Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem a legjobb barátnő...

Összevesztem a legjobb barátnőmmel és mindenki ellenem fordult, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy a barátnőm megismerkedett egy fiúval mikor a fiú részeg volt és csókolóztak (én akkor még nem ismertem a fiút) viszont ez az eset után a fiú nem kereste a barátnőmet. Közben a véletlennek köszönhetően én összebarátkoztam ezzel a fiúval és nagyon jóban lettünk aminek a barátnőm persze nem örült. Üzenetben beszélgettünk és nekem az volt a célom hogy összehozzam a barátnőmmel de nem sikerült, viszont a fiúnak időközben megtetszettem és nagyon szerettem vele beszélgetni ő segített túllépni a nemrégiben történt szakításomon, de ennek ellenére a barátnőmnek rosszul esett hogy beszélgetek vele. (Megjegyezném, hogy igazából soha nem volt olyan rendes igaz barátnő, mert az esetek 80 százalékában a saját érdekeit nézte és akár keresztbe is tett nekem, ha ezzel neki jobb lett, de ezeket mind elnéztem neki mert szerettem) Direkt úgy szerveztem a programokat, hogy amikor a barátnőmnek esélye van a fiúval lenni, vele lehessen, úgy hogy tudta hogy a fiú nem akar tőle semmit és ezt meg is mondta konkrétan, mégis találkozni akart vele és én csak segíteni szerettem volna neki ebben. A fiú rengetegszer hívott engem külön hogy ketten találkozzunk de nem mentem el mert nem akartam a barátnőmet megbántani és mivel konkrétan megkért hogy ne menjek ha hív (úgy hogy nagyon jól el tudunk beszélgetni a fiúval mindenről és nagyon megtaláltuk a közös hangot) ennek ellenére mégsem mentem el vele. Azóta egyre csak rosszabodott a kapcsolatom a barátnőmmel aki hihetetlenül féltékeny volt arra hogy én tetszem a fiúnak miközben jól tudta hogy én nem akarok tőle semmit. Azonban egyszer a fiú vitt haza kocsival mert nem lett volna kivel hazamennem a barátnőmmel és neki a barátnőjével voltunk egy rendezvényen ahol a fiú is ott volt és a barátnőmet egyáltalán nem érdekelte hogy ott vagyok még én éreztem rosszul magam amikor szóltam valamit mert annyira lekezelően válaszolt és ezért nem akartam tovább veluk maradni eg a fiú pedig pont ott volt, így hazavitt. Ezen rettenetesen megsértődött a barátnőm és napokig nem is beszéltünk aztán elmentek "nyaralni" a baráti körükkel (a fiú és a másik lány aki az előző rendezvényen ott volt, szintén ment) és a másik lány eléggé összemelegedett a fiúval a barátnőm szeme előtt de a barátnőm már másnap megbocsátott a lánynak ezek után. Közben velem is kibékült és az egyik barátnőmmel voltam, már indultunk volna haza (kis városban lakunk ahol nem jár későn busz és eléggé messze voltunk az otthonunktól) és a szüleinket nem tudtuk elérni telefonon ezért megkértem ezt a fiút hogy nem vinne-e haza minket és ezt megtudta a barátnőm is amiért megint megsértődött és már egy hónapja nem beszéltünk. Azóta én azt hittem hogy már túl van ezen a fiún mert előtte azt bizonygatta hogy őt már nem érdekli és én komolyan vettem hogy már nem tetszik neki. (Közben megtudtam hogy itt is próbált keresztbe tenni nekem amikor mentek nyaralni direkt megkérte a többieket hogy engem ne hívjanak és fel volt háborodva amikor ez a fiú el mert hívni és igent mondtam - természetesen megint elkezdett veszekedni így jobbnak tartottam ha nem megyek el velük) Nemrég elhívott a fiú egy hosszabb kocsiútra és én elmentem vele mert jól érzem vele magam és nem gondoltam hogy ez a barátnőmnek rosszul esne mivel már nem beszélünk és úgy tűnt hogy nem is fogunk többet. Ez kitudódott és most számon kéri rajtam hogy hogy merészelek elmenni vele mikor tudom hogy neki ez rosszul esik. Elmondta hogy nem tetszik már neki a fiú, nem érdekli mi van vele de attól még csalódott bennem hogy én elmentem vele. Csak én nem értem ebben a logikát vagy nincs is? Vagy tetszik még neki a fiú csak tagadja vagy az lehet a problémája, hogy érdekelnie kellett volna de mégsem érdekelt.

