Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az utóbbi pár évben miért...

Az utóbbi pár évben miért lett mindenki annyira elfoglalt?

Figyelt kérdés

Régebben rendszeresen, akár naponta is össze jártunk a barátokkal, kirándulni, sétálni, sportolni, vásárólni stb.

De valahogy az utóbbi pár évben azt tapasztalom, hogy senki nem ér rá semmire.

Mindig más dolguk van. Nem érnek rá más emberekkel foglalkozni.


A családon belül is pontosan ugyanezt tapasztalom; nem szervezünk programokat, úgy mint régen, mert senki se ér rá semmire és senkire!


Ti is ezt tapasztaljátok? Mi változott meg, hogy mostanában senki nem ér rá kikapcsolódni?


2015. júl. 26. 16:46
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:

Kérdés hány évesek vagytok. De pl saját példámat nézve, reggeltől estig dolgozok, hazafele bringázok egyet, bemegyek boltba, már ott vagyok hogy 8-9 óra, 10-11-kor meg alszom hogy bírjak kelni reggel. Emellett lenne csomó dolgom, amit csinálnék de még arra se jut elég időm.


De az is lehet, hogy csak veled nem akarnak közös programot.

2015. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

Túl kevés az információ, ez alapján cska általánosságokat lehetne kimondani.

Ahogy múlnak az évek, az embernek egyre több dolga, és egyre kevesebb szabadideje lesz. Előbb az egyetem vesz el némi időt, aztán a munka jóval többet, plusz a család rengeteget. Ráadásul idősödve az ember fáradékonyabb is. 18-20 évesen még simán el lehetett menni minden hétvégén szórakozni, meg naphosszat haverokkal lógni, és emellé belefért az is, hogy sportoljunk valamit, addig egy 35 éves családos, dolgozó embernek ez már kivitelezhetetlen.

2015. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok. De mindegy mert a 12- 40 évesig mindenki nagyon elfoglalt. Általában!
2015. júl. 26. 17:16
 4/54 anonim ***** válasza:
Én az elmúlt másfél hétben 100 órát dolgoztam. Örülök, hogyha este megfürdök, aztán alszok.
2015. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Mindenhova egyedül megyek, elfoglalom magamat én is.

De általában tömve van emberrel a szórakozó hely, még hétköznap délelőtt is a strandok, a túra hellyek, a busz, az autópálya, az utca, az edzőterem...stb.

Sok alkalmi ismerősöm van.

De miért pont azt én barátaim, családom nem ér rá?

2015. júl. 26. 17:20
 6/54 A kérdező kommentje:
Bármilyen programra hívom őket, vagy dolgoznak, vagy nyaralnak, vagy gyerekkel vannak, vagy a nagymamával, de a barátaikkal soha.
2015. júl. 26. 17:26
 7/54 anonim ***** válasza:
Mondom, a gond tuti veled van, vagyis azzal hogy veled nem akarnak találkozni.
2015. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Pl. Pár hete felíratkoztam 3. szakmai ingyenes(egyébként több ezer forintos) színház jegyre. Egy nagyon jó előadásra. :)

Két napig telefonálgattam, kérdezősködtem, hogy ki jönne el velem, a szabad két helyre, de nem ért rá senki. :(

Pontosabban egy lányt találtam, de végül írt sms-t, hogy rosszúl lett az apja...

Így egyedül néztem meg, de ugye a többiekkel és a színházzal szemben se

2015. júl. 26. 17:52
 9/54 A kérdező kommentje:

Tehát a többi szakmaival és a színházzal szemben sem volt jó húzás a minusz 2 ember, mert lehet lett volna olyan ki szivesen megnézte volna, de nem jutott már neki ingyen jegy. :(

Azóta csak egy ingyen jegyet kérek: MAGAMNAK!

2015. júl. 26. 17:55
 10/54 anonim ***** válasza:

Nézd, el kell fogadni, ez van.

Én is nagyrészt egyedül járok színházba (nagy rajongó vagyok amúgy én is), moziba, utazni... És ott helyben ismerkedem meg inkább emberekkel mindig. Érdekesebb is, többféle barátság, és nem kell másokon "lógnom".


Akinek kevés szabadideje van a sok munka és/vagy tanulás mellett, annak mindenkivel szemben annyi restanciája van, hogy nem valószínű, hogy amikor épp akad pár szabad órája, akkor rohanni akar majd veled találkozni, ahelyett, hogy lenyírná a füvet, meglátogatná a beteg nagymamát, elmenne a férjével wellness hétvégére, stb.

2015. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!