Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem a barátnőmmel...

Összevesztem a barátnőmmel egy fiú miatt és mindenki ellenem fordult. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy a barátnőm megismerkedett egy fiúval mikor a fiú részeg volt és csókolóztak (én akkor még nem ismertem a fiút) viszont ez az eset után a fiú nem kereste a barátnőmet. Közben a véletlennek köszönhetően én összebarátkoztam ezzel a fiúval és nagyon jóban lettünk aminek a barátnőm persze nem örült. Üzenetben beszélgettünk és nekem az volt a célom hogy összehozzam a barátnőmmel de nem sikerült, viszont a fiúnak időközben megtetszettem és nagyon szerettem vele beszélgetni ő segített túllépni a nemrégiben történt szakításomon, de ennek ellenére a barátnőmnek rosszul esett hogy beszélgetek vele. (Megjegyezném, hogy igazából soha nem volt olyan rendes igaz barátnő, mert az esetek 80 százalékában a saját érdekeit nézte és akár keresztbe is tett nekem, ha ezzel neki jobb lett, de ezeket mind elnéztem neki mert szerettem) Direkt úgy szerveztem a programokat, hogy amikor a barátnőmnek esélye van a fiúval lenni, vele lehessen, úgy hogy tudta hogy a fiú nem akar tőle semmit és ezt meg is mondta konkrétan, mégis találkozni akart vele és én csak segíteni szerettem volna neki ebben. A fiú rengetegszer hívott engem külön hogy ketten találkozzunk de nem mentem el mert nem akartam a barátnőmet megbántani és mivel konkrétan megkért hogy ne menjek ha hív (úgy hogy nagyon jól el tudunk beszélgetni a fiúval mindenről és nagyon megtaláltuk a közös hangot) ennek ellenére mégsem mentem el vele. Azóta egyre csak rosszabodott a kapcsolatom a barátnőmmel aki hihetetlenül féltékeny volt arra hogy én tetszem a fiúnak miközben jól tudta hogy én nem akarok tőle semmit. Azonban egyszer a fiú vitt haza kocsival mert nem lett volna kivel hazamennem a barátnőmmel és neki a barátnőjével voltunk egy rendezvényen ahol a fiú is ott volt és a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte hogy ott vagyok még én éreztem rosszul magam amikor szóltam valamit mert annyira lekezelően válaszolt és ezért nem akartam tovább veluk maradni eg a fiú pedig pont ott volt, így hazavitt. Ezen rettenetesen megsértődött a barátnőm és napokig nem is beszéltünk aztán elmentek "nyaralni" a baráti körükkel (a fiú és a másik lány aki az előző rendezvényen ott volt, szintén ment) és a másik lány eléggé összemelegedett a fiúval a barátnőm szeme előtt de a barátnőm már másnap megbocsátott a lánynak ezek után. Közben velem is kibékült és az egyik barátnőmmel voltam, már indultunk volna haza (kis városban lakunk ahol nem jár későn busz és eléggé messze voltunk az otthonunktól) és a szüleinket nem tudtuk elérni telefonon ezért megkértem ezt a fiút hogy nem vinne-e haza minket és ezt megtudta a barátnőm is amiért megint megsértődött és már egy hónapja nem beszéltünk. Azóta én azt hittem hogy már túl van ezen a fiún mert előtte azt bizonygatta hogy őt már nem érdekli és én komolyan vettem hogy már nem tetszik neki. (Közben megtudtam hogy itt is próbált keresztbe tenni nekem amikor mentek nyaralni direkt megkérte a többieket hogy engem ne hívjanak és fel volt háborodva amikor ez a fiú el mert hívni és igent mondtam - természetesen megint elkezdett veszekedni így jobbnak tartottam ha nem megyek el velük) Nemrég elhívott a fiú egy hosszabb kocsiútra és én elmentem vele mert jól érzem vele magam és nem gondoltam hogy ez a barátnőmnek rosszul esne mivel már nem beszélünk és úgy tűnt hogy nem is fogunk többet. Ez kitudódott és most számon kéri rajtam hogy hogy merészelek elmenni vele mikor tudom hogy neki ez rosszul esik. Elmondta hogy nem tetszik már neki a fiú, nem érdekli mi van vele de attól még csalódott bennem hogy én elmentem vele. Csak én nem értem ebben a logikát vagy nincs is? Vagy tetszik még neki a fiú csak tagadja vagy az lehet a problémája, hogy érdekelnie kellett volna de mégsem érdekelt.

És a barátnőivel egy osztályba járok és nagyon beszólogatósak főleg ha ilyen van és nagyon félek hogy nem fognak békén hagyni.

Mit tehetnék?

Sajnálom ha hosszúra sikeredett, nem tudtam leírni rövidebben.

A barátnőm és én 16, a fiú 19

Előre is köszönöm!



2015. aug. 3. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy a "baratnodnek" meg mindig tetszik a srac. Ne foglalkozz az ilyen nyomorekokkal. Ha ilyen onzo akkor nem vesztettel sokat szerintem. Baratkozz massal, legyél joba a sráccal. Sok sikert! :)
2015. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem esik neki jól, hogy nem ő a nyerő. Ettől függetlenül barátnő kiszemeltjével nem kavarunk, mert ez lesz, aztán csodálkozol. Hogy nem érdekli azt csak úgy mondja, mert sértődött.
2015. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez elég bonyolult. :D

Szerintem hagyd a francba a barátnődet. Oké, hogy azért kellenek habi barátok, de ő nem érdemel meg téged.

