Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szét fog esni a baráti társasá...

Szét fog esni a baráti társaság? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés
Van egy baráti társaságunk, és az egyik srácról kiderült, hogy meleg. Nem nekem vallotta be, hanem csak az egyikünknek, de ő elszólta magát. Először nem akartuk elhinni, mert volt barátnője, 1 éve már szakítottak. Na most viszont az egyik legjobb haveromnak pont az a lány tetszett, meg még mindig tetszik neki, sőt szerintem szereti is, csak nem mondja már, akivel ez a srác járt. Ez egy olyan "nyílt ttitok", nem emlegettük, de szerintem tudta a másik srác is. Mikor kiderült, hogy a másik barátunk meleg, ő teljesen kibukott, hogy ő azért nem kezdeményezett a lánynál, mert a haverunk ex-barátnője, meg hogy hogy lehetett ilyen szemét, hogy pont vele járt. A másik srác meg azt állítja, hogy ő tényleg akart a lánnyal járni, nem csak kamu volt. Kezd két részre, sőt lassan több részre szakadni a társaság, pedig gyerekkoruk óta együtt lógunk. Én egyik egyik felet értem meg, egyszer a másikat. Belekeveredni se akarok, meg azt se akarom, hogy a fejem felett menjenek szét a dolgok. Szét fog így hullani a társaság?
2015. aug. 20. 15:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*egyszer egyik felet, egyszer a másiakt
2015. aug. 20. 15:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg most éppen a meleg barátotok mellé kellene állnotok, mert úgy gondolom, neki a legnehezebb.

Nem lehetett könnyű felvállalnia.

2015. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a kérdésben az a szemét, aki a meleg srácot szemétnek hívja. Lehet, hogy akkor és ott tényleg tetszett neki a lány, esetleg biszex, csak azt már nem meri vállalni, mert a homoszexualitás is komoly indulatokat vált ki.

Sőt az is lehet, hogy ő se tudja még, hogy mi is ő igazából. Valószínűleg akkor se tudta, amikor összejött a lánnyal. Nem írtad, hány évesek vagytok, de ha tizenévesek, vagy a húszas éveitek elején, akkor pláne valószínű, hogy ez a helyzet.

Egyébként a lány nyugodtan választhatta volna a haverodat is a meleg srác helyett, ha tetszett volna neki, miután a mai napig nem kezdeményezett, azt hiszem mindegy is, hogy a haver mit akar(t).

Amúgy is hülye az indoka, mert nem azért tilos rárepülni a barátod exére, mert ő heteró, hanem mert az ő érzéseibe gázolsz ezzel. Lehet, hogy a meleg srác szerette a lányt, csak szexuálisan nem vonzódott hozzá. De az is lehet, hogy valamennyire igen. Főleg ha tényleg biszex.

És igen, valószínűleg szét fog hullani a csapat, bár előbb-utóbb az összes ilyen széthullik.

2015. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én 23 vagyok, plusz mínusz 1 évvel ennyi idősek a többiek is.


A lány nem tudott róla, hogy még kinek tetszik. A szemét szót nem konkrétan rá használtam, csak közvetítettem a másik gondolatait. Abban igazad van, hogy aki meleg, az is szerethette valamennyire, legalábbis ő is ezt állítja. De azért azt is meg lehet érteni, hogy a másik srácnak is rosszul esett mindez. Igaz, nem azért kell ne járni a haverunk excsajával, mert heteró, de a másik barátom igazából nehezen hiszi el, hogy mindez nem csak kamu volt. És ha tényleg kamu lett volna, úgy már tényleg szemétség lett volna pont azt a lányt használni álcának, akibe valaki más szerelmes.


"bár előbb-utóbb az összes ilyen széthullik."


Ezzel nem értek egyet, apám már vagy 30 éve összejár a régi barátaival, de most ez mindegy. Lehet, hogy össze kéne hívnom a két srácot, hogy megbeszéljük.

2015. aug. 20. 22:09
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem értem, hogy mért ne merné bevallani, ha biszex lenne. Az miben jobb vagy rosszabb?


"Szerintem meg most éppen a meleg barátotok mellé kellene állnotok, mert úgy gondolom, neki a legnehezebb.

Nem lehetett könnyű felvállalnia."


