Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Véglegesen összevesztem a...

Véglegesen összevesztem a legjobb barátnőmmel és nem hagy békén, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ezen a nyáron nagyon összevesztem a (volt) legjobb barátnőmmel ami azzal kezdődött hogy ő csókolózott egy fiúval részegen (kis városban lakunk így ismerte) de csak a fiú volt részeg és utána nem kereste a barátnőmet. Én akkor még nem ismertem ezt a fiút egy eseményen ismerkedtünk meg és nagyon jóban lettünk. Tudom hogy nem kellett volna azzal a fiúval ismerkednem aki a barátnőmnek tetszett de össze szerettem volna hozni őket és segíteni szóval még véletlenül sem az volt a cél hogy én jöjjek vele össze, nem is tetszett a fiú csak sajnos neki én megtetszettem és a barátnőmtől nem akart semmit. Azt tudni kell, hogy (tudom nem szép ilyet mondani róla) de a barátnőm elég rosszindulatú, viszont 14 éve ismerjük egymást és mindig jóban voltunk úgy hogy ő tavaly azzal a fiúval találkozgatott aki nekem tetszett és annak a fiúnak tetszett a barátnőm de ő utólag azt mondja hogy csak legjobb barátok és azért találkozott vele (ami nem igaz mert ő is tudta hogy nem barátként áll hozzá a fiú) és a barátnőmnek hiába magyaráztam nem akarja felfogni hogy csak segíteni szerettem volna neki ezzel a sráccal kapcsolatban aki tetszett neki és mi csak barátok vagyunk. Közben lementek egy társasággal a Balatonra pár napra és én is mehettem volna de utólag megtudtam hogy a barátnőm mondta a többieknek hogy engem ne hívjanak és ez a fiú hívott mégis és úgy volt hogy megyek erre a barátnőm kiakadt hogy nem érzem-e magam gáznak meg hogy nagyon nem az én világom ez, ezért inkább nem mentem mert nem akartam balhét. Azóta beszéltünk és rettenetesen összevesztem vele, és a barátnőivel is (mert ők mind őt védik) és a veszekedés alatt próbáltam neki elmagyarázni hogy én csak segíteni akartam (szerintem nem tehetek arról hogy közben a fiúval jóban lettünk) már egy hónapja nem beszéltünk még a veszekedés előtt és a fiúval sincs túl jó viszonyban egyébként mikor a fiú elhívott egy hosszabb kocsiútra és én nem gondoltam hogy a barátnőmnek ez rosszul eshet mert előtte azt bizonygatta hogy neki már nem tetszik és nem érdekli mi van vele előtte pedig szinte megtiltotta hogy találkozzak a fiúval. Ez kiderült hogy elmentem vele és ezért kezdett el veszekedni hogy őt már nem érdekli ez a fiú de rosszul esik neki hogy elmentem vele és hogy nem ezt várta volna tőlem. Nem igazán értem, hogyha már nem érdekli a fiú akkor miért esik neki rosszul. És a veszekedés közben úgy beszélt velem mint egy ronggyal miközben én végig normális stílusban válaszoltam neki de ez nagyon rosszul esett és nemrég volt a szülinapja amikor nem köszöntöttem fel mert úgy gondoltam nem érdemli meg hogy belémrúg és utána még én kedveskedjek vele ami miatt az egyik barátnője írt hogy gratulál amiért nem köszöntöttem fel a barátnőmet ennyi év barátság után (persze ezt ennél jóval cinikusabban írta le) és ma küldött egy képet amin a barátnője van és bemutat (nekem). Nem értem miért nem tudnak békén hagyni és miért kell ezt csinálni egyszerűen nem értem hogy lehet valaki ennyire rosszindulatú. Ráadásul pár barátnője osztálytársam így attól félek nem fognak békén hagyni mert nem az a visszaszólogatós típus vagyok ők pedig eléggé nagyszájúak.

Mit tehetnék?:(

L/16, barátnőm 15 a fiú pedig 19 éves.



2015. aug. 17. 00:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát ez egy elég durva történet...:/

Szerintem ne hagyd elúszni az esélyt, hogy bejössz egy srácnak. Ha a barátnőd már nem szerelmes belé, akk nem lehet kiakadva.

Tudom, van az a mondás szerűség, hogy semmilyen pasi nem ér fel a barátsággal, de kérlek! Ha azért piszkálnak, meg bemutogatnak neked, hogy egy pasinak bejössz, akkor lehet, hogy nem igaz barátnő.

Egyáltalán ő is úgy tekintett rád, mint legjobb barátnőre, vagy neki más volt az?

