Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek hiányozni fog az...

Nektek hiányozni fog az általános iskola? Többi lent!

Figyelt kérdés
Elnézést ha rossz kategóriába írtam!!! Tudom korán van még a ballagásról beszélni de nagyon hiányozni fog az iskola. A közösség pedig nincs is legjobb barátnőm ott de mégis! Az új osztálytól nem félek nagyon könnyen barátkozom. Csak mégis! Igen tudom ilyen bolond kérdést még senki se tett fel. Nektek is hiányzik vagy hiányozni fog? Milyen lessz ha nem lessz jó a közösség 9.ben? Nagyon félek attól. Még csak most megyek 8.ba tudom van még idő. Gúnyolódó kérdéseket kérlek ne írjatok! Válast/válaszokat köszönöm!

2015. aug. 17. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy hiányozni fog, de egyáltalán nem hiányzik. A gimi végén azt hittem, az majd nagyon fog hiányozni, hogy bizony minden barátság megmarad... Hát, már a gimi sem hiányzik és a "Nagy barátságok" és megszakadtak. (kivéve, ha valaki egy településen lakik még most is, úgy könnyű tartani)

Bárhova mész, mindig lesznek új barátok és új ismerősök. Az iskolai emlékek pedig távoliak lesznek.

Mi egyetemen próbáltuk tartani a gimis barátságokat, s bár nem vagyunk rosszban, nem mondanám már igazi barátságnak. Másik országban vagy városban tanulunk, más időpontokban vagyunk szabadok.. valaki dolgozik, valaki nem.


Nem szabad azon görcsölni, hogy mennyire fog neked hiányozni ez meg az. Ez csak megszokás.

Gimiben új barátaid lesznek, ahogy az egyetemen is, majd új barátokra lelsz a párod ismerőseiben, a munkahelyeden, a gyerekeid szüleiben... és sorolhatnám. Mindig azok lesznek a legközelebbi barátaid, akikkel egy körökben mozogsz.

(persze, vannak kivételek, akiknek megvannak a gyerekkori barátaik, de ők nagyon szerencsések ésa ritka kivételek. Olyan barátság, mint amik az amerikai filmekben vannak, nagyon ritka, vagy egyáltalán nincs) A legtöbb ember irigy, és ahol lehet, átlép rajtad. (Sajnos tapasztaltam már ezt a (volt) "legjobb" barátnőmnél is. Az embereket mindig az érdekeik vezérlik.


23/L

2015. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

* a gyerekeid barátainak a szüleiben :)

(mert a gyerekeid szülei te vagy meg a párod :D)

2015. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az általános iskola nem olyan meghatározó. A középiskolai évek lesznek igazán emlékezetesek. Általánosban még gyerekek a tanulók, de középsuliba jönnek a bulik, az igazi első szerelmek, s az élet megízleléséhez szükséges első dolgok. 10 év múlva, már az általánosra nem is igazán fogsz emlékezni.
2015. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a gimi elején hiányzott valamennyire az általános iskolai osztályom, sokat gondoltam rájuk. De aztán annyira nem. Ha regisztrálnék a facebookra, valószínűleg sokukat megtalálnám és tarthatnánk a kapcsolatot, de annyira nem akarom. A gimis osztálytársaimmal néha találkozom, meg az egyetemi csoporttársaimmal is, jó lenne velük továbbra is tartani a kapcsolatot. Persze némi energia befektetésével jár.
2015. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is hasonló típus vagyok, emlékszek, hogy az általános iskola utolsó hetén minden nap arra gondoltam, hogy "ez az utolsó hétfő, amit itt töltök..." stb. és nagyon tartottam tőle, hogy mennyire fog majd hiányozni. Ennek ellenére ahogy jöttek a gimis évek, egyre kevesebbet gondoltam rá, de ha eszembe jutott, akkor sem azt éreztem, hogy hiányozna, inkább csak pár emlék jött fel. A gimivel pont így vagyok. Valahogy úgy van ez, hogy mivel mindig jön az adott közösség helyett egy újabb, nincs idő szomorkodni az előzőn, mert az aktuális mindig leköt. Legalábbis nálam így volt.
2015. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én 2012-ben ballagtam általános suliból és úgy akkor úgy gondoltam, hogy egyáltalán nem fog hiányozni.


Ámbár elkezdtem a 9-et és rájöttem, hogy mégis hiányzik pedig állandóan gúnyoltak, bár igaz volt egy-két jó barátnőm is aki máshova jelentkezett... de legfőkképp a tanáraimat hiányoltam, mert már úgy megszoktam őket...


Hát beletelt két-három hónapba még ez az érzés elillant belőlem.

( igazából az volt szerintem ami kiváltotta belőlem, hogy eltűnt ez az érzés, hogy visszalátogattam pár barátommal a régi sulimba, és valahogy azt éreztem, hogy már nem vagyok ide való)

2015. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sosem hiányzott, nagyon is örültem annak, hogy elszabadultam onnan. Rossz közösség, rossz tanárok, állandó bántásokban volt részem. Köszönöm, soha többé nem kérek belőle. Ellenben a középiskolás éveim nagyon jók voltak, hiányoznak is. :)
2015. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem hiányoznak :) Illetve inkább csak a nyolcadik osztály, második félév, amikor már nem kellett tanulni :D Hozzátartozik, hogy kis falusi iskola a miénk, ezért amikor középsuliba kerültem, sokkal lelketlenebbnek éreztem a környezetet, és az is volt :D Általánosban olyanokkal voltam, akiket ovi óta ismerek. Nem azt mondom, hogy a középsuli rossz volt, annak is megvolt a maga szépsége, de a 8. osztály, az felejthetetlen. Délután kettőre otthon voltunk, fél 3-ra kész volt a házi, gondtalanok voltunk, "szabadok". :)
2015. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Így 13 évvel a vége után azt kell mondanom, hogy hiányzik. Arra készülj majd fel kérdező, hogy ahogy öregszel, úgy fog egyre jobban hiányozni.
2015. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! :)
2015. aug. 17. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!