Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet akkor tenni, mikor...

Mit lehet akkor tenni, mikor valaki folyamatosan lopja a személyiséged?

Figyelt kérdés
Van egy lány az osztályba aki mindig valakinek a személyiségét "használja", mindig ellopja valaki hobbiját, kendvenc zenészét vagy együttesét....korábban is volt belőle konfliktus, de akkor megmondtam neki, hogy hagyjon békén, szálljon le rólam, legyen saját személyisége....na, akkor behívta az anyját aki leordította a fejem, hogy mi az, hogy nem barátkozom a lányával és, hogy merek így beszélni vele...nagyon rosszul esett és kb. egy évre abba maradt minden, eltávolodtunk egymástól...ezek után folyamatosan azt csinálja amit én, de azóta az eset óta nem birok neki teljesen megbocsájtani mert egyszerűen nem megy.és nagyon idegesít, hogy mindig mindenemet ellopja....ez a lány baromira alattomos....mit tegyek, hogy tudassam vele, hogy nagyon zavar amit csinál és szeretném ha befejezné....nem szeretném megsérteni....légyszi segitsetek 12/L

2015. júl. 26. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen még nem kell elvárni, hogy legyen saját személyiség. Valószínű, hogy nagyon befolyásolható, nem alakult még ki a saját ízlésvilága. Ezért azt szereti azt csinálja amit mások is. nem nevezném személyiség lopásnak, csak nincs tisztábban a saját ízlésvilágával. Ha téged zavar akkor ne barátkozz vele, akkor ne tölts vele 1 napot sem. tekintheted teljesen idegen személynek is. Nem kell vele foglalkozni, ilyen egyszerű az egész.
2015. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsik vagytok.Az,hogy ő utánoz,nem egyenlő a személyiséglopással,csak nincs kialakult stílusa,de hogy is lehetne 12 évesen.Tetszik neki a hajad,a zenék,amiket hallgatsz,stb.És?Neked is ha tetszik valakinek a valamije,te is veszel,vagy vetetsz olyat.Ez nem személyiséglopás,a korotokkal járó dolog.Ugyanolyan úgy sem lesz,mint te.Nőjetek fel!
2015. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztában a személyiséglopás fogalmával. Ez nem az, ez szimpla utánzás, majmolás.

Nem tudsz vele csinálni semmit, majd kinövi, gyerekek vagytok, a gyerekek többségének mindig az kell, ami a másiknak is van.

Nem kell vele barátkozni meg foglalkozni, ennyi. Ha megmondod neki a magadét, úgyis csak sértődés meg hiszti lesz belőle, akármilyen finoman fogalmazol.

2015. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. júl. 27. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Uuuu velem ugyanez volt!!!

En is 12 eves vagyok, en is lany. Nekem is volt egy ugyanolyen osztalytarsam. Nos, akire haragszom, azzal tudok eszmeletlen kocsog, bunko, alattomos paraszt lenni sajnos ezt mar sokszor megjartam de volt amikor jol jott. Szoval, a csaj nekem is lopta a szemelyisegem azert mert o egy unalmas senki volt. Nem akarok ezzel nagykepunek tunni, de ez az igazsag. O is ugyanazokat a zeneket hallgatta, ugyanolyan szines vidam ruhakat hordott, amiket en (ahogy alltak rajta... Sonkat lehetett volna csinalni belole :-P) es orakon az en beszolasaimat hangoztatta csak azon a tobbiek nem rohogtek. Na, de szunetben megmondtam neki: draga, gyerek, talalj ki magadnak sajat szemelyiseget, ettol nem leszek menobb, megjobban kirohogteted magad, mint amilyen vagy. Rohadt gyorsan alljal le, azert mert te maga vagy a szurke unalom,

nem kell lekoppintani masokat, mert meg szanalmasabba teszed magadat. O is egy elkenyeztett r.ibanc, masnap reggel jott be az anyja tombolva, hogy hogy merek ilyet mondani az o kislanykajara na erre biztos azt varta h osszeszarjam magam de hiaba varta mert a kepebe rohogtem es mondtam neki: jajj de megijedtem. Ne engem hibaztasson azert mert a lanyanak nincsen stilusa! Engem ne koppintson le a csaj, mert idegesit, igy ne is csodalkozzon, hogy nincsenek baratai, mert ha lopja mas szemelyiseget, ugyanolyan unalmas marad, mint amilyen.

Na erre az anyja percekig pampogott nekem blablabla aztan nagy derrel-durral kitrappplt az ajton. A csaj azota se utanoz engem.

Ui.: egy 12 evesnek igenis lehet sajat stilusa. 2015-ot irunk, erettebb gyerekek, stb.

2015. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked két nagy pofon kéne 5-ös.
2018. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!