2015. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az összeveszés miatt piszkálnak és azért mert ő azt hiszi hogy én direkt ellene voltam és rosszat akartam neki. Igazából nem hiszem hogy én valaha is voltam neki az első legjobb barátnője mert mindig volt neki valaki jobb és ha ő ment valahova engem soha nem hívott és a barátaimat is próbálta elvenni tőlem de csak addig kellettek neki amíg velem már nem voltak annyira jóban.

Nagyon félek hogy mi lesz szeptemberben és hogy nem fognak békénhagyni.

2015. aug. 17. 00:49
 3/17 A kérdező kommentje:
De lényegében a probléma ott kezdődött hohy én tetszettem a fiúnak és nem a barátnőm, ami gondolom azóta is zavarja.
2015. aug. 17. 00:50
 4/17 anonim ***** válasza:

Gondolom nem opció, hogy elmondod a (volt) barátnődnek, hogy te csak össze akartad hozni őket, ugye? (Meg már amúgy sem, ha jóban lettetek a fiúval)

Talán az lenne a legjobb, ha elmondanád higgadt körülmények között a barátnődnek, hogy te tényleg ezt szeretted volna. Ha nem hiszi el, akkor nincs mit tenni. Azt tisztázhatnátok, hogy nem szeretnél értelmetlen üzeneteket, gyűlölködést, hanem csak békét, ha nem is összeborulást. Normális ember belemegy, mert senkinek nem kell a balhé. Remélhetőleg sikerül. Ha nem, akkor nehéz helyzetben vagy, mert a többiek is az ő oldalán állnak. Nem tudsz mit tenni. Zaklatás esetén még egyszer beszélj vele. Ha tényleg semmi jele az egymás mellett való létezésnek, akkor szólj olyannak, aki tud segíteni. (Pl. egy tanár, vagy iskolai pszichológus, vagy akármi) Sajnálom, hogy ez megtörtént és megtörténhet.

2015. aug. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első és a második mondatom között lehet, hogy an egy kis ellentmondás, de itt a "higgadt" szóra szerettem volna felhívni a figyelmet. Ne félj tőle, ennyire talán nem bunkók. :)
2015. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. :D

Hát, ha ilyen a barátnőd az elég szivás, már bocs. Ő bizti h nem fog a békülésben elsőnek kezdeményezni, pedig neki kellene bocsánatot kérni. Mert te mit mondhatnál..? "Bocsi, hogy belémzúgott egy cuki fiú, máskor nem fordul elő"...

Viszont ha nem te kezdeményezel, akkor senki sem fog, hisz ha azt mondod, neki nem te voltál a legjobb barátnője és valamilyen szinten ki is használt, akkor ő tutifix h nem fog.. :(

2015. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Elmondtam már neki hogy én csak össze szerettem volna őket hozni és végig segíteni akartam (volt mikor a fiú csak engem hívott de én hívtam a barátnőmet is hogy legyen alkalmuk megismerni egymást és hogy mennyiszer hívott a fiú de soha nem találkoztam vele ez miatt mert tudtam hogy ez neki rosszul esne de ebből is csak annyit fogott fel hogy fejezzem már be hogy ötvenszer elmondom hányszor hívott a fiú, miközben egyáltalán nem ez volt a lényeg) de nem foglalkozott vele.

Sajnos ő olyan hogy imádja a balhékat (ezt ő mondta) és szeret veszekedni szóval nem hinném hogy ezt meg tudnám értetni vele.

2015. aug. 17. 00:58
 8/17 A kérdező kommentje:
Neki az is a baja, hogy mondta hogy ne beszéljek a fiúval de azon voltam hogy összehozzam őket (amit akkor ő még nem tudott és bevallom szerettem is vele beszélgetni) és hogy én ennek ellenére mégis beszéltem vele mikor ez neki rosszul esett. Ha én nem kezdek el vele beszélgetni meg sem ismerik egymást de ő mindennek csak a rossz oldalát látja.
2015. aug. 17. 01:00
 9/17 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de pont az ilyen embert kéne arcon simogatni egy péklapáttal, mint a "barátnőd"


"nem gondoltam hogy a barátnőmnek ez rosszuleshet mert előtte azt bizonygatta hogy neki már nem tetszik és nem érdekli mi van vele"


oké, pasiból vagyok, de azt hittem ez a nőknek legegyértelműbb, hogy mindegy mennyire bizonygatja, hogy nem érdekli, az rohadtnagy hazugság.

2015. aug. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy csak az itt lévő emberek adnak nekem igazat és négy barátomon kívül mindenki neki ad igazat, és nem értem miért nem látják hogy a barátnőm milyen.

Utolsó válaszoló, azért gondoltam, hogy már nem tetszik neki mert azt hittem hogy van ennyire őszinte velem szemben és mivel már egy hónapja nem beszéltünk akkor, nem tudtam, hogy mit érez a fiúval kapcsolatban.

2015. aug. 17. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!