. Embereket nem lehet megváltoztatni.

Én spec. kerülöm mindenfajta emberi kapcsolatomban a negatív embereket, mert olyan szinten le tudnak húzni, hogy semmi energiám nem marad.

Te döntesz, hogy akarod-e ezt, vagy sem. Amennyiben pozitív személyiség vagy (leírásod alapján igen) akkor nem fogod tudni elviselni.

2015. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

még annyit javasolhatok, szép lassan szakadj le róla, egyre ritkítani a találkozásokat, így nem fogod megbántani, gondolom ő sem fogja erőltetni a dolgot, van elég baja szegénynek..

2015. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Írtam volna,hogy jobb állást ha tudsz neki annak örülne,de írtad,hogy ez volt és nem fogadta el.Nos ilyenkor tényleg az van,hogy be van zárkózva,NEM TESZ SEMMIT,hogy jobb legyen,jobb keseregni na meg egyszerűbb,mint lépni.


Nekem is volt pár szóváltásom legjobb barátnőmmel,amikor én irodai melón voltam(ilyen közalkalmazottin) havi 61 ezret kaptam,de napi 6-7 órára, 8ra voltam bejelentve,de volt mikor nem kellett végig ott maradni stb. Szellemileg voltak napok amik kimerítettek,de úgy összességében jó kis melóhely volt,megszakadnom nem kellett :) /gyárban is dolgoztam ennyiért sokszor 12 órát,szóval tudom )Aztán barátnőm szobalányként dolgozott havi 75 ezer ft-ért reggel 8tól délután 5-6-ig. Ő majd megszakadt és csak 14 ezer ft-tal kapott többet,úgy,hogy heti 6 napokat is dolgozott..


Aztán a szememre hányta,hogy az az igazi munka amit ő csinál.Én meg megmondtam,hogy minden munka munka és kinek mi jut.Az irodait ismerős által találtam és jutottam be. Mondtam neki,hogy van internet lehet keresni jobbat,nem egyszerű a munka keresés,de ha vki kitartó talál munkát,illetve ha az ismerőseit mozgósítja ilyen téren!! Végül addig addig mondtam,míg fel nem mondott,aztán most beugrós pultos 1000 ft-os órabérbe,igaz dolgozni kell,de a pénz nagyon jó!!

2015. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!