Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Iskola vége után is fennmaradh...

Iskola vége után is fennmaradhat a barátság? (nektek mi a tapasztalatotok? )

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem csak olyan barátaim maradtak akikkel nem egy iskolába jártunk.

Akikkel egy suliba jártunk kb az összessel megszűnt a barátságunk. egyetlen egy olyan osztálytársam van aki 10. ben elment másik iskolába ő vele a mai napig tartom a kapcsolatot, igaz már családja van, nem ér már úgy rá mint én, de vele még mindig szoktunk beszélni heti 2-3 alkalommal. A többiekkel egyáltalán nem beszélek. 4 olyan volt osztálytársam van akik a környéken maradtak, akik messzebbről jártak be, más úton járnak, sokan külföldre mentek, valaki mg az ország másik végébe költözött. Az iskolába de más osztályokba is voltak barátaim nálam feljebb lévő évfolyamokba, meg alattam lévőekbe is, velük sem tartom már a kapcsolatot. Általánosból is az összes osztálytársammal megszűnt a kapcsolatunk. Igaz őket már gimi közben elveszítettem egy olyan csaj volt aki velem jött át az iskolába de a többiek mind máshová mentek, velük még úgy ahogy beszéltem egy ideig de hamar véget ért a kapcsolatunk. 2 általános iskolás osztálytársammal szoktam találkozni 2-3 havonta de sokszor csak köszönünk egymásnak és ennyi, pedig a gyerekkorunk nagyon nagy részét együtt töltöttük.

2015. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyira még sok mindent nem mondhatok mert most ballagtam 8.-ból. De van egy volt osztálytársam akivel napi szinten tartjuk a kapcsolatot facebookon, meg néha elmegyünk ide oda csak úgy hülyülni....még van egy két gyerek akik eljönnek néhány ilyen programra de velük nem tartom annyira a kapcsolatot...a többiekkel meg megszűnt minden összeköttetés...
2015. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan nem
2015. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amikor középsuliba mentem olyan lett, mintha az a 8 év meg sem történt volna... érdekes volt, de hát ők ilyen emberek.

A középsuliba meg amikor szünet lett mindig megszűnt a barátság majd suliba újra... Ha vége lesz eléggé borítékolható mi lesz a végeredmény.

2015. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 1-2 évig még fennmaradtak az ilyen barátságok, de utána megszűntek. :(
2015. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy középiskolai haverom van, de vele is inkább telefonon tartjuk a kapcsolatot, de más senki.
2015. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálam az általánosos osztályom még így 6 évvel utána is összejár pár ember kivételével. (falusi volt a suli, 11volt az osztálylétszám)
2015. júl. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindentől, többek között az osztályközösségtől is függ. Általánosba két suliba jártam, az ottani barátok nem maradtak meg. Leginkább azért, mert az intellektusbeli, morális és egyéb különbségek csak később kezdenek el kialakulni, és érettebb fejjel már más barátokat fogsz igényelni, mint amilyenek általánosban voltak. Persze ez nem jelenti azt, hogy a legjobb barátod / barátnőd ne maradhatna meg.


Középiskolába egy olyan suliba jártam, ahova eléggé összeválogatták a jó tanulókat. Itt se voltak szentek a gyerekek, de azért sok olyan ember már nem járt ide, akivel szóba se akarnék állni. Az osztályközösségünk nagyon jó volt, és így érettségi után 8 évvel is összejár a társaság rendszeresen, meg egy facebook csoportban is tartjuk a kapcsolatot egymással. Sokukkal heti kapcsolatban vagyok.


Ha van egyébként olyan barátod, akit nagyon meg akarsz tartani, akkor tegyél érte. Rendszeresen találkozz vele, ha távol lesztek egymástól, hívd fel, írj neki. Ha nem szívesen van veled, észre fogod venni, ettől eltekintve azon múlik, hogy mennyit teszel azért a barátságért.

2015. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!