Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem képesek ezt megérten...

Miért nem képesek ezt megérteni, mi a Ti véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hosszú lesz szerintem, de szükségem lenne a véleményetekre!


20 éves vagyok, OKJ-s képzésre járok egy középiskolába, mert nem akartam még elmenni egyetemre, ill. édesanyám sem akarta, hogy én egyetemre járjak (Nyugat-Magyarországon lakok és egy kelet-magyarországi egyetemet választottam ki). 1 hónapja egy nagy elhatározást tettem, ami az egész életemre kihat: itt akarom hagyni azt az iskolát, ahol a 2-ből 1 évet már teljesítettem, mert úgy érzem, hogy ezt nem akarom, ebben nem tudnék dolgozni, ez nem az az élet, amire én vágyom.


Ezért felvételizni szeretnék egy iskolába, ahol Novemberben lesz a pótfelvételi és ha rendesen, időben, fizikálisan is felkészülök rá, akkor bőven lehet esélyem.


Erre én azt mondtam, hogy OK! Ha akarod, akkor maradok ebben az iskolában, viszont ezt a 2 hónapot magántanulóként töltöm, hogy felbírjak készülni az iskolára, ahova szeretnék menni.


Mit kapok?! Ordibálás, elmond minden sz*rnak, hulladéknak, hogy majd engem el kell tartani és semmi nem lesz belőlem.


Na most váratlan fordulat: alapból másfél éve van egy vállalkozásom, magánvállalkozó vagyok, elég szépen keresek, már közel másfél év alatt megkerestem majdnem 4 millió forintot, ami elég szép összegnek számít egy embernek ennyi idő alatt. De Ő abban a hitben van, hogy nekem semmi pénzem nincs, csak teszem az eszem és azok a könyvelések hamisak.


Mindezt azért, mert nem b*szom fel egy repülőre azért, hogy Ő elmenjen nyaralni. Hát rendben, mindent értek, mert az embernek csak akkor van pénze, ha elkölti mindenki elött. Ja nem, akkor már nemsokára nem lesz pénze.


Szóval légyszíves írjatok véleményeket, hogy szerintetek mi a helyes, mit kellene csinálnom, stb.


Édesanyámra már így is elégszer hallgattam, hogy mit kezdjek az életemmel, mindig csak az ellenszenvet láttam felőle, mindenki felől a családomban, talán a testvérem felől nem.


Köszönök minden választ, nyugodtan kérdezhettek!



2015. szept. 3. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hááát, nem tudom...

Kicsit tisztábban látnék, ha leírnád, hogy milyen témájú az iskola, amit ott akarsz hagyni (OKJ-s), milyen az új, amiért otthagynád és a vállakozás ágát csak 8nem kell pontosan, csak ipar, kereskedelem, IT, stb.

Az új iskola pl. mennyi idő, azaz hány év stb.

2015. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:

Édesanyád aggódik érted mert szerinte csak egy jó diploma megszerzése után lenne esélyed a jövődet illetően.

Más kérdés hogy nagyon sok szülő a gyermekével szeretné megvalósítani ami neki nem sikerült.

Nem hiszem hogy ő szeretné elnyaralgatni a te pénzed,de ha tévedek és ez fennáll akkor fizesd ki a kajádat,a rezsi rád eső részét és senki ne tudja hogy mennyi pénzed van.

2015. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg gazdasági témájú suliba járok, nem részletezem, nehogy kiderüljön ki vagyok, de ebben a szakmában nincs jövő, a saját cégem pedig interneten van, egy internetes cég, amit nagyon sokan használnak, elég közismert.
2015. szept. 3. 08:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Az új pedig olyan iskola lenne, amivel az államnak dolgoznék, hivatásos munka.
2015. szept. 3. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, miért gondolod, hogy egy gazdasági témájú iskolának nincs jövője? Nekem a következő a meglátásom: mindenképpen elvégezném azt az iskolát, amibe belekezdtem (sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség az életben).

már csak azért is elvégezném, mert azt nem találom jó ötetnek (tudom, mert fiatal koromban én is ilyen voltam), hogy belefogni valamibe és félbehagyni.

Azt írod, erős tanulással felhozhatnád magad a másik sulira novemberig. Egy olyan variációt nem tudsz elképzelni, hogy a mostani OKJ-st elvégzed és utána fognál neki a felkészülésnek,amikor már szabad vagy s akