Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » FELPONTOZÓS. Lehet még régi a...

FELPONTOZÓS. Lehet még régi a kapcsolatunk? Egyáltalán helyreállhat a barátságunk vagy engedjem el? Hogyan lépjek tovább?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel nagyjából egy éve lettünk jóba és azóta úgy éreztem mintha a testvérem lenne. Mindent megosztottunk egymással tényleg a másiknak minden mozdulatáról tudtunk és megbíztunk egymásban. Ha valami bántott nem a tesómhoz hanem hozzá mentem először... Tényleg azt mondom hogy legjobb barátnők voltunk kb. közelebb álltunk egymáshoz mint a testvérek.

Aztán decemberben-januárban minden megváltozott és eléggé eltávolodtunk egymástól már azt hittem vége is lesz a barátságunknak de végül újból nyitott és ugyanolyan jóba lettünk mint addig voltunk.

Viszont egy hete elkezdett figyelmen kívül hagyni facen alig ír vissza és akkor se a szokott stílusban. Mintha már nem a barátjaként tekintene rám csak egy zavaró tényezőre. Lehet hogy kicsit elege lett belőlem mert most mentem át egy nagyon nehéz időszakon de végig mellettem állt és támogatott aztán egyszer csak... Pedig már annyiszor bocsátottam meg neki és ha valami olyat csinált ami nem igazán tetszett, lemondott programokat vagy bulikat pedig szabaddá tettem az egész hétvégémet sose tettem szóvá egyszerűen nem tudtam rá haragudni. És most nem értem mi van mert amikor találkozunk teljesen hidegen viselkedik velem egy pozitív szava sincs és amikor kérdezem mi a baja vagy ha valami bántja mondja el azt mondja nem érti miről beszélek. Szerintetek érdemes kitartanom mellette? Vagy adjak neki nagyobb teret? Lehet hogy nagyon rászálltam? Aztán ha szeretne majd nyit? (én bármikor vissza tudnám fogadni) De egyszerűen már nem tudom mi van most is csak bőgök mert olyan mintha kiszakadna egy darab belőlem... Amikor találkozunk fölényesen és ridegen viselkedik.

Lépjek tovább? Keressek másokat? Van még rá esély hogy jóba leszünk valaha vagy ha itt a barátságunk vége hogyan lehetne nyugisan, csendesen és veszekedésmentesen lezárni? Megbeszélni már próbáltam vele de ha szóba hozom azt mondja idegesíti hogy ezt kérdezem nem tudja miért lenne velem furcsa.

Ha tényleg itt a vége hogyan felejthetném el? (nem, NEM vagyok meleg. De érzem ezt a lányt legalább olyan közel magamhoz mint a barátomat.)


16/l



2015. máj. 28. 20:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Mióta vele vagyok jóba azt a lányt akivel addig voltunk legjobb barátnők (10 éven keresztül) teljesen elhanyagoltam mert úgy éreztem nincs rá szükségem és még mindig ridegen állok hozzá :/ ) Mindenki és minden elé helyeztem őt és nem tudom ő is így tett e. Én úgy láttam igen de nem értem mi történt hirtelen. Volt egy kapcsolata aminek hirtelen lett vége és én nagyon sajnáltam de ő azt mondta leszarja nem érti mit pattogok ezen ennyit.
2015. máj. 28. 20:07
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először arra gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy más városba kerültetek, vagy más iskolába vagy osztályba vagy baráti körbe, és már készültem is a válasszal: hogy az élet ilyen, a barátok jönnek-mennek. Ahogy olvastam az írásodat, vártam valami ilyen konkrét történetet, hogy megfoghatóvá váljon a dolog, hogy tudjak valami tanácsot adni... De te?


BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA...............


Bocsi, nem akarok bántó lenni, de sztem pont ebből van elege a barátnődnek :D Minden felesleges dolgon rugózol és pánikolsz. Közben sztem csak annyiról van szó, hogy kicsit az agyára mentél, és levegőhöz akar jutni. Más embernek lehet, hogy nincs szüksége ennyi lelkizésre, amit te itt levágsz, és lehet, hogy úgy érzi, hogy neki most másra van szüksége, főleg ha a pasijával is szakított. Nem rinyálni akar ezeken, hanem lehet olyan barátnő kell most neki, akivel jókat röhög és lazul.


Sztem ezért ilyen rideg most veled, hogy hagyd békén. Az is lehetséges, hogy végképp elege lett belőled, ezt nem tudom, nem ismerlek egyikőtöket se. Az is lehet, hogy telejsen rosszul látom és nincs igazam. Mindenesetre ha most elutasító veled szemben, sztem ne keresd egy darabig, és várd meg, amíg ő keres. Légy türelmes vele. Ha pedig soha többé nem keres, akkor fogadd el, hogy ennyi volt.


Azt írtad, hogy van pasid, inkább foglalkozz vele. És jegyezd meg, hogy a barátnők nem mindig szent és sérthetetlen barátsággal vannak egymáshoz láncolva, hanem nagyon sokszor változnak az emberek, és másra van már szükségük. Ne éld bele magad túlságosan egy barátságba.

2015. máj. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de ennyire még egy párkapcsolatban sem tűrném, hogy rámtapadjon valaki. Olyan vagy, mint egy pióca és tényleg a semmiről süketeltél itt is. Biztos nem estél bele...? Mert kb úgy néz ki és szerintem a csaj is így gondolja azért kerül. :D

Próbáld kihúzni a seprűnyelet a hátsódból, legyél lazább, éld az életed és ne függj ennyire egyetlen embertől se. Se kapcsolatban, se barátságban. Kis spontaneitás vagy valami? Lesz, ami lesz, majd kiderül, nem tudjuk megjósolni. Foglald el valami mással magad.

2015. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem tudat alatt szerelmes lettél a csajba mert egy barátság nem ilyen. Fogadd el hogy nem lehettek mindig együtt. Kicsit engedd, hogy azt is csinálja amit szeret. Egy-két hétvégét, délutánt tölthetnétek külön. Az embernek néha szüksége van egy kis egyedüllétre.
2015. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!