És a barátnőivel egy osztályba járok és nagyon beszólogatósak főleg ha ilyen van és nagyon félek hogy nem fognak békén hagyni.

Mit tehetnék?

Sajnálom ha hosszúra sikeredett, nem tudtam leírni rövidebben.

A barátnőm és én 16, a fiú 19

Előre is köszönöm!



2015. aug. 1. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem volt egyszerű végigrágni magam az írásodon, lényeg, hogy barátnődnek rosszul esik, hogy Te jobban tetszel a srácnak, mint ő. Hogy mit tehetnél? Csúfítsd el magad, légy szerencsétlen, boldogtalan, élj remeteként, és akkor barátnőd boldog lesz megint.

Amúgy minden megbeszélés kérdése, ha fontos neked a barátnőd, kérdés, mennyire fontos Neked a barátnőd.

Annyiból érthető a barátnőd kiakadása, hogy miért barátkoztál össze a sráccal össze "véletlenül" ?

Nekem ha egy jó barátom összejönne valakivel, majd a valaki tőlem kérne tanácsot, udvariasan elhajtanám, ha próbálkozna a hasonló eseteket elkerülve.

Ezt kellett volna.

2015. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*már írni se tudok, kissé elfáradtam. :)
2015. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a srác a nyaralási-bulin egy 3. lánnyal melegedett össze?

Mert akkor megéri ő is a pénzét.


Egyébként a barátnőd nem barátnő. Amíg szenvedsz, addig jó vagy neki, amint nem tud téged befolyásolni és irányítani, utána már leszar.

Az ilyen egy féreg ember, ezekkel nem érdemes foglalkozni, csak lehúznak.

2015. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hasonló sztori csak én 20 éves voltam.Most nem írnám le mert hosszú, de a fiú azóta férjem lett.
2015. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam megbeszélni ezt a barátnőmmel de egyszerűen nem lehet úgy beszél velem mintha nem ember lennék. Az elején úgy álltam hozzá hogy nekem fontosabb ő, mint a fiú csak idő közben a fiú több mindenben kiállt mellettem mint a barátnőm. Jelenleg a barátnőm ott tart hogy a többi barátnőjével azon van, hogy mindenkit elmarjon mellőlem így én már nem igénylem a társaságát, nem akarok vele lenni csak nem hagy békén.
2015. aug. 1. 14:00
 6/9 A kérdező kommentje:
1.: Az egyik közös ismerősünkön keresztül barátkoztam össze a fiúval, mert volt egy "buli", ahol mindketten ott voltunk és ő mutatott be minket egymásnak, akkor kezdtünk el beszélgetni.
2015. aug. 1. 14:07
 7/9 dandi98 válasza:
Az esetek nagy részében saját magával törődik? És nem is olyan jó barátnő? Akkor miért vagy vele? Az pedig ha valaki részeg embereket smárol le, és azt hiszi ez jelent valamit, az nem méltó egy normális értékekkel rendelkező ember barátságára... tudom ez nem válasz a kérdésre.
2015. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért voltam vele, mert 14 éve barátnők vagyunk/voltunk és eddig nem gondoltam volna hogy ennyire rosszindulatú tud lenni de úgy látszik ez kellett ahhoz hogy rájöjjek.
2015. aug. 1. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen nem barátnő!

Azt mondja, hogy nem tetszik neki a fiú, de meg van sértődve, ha találkoztok? Úr isten! Te meg még segíteni akartál neki! Tiszta szégyen az ilyen ember! Hagyd a francba te segítessz neki, ő meg felháborodik! Nem érdemel meg, egy ilyen jó barátot, mint amilyen te vagy! Majd később észhez tér, de akkor már késő lesz! Én megszakítanám vele a kapcolatot, még akkor is, ha velem egy suliba jár! Erre, az a legjobb megoldás, hogyha levegőnek nézed őt/őket. Tudom, hogy kicsit gyerekes, de ha látják, hogy te fel sem veszed, amit mondanak/csinálnak, egy idő után feladják!

2016. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!