2015. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
A barátnőd nem is egy igazi barátnő . Őnwgy beképzelt önző liba . Bocs hogy így beszélek róla de nagyon irritáló személyiség . Igazából ő még mindig oda van a pasiért csak tagadja fogalmam sincs hogy miért . Ilyeneket úgy szájon csapnàk hogy azt megemlegetné. Ő téged direkt cs3sztet.
2015. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban úgy tűnik, hogy a barátnődnek savanyú a szőlő. Nem sikerült felszednie a srácot és most megpróbál neked keresztbe tenni, nehogy összejöjjetek. De az is igaz, hogy a (esetemben) barátunk kiszemeltjével nem teszünk semmi félreérthetőt. Persze így is aljas húzások sora a "barátnőd" cselekedete.


Én is azt tudom javasolni, hogy barátkozz másokkal, sajnos őt el kell engedned. (úgy tűnik) Egy másik barátnő, aki hozzád közel áll sokat segíthet, ha melléd áll. Vagy mondd a srácnak, hogy beszéljen a "barátnőddel". A fiúval kapcsolatban annyit, hogy ha megvan az összhang, akkor szerintem már nincs akadálya.

2015. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott kavarni vele, mert én is gondoltam hogy valahogy így jönne ki, csak elkezdtünk beszélgetni, jobban megismertem és jól kijövünk egymással, csak neki megtetszettem.

Énis úgy gondolom, hogy nem igaz barátnő tavaly ő ezt megcsinálta azzal a fiúval aki nekem tetszett hogy találkozott vele és állandóan arról mesélt hogy miket beszélnek miközben tudta, hogy velem már nem beszél, mondván ő csak az egyik legjobb barátja azért találkozik vele de a fiúnak tetszett a barátnőm és ezt ő is tudta. Ezzel nem vissza akartam neki adni, mielőtt még valaki erre gondolna, csak elmeséltem.

Viszont az a baj, hogy a legtöbb népszerű ember mellette áll így elég szilárdan meg van győződve az igazáról engem pedig leszólnak ez miatt.

Még egy kérdés hogyha ezután elhív bárhova a fiú, menjek vele? Mert félek hogy utána a "barátnőm" megint problémázni fog és csak rosszabb lesz.

2015. aug. 3. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Ok, én megértem. Azért írtam hogy nem kavarunk, mert ez lesz. Ha ezt akarod csináld, mert tényleg nem barátnő, de ha közutálat van, akkor játszd le a többiekkel is, nincs mese. Mondjuk azért a fiú is szólhatna pár szót azokhoz, akik téged bántanak. Elvégre miatta is van... te viszed el az egész balhét?
2015. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem igazán vagyok az a veszekedős fajta, eléggé érzékeny vagyok és könnyen magamra veszek mindent ezért félek attól hogy nem győzhetnék a többiekkel szemben. A fiú pedig - nem igazán értem én sem, hogy miért - de mondhatni jóban van velük, illetve ő szeretne jóban lenni velük és ha ő beszélne velük akkor lehet úgy vennék le, hogy én nem merem magam megvédeni.
2015. aug. 3. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy barátnőm, aki azt állította, hogy én vagyok a legjobb barátnője és, hogy már szinte a testvére vagyok stb. nyálas szövegek. Aztán egyszer csak leállt kavarni a pasimmal.

Kiderült, hogy végig hazudott nekem, pedig megbíztam benne és így visszatekintve olyan voltam, mint egy pincsi kutya. Ha ő megszólalt én ugrottam. Szerintem te is beleestél ebbe a cuki kis csapdába, mert sajnos baromi sok ilyen ember van.

Lényeg, hogy fogadd el, hogy semmi szükséged rá és az érzései meg végképp ne érdekeljenek!

Legyél azzal a pasival, ha jól érzed vele magad. Az a legfontosabb, hogy te jól érezd magad. Nem azért élsz, hogy mások jól érezzék magukat, ne legyél senki unaloműzője. Csináld amit te akarsz a többi ember magasról le van sz**va.

"És a barátnőivel egy osztályba járok és nagyon beszólogatósak főleg ha ilyen van és nagyon félek hogy nem fognak békén hagyni. "

Szerintem ne csodálkozz el azon, ha bunkó pletykákkal állna elő rólad, amik természetesen nem igazak. (Én is el lettem mondva mindennek...)

Felejtsd el őket, ne érdekeljenek. Szólj vissza ugyan olyan bunkón nekik, ha nagyon idegesít, de amúgy meg ne foglalkozz velük.

2015. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én próbálnám vele megszakítani a kapcsolatot, de sajnos szomszédok vagyunk, egy iskolába járunk és különórán is együtt vagyunk. Mint mondtam, kisvárosban lakunk és szinte mindenki ismeri egymást és a népszerűbb emberek kocsmázni mennek, ahogy ő is és a barátai is. Én nem szoktam oda járni (igazából inni sem szoktam) és nem vagyok kimozdulós típus, ezért érzem hátrányban magam, amiért mellette rengetegen állnak - igazságtalanul, és visszaszólni pedig azért nem merek nagyon, mert félek, hogy aztán az a személy még durvábbat mond és már nem fogok tudni mit mondani, illetve nem is tudom nagyon, hogy mit szólhatnék vissza.
2015. aug. 3. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!