Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam meg neki...

Hogyan mondjam meg neki finoman, hogy kezd lassan nem érdekelni a múltja?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom. Fél éve hallgatom, hogy a barátnőjével annó milyen jó volt, kérdi hogy mit csináljon, hogy mi mit jelent ha ráir a csaj, hogy szerezze vissza, és a legjobb: keressek neki barátnőt...

Hát itt már enyhén szólva megmondogattam a magamét neki.

Eleinte oké, megértem hogy rossz a magány, még elmegy pár hétig, pár hónapig, de nem fél éve napiszinte...

Igy ha elmondom neki, tuti megharagszik, amit persze nem akarok. De már a hócipőm kivan azzal, hogy más témája nincs.



2015. júl. 27. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is volt ilyen exem, aki ráadásul a legjobb barátnőm fejét tömte velem, mert ők is jóba voltak.Ott én mondtam meg a magamét a srácnak de ti nálatok ez nem lehetséges sajna.

1. tipp: válaszolj mindig úgy, hogy aha de minden ilyenre majd csak észreveszi magát

2. tipp: szimplán kérdezd meg egy ilyen közepén: hogy figyu más témád nincs?

3. tipp: kerüld kicsit társaságát nem feltünően csak pici elhidegüléssel kezeld.

2015. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom mindet!:)
2015. júl. 27. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg ha tényleg jó barátod, akkor egyszer szánj rá egy délutánt, hogy átbeszélitek a helyzetét, gondját-baját. Finoman, nem bunkón tehetsz rá utalást, hogy mivel már X ideje minden nap erről beszél, ezért úgy gondolod, jobb lenne, ha mindent átbeszélnétek, attól neki is jobb lesz. Ezzel utalsz is rá, hogy talán nem kéne ezzel nyaggatnia minden nap, viszont nem is vagy vele bunkó.

De akkor tényleg ne megszabadulni akarj tőle, hanem segíteni neki. Lehet, hogy te 1-2 hét alatt túl tudsz lépni egy szerelmi csalódáson, de ő nem. Lehet, hogy ez neked csak a hócipőd van ki tőle, de ő meg eközben borzasztó mélyen van. Ha tényleg a barátod, akkor ne csak a jóban legyen barát, hanem akkor is, amikor mélyponton van.

2015. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Még annyit: ha el akarod veszíteni a barátságát, és be akarod bizonyítani, hogy nem vagy alkalmas a barátságra, akkor nyugodtan fogadd meg, amit #1 mondott.

Ha az 1. tippet követve közönyös és érzéketlen vagy vele, akkor bebizonyítottad, hogy te minden vagy, csak nem igaz barát.

Ha a 2. tippet követve bunkózol vele, szintén bebizonyítod, hogy neked ő csak akkor barát, ha minden szép és jó.

Ha a 3. tippet követed, akkor dettó magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt azzal, hogy ha már nincs minden rendben az életével, akkor inkább hanyagolod.


Nem trükközni kell, hanem kommunikálni. Ha egy barátnak pedig segítségre van szüksége, akkor nem lerázni kell, hanem segíteni.

2015. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez igy mind szép és jó ahogy leirtad, valahol egyet is értek, de az én esetemben a problémája kicsit elhatalmasodott olyan szinten, hogy lassan már nincs kedvem vele beszélgetni.

Mint mondtam már fél éve megy ez a téma, és nincs olyan nap hogy ne emlitse meg.


Tudomm milyen mélyponton lenni amúgy, nagyonis. Ilyen szempontból megértem. De jelen esetben ő kell eldöntse hogyan tovább, én nem dönthetek helyette-ezt igy el is mondtam neki pont a tegnap. Egyet is értett velem, tehát ez már egy jó jel.


Az exével meg kapcsolatban mindig adok neki jó tanácsokat, nem erről van szó.

De az már kezd kikésziteni hogy minden harmadik nap megkérdi hogy mit csináljon... Én elmondtam már neki legalább 10-szer hogy mit kéne tegyen.

Valahogy nem jut el az agyáig.


A "gyere üljünk le szemtől szembe és beszéljük meg" meg már megvolt. Nem segitett.

Jelenleg a távolból próbálok neki segiteni még, de nincs már nekem se annyi türelmem hozzá, főképp hogy nekem is vannak a jelenben problémáim.

2015. júl. 28. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne haragudj már fél év alatt szerintem eljuthatott volna a tudatáig, hogy itt nem az ex után kell futni, hanem továbblépni szép, lassan. Azzal, hogy lelkét pátyolja tovább meg tanácsot ad, hogy mit kéne vele csinálni szintén baromira nem segítség, mert ő azt hiszi itt még neki van bármi lehetősége is a csajnál és a büdös életben nem fog tovább lépni.A lélek simiből épp elég volt most már férfivá kéne válnia lassan és nem csak azért beszélni a barátunkkal, hogy 231x alkalommal is siránkozhassunk és csak nyavalyogjon neki újra és újra, mikor változás semmi.Ez már önsajnáltatás magas foka semmi több és ha ő tekintettel lenne a kérdezőre és figyelmes lenne vele szemben erre rájönne magától is.De mivel nem veszi észre magát így mi az istent csináljon?Nem arról szól a barátság, hogy lelki kuka az ember non stop.Pár hónapig oké de ez már fél év basszus! -.- Ugyanazt tudnák átrágni immáron sokadjára, amit eddig is a leülök és beszéljük meg dologgal.Ha nem veszi magát észre az már régen rossz!Indítsd el a talpra állás útján, mert te helyette nem tudsz mit csinálni, ami tőled telhetett azt megtetted.
2015. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!