Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan mondta ezt a volt...

Jogosan mondta ezt a volt osztálytársam?

Figyelt kérdés
23 éve lány vagyok,házasságban élek. Jómódú családból származom,férjem is. Tavaly nyáron házasodtunk össze,nászútra két hétre mentünk Madridba. Tavaly júniusban diplomáztam le,a Pázmány Péter egyetemen,mint tanár. Az első 2 évben nem dolgoztam csak tanultam,most a mesterin is ez a helyzet. Jövőre(vagyis a mesteri 2. évében) megyek vissza dolgozni,most 1 éves fizetetlen szabadságon vagyok. Igen,férjem jól keres így nekem nem kell dolgozni. Egyelőre a suli miatt Pesten bérlünk egy garzont,amúgy egy Dunántúli kisvárosban lakunk,Székesfehérvártól nem messze. Itt élnek mindkettőnknek a szülei is. (Nagyszüleink egyik fele is.) Bevallom szép a házunk,nagy kertünk is van. Vannak telkeink is. Valamint nyaralóink.(2db) Ill. minden évben külföldre megyünk nyaralni. Ezzel szemben én karitatív munkát végzek. A Vöröskereszthez járok segíteni,ruhákat és pénzt adományozunk. Támogattuk az S.O.S. Gyermekfalu-t is,a Vörösiszap károsultakat is,valamint különböző szervezeteket. Most összejöttünk szombaton,így lányok az általánosból. (Férjemmel egy osztályba jártunk általánosban,folyamatosan tartottuk a kapcsolatot,amikor én Győrbe jártam középsuliba.) Egy utcában laknak a szüleink(Ő még ott lakik a szüleinél,én hozzájuk mentem a találkozó után),ezért együtt mentünk haza. Kérdezgetett minden félét elmeséltem hogy élünk. Majd ezt mondta:" Hihetetlen hogyan bírod ki ,hogy valaki eltart...Közben eljátszod az álszentet,hogy milyen jól éltek aztán kiderül,hogy egy putriban laktok. Aztán mondod a magadét,agyadban semmi nem értem hogy lehettél kitűnő általánosban és hogy kaphattál ösztöndíjat..." Ez bevallom fájt. Nem szoktam álszenteskedni,sok embert ismerek közölük sokat barátnak tekintek. Persze azért legjobb barátokból nincs olyan sok.(Általában a 3 legjobb barátnőmmel megyek vásárolni,de az nagyon ritka.A barátnőim is általánosból vannak.Rajtuk kívül van 3-4 pesti barátnőm és 4-5 győri.) Elismerem jól élek,de nem vagyok egy plázapics@! Nincs műkörmöm,nem festem a hajam,nincs műmellem. Egyedül kozmetikushoz járok,elég zsíros az arcom. Meg persze fodrászhoz,mert az alap...:) Komolyan ilyen lennék? Így nem ilyennek gondolom magam. Nagyon szépen köszönöm,hogy elolvastátok és véleményeteket is várom! :) Bocsi,hogy ilyen hosszú lett!

2012. máj. 21. 20:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy minden nyáron egy hittantáborban vagyunk felügyelők gyermekekre. A családalapítást 3-4 év múlva tervezzük,amikor dolgoztam már 1-2 évet a szakmámban.(Elméletileg az általános iskolámban fogok tanítani.)
2012. máj. 21. 20:38
 2/13 anonim válasza:
100%
Ha az ember lánya minden negatív, szándékosan sértő és megalázó megjegyzést, amit élete során kap komolyan venne, igen hamar depresszióba esne. Te ismered magadat, tudnod kell eldönteni, hogy amit mondanak rád, annak van-e alapja, vagy egyszerűen a gonoszság szól belőlük. Ez alapján tudnod kell helyén kezelni ezeket a megjegyzéseket.
2012. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
:D Drága szívem Julcsa! Nehogy má' a szívedre vedd az irigykedő rosszindulatú keverőgépek fröcsögését! :) Amúgy ha a nagy átlag csak fele sőt negyed ilyen rendes lenne, bizony nem itt tartanánk! Csak így tovább! :)
2012. máj. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Mint tanárnak, gondolom, van annyi emberismereted hogy pontosan tudd, azért mondta ezt, mert féltékeny rád. Nem mellesleg ez nyilvánvalóan ki is derül a leírásodból, hiszen részletesen leírtad az anyagi körülményeidet, hány házatok, nyaralótok van, nem kell dolgoznod stb. Részedről viszont elég kicsinyes bosszú, hogy kiteszed ezt a sztorit az internetre. Ha nincs benne semmi igazság, akkor teljesen felesleges akárcsak egy másodpercet is fecsérelned a sértéseire.
2012. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól mondta #2. Egyébként magamat ismerve biztosan lekevertem volna neki egy pofont. Ha tudod, hogy te nem vagy ilyen, akkor ne vedd magadra. Eléggé rosszindulatú ez a lány, már csak azért is mert ennél durvábban nem is fogalmazhatott volna. Szóval ne vedd magadra, amit mondott. Valószínűleg egy kis irigység is közre játszik. Vagy lehet nem is olyan kicsi..
2012. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :) 3.-nak: Egyáltalán nem bosszúnak szántam,osztálytársam ugyanennyit tud rólam,mint amit leírtam. Sosem voltunk jóban.

Egyébként: Természetesen én is rájöttem,hogy féltékenységből mondta,csupán kíváncsi voltam Ti mit gondoltok rólam ennyi információból.

2.-nak: Nagyon szépen köszönöm a dicséretet! :)

2012. máj. 21. 20:57
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Az életiskolából örök tanulság: HÜLYÉKKEL NEM FOGLALKOZUNK.


Ha bárkit is kritikával illetek, az a viselkedése miatt van, nem a pénztárcája miatt.

2012. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:
86%

Ennyiből nem tudnám megítélni, mivel csak magadról beszélsz. Ebből nem derül ki hogy van-e a fejedben valami.


Tölem lehet valaki plázap@csa is, festheti a körmeit satöbbi, nem ez határozza meg hogy vannak-e értékes gondolatai.


Mindegy, ez úgyis ilyen együttérzésért kuncsorgó kérdés volt, bocs hogy belebeszéltem, tudom nem a válasz volt a cél.

2012. máj. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Együttérzésért kuncsorgó kérdés? :D Hát tévedésben vagy. Egyáltalán nem ez volt a szándékom,gondolod akkor kiteszem? Csak magamról beszélek? Kinek e problémáját oldjam meg,ha nem a magamét? Ha már gondolkodásnál tartunk: nem hiszem,hogy Te semmit nem gondolsz a plázapics@ kislányokról...Köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 23. 16:29
 10/13 A kérdező kommentje:
A cél az volt,hogy ha ennyi információval rendelkeztek,mit gondoltok rólam,nem más. A lánnyal sem jóba,sem rosszban nem voltam "megtűrtük" egymást. Azért én sem mentem volna oda hozzá,hogy Ő ilyen meg olyan. Ha ilyen is volnék másképp is közölhette volna.
2012. máj. 23. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!