Nem tettük ki a társaságból, mi többiek nem vesztünk össze vele, és nem ítéltük el. De nem tetszik nekünk, hogy ők vitáznak. 5-en vagyunk barátok, ugye abból 1 ez a srác, akiről kiderült, hogy meleg. Egy volt köztünk, aki nem fogadta jól a dolgot, de 2 nap múlva ő is azt mondta, hogy rendben van, csak kicsit hülye volt. Volt akinek az első reakciója az volt, hogy bocsánatot kért egy korábbi b-zizós viccért, amit nem rég mondott. Azt elfogadjuk, hogy meleg, egyedül ez a másik fiú rágott be rá, a csaj miatt. A lánnyal beszélő viszonyban vagyunk, de a lány nem "választhatta" a barátomat, mert nem tudta, hogy neki tetszik. Viszont állítólag ő már régebb óta tudja. Szóval nem az a bajunk, hogy meleg. Az a bajunk, hogy ők ketten vitáznak egymással. De megpróbálom kibékíteni őket. Mindez még egy hete történt, még lenyugodhat a sértődött haverom is.

2015. aug. 20. 22:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, hát hogyha a meleg barátod tudta, hogy a haverod szerelmes a lányba és mégis rárepült, akkor ő a szemét. :D Ebben az esetben viszont ők nem barátok, akárhogy is hívják magukat.


"A lánnyal beszélő viszonyban vagyunk, de a lány nem "választhatta" a barátomat, mert nem tudta, hogy neki tetszik."


Ugyan könyörgöm, nem 14 évesek vagytok, hanem 20-on felül. Ha a lánynak tetszett volna a barátod akkor azt tudatta volna vele, mindegy, hogy a barátod adta-e jelét a tetszésének vagy sem. Bár ha tetszett neki a lány akkor azt sem értem, miért nem hívta el randizni, hiszen azt írod, hogy a meleg srác már azután jött össze vele, hogy a legjobb havernak megtetszett. Ha jól értem.


"Ja, azt nem értem, hogy mért ne merné bevallani, ha biszex lenne. Az miben jobb vagy rosszabb?"


Nagyon sok ember el se hiszi, hogy létezik a biszexualitás. Csak ezért. Meg mondom, lehet, hogy még ő is össze van zavarodva és fogalma sincs, hogy homo vagy biszex-e.


"Ezzel nem értek egyet, apám már vagy 30 éve összejár a régi barátaival, de most ez mindegy."


Az esetek 99%-ában szétesnek a baráti társaságok, a távolság (térben és lélekben) szétbomlasztja őket. Persze mindig vannak kivételek, mint apádék, de sajnos az a valószínűbb, hogy előbb-utóbb ti is szét fogtok menni. Főleg, ha ez a tüske már régóta benne van a legjobb haverodban.


Azért szurkolok, hogy jól végződjön a történet.

2015. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

" hiszen azt írod, hogy a meleg srác már azután jött össze vele, hogy a legjobb havernak megtetszett. Ha jól értem. "


Hát kis idővel utána. A haverom némileg töketlen. :)


A lánnyal kapcsolatban lehet, hogy igazad van. Csak arra gondoltam, hogy egy nő talán nem figyel fel rád, de ha elhívod randizni, esetleg ad egy esélyt.


Hát jó, remélem, nem fog mindenki összeveszni, azt hiszem, megmondom nekik, hogy üljünk le beszélni.

2015. aug. 21. 02:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha töketlen, akkor így járt. Ebből majd megtanulja, hogy máskor lépni kell, ha akar valamit.


Tény, hogy nálunk a férfiakra szokták hagyni a kezdeményezést, de ha a lánynak tetszett volna a haver, akkor biztosan adta volna valami jelét, pl. többet beszélget, flörtöl vele, ilyesmik. Persze ha a haverod némán, mozdulatlanul csodálta őt a sarokból, akkor ne csodálkozzon, hogy észre se vette őt :D


Mindent összevetve, ha a meleg srác tudta, hogy a havernak tetszik a lány és mégis rányomult, akkor ő szemét. De ha a haver ezt sosem mondta neki, akkor ő csak magát okolhatja a hülyeségéért.

2015. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ő is tudta, hogy tetszik neki, de mint mondtam úgy, hogy nem emlegettük, csak mindenki tudta, szerinte ő is. Írtam nekik, hogy beszéljük meg, szerencsére mindkettő azt válaszolta, hogy oké, beszéljük meg, de jöjjek én is.
2015. aug. 21. 20:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakit érdekelt a dolog a válaszadók közül: sikerült megbeszélni a dolgokat.
2015. aug. 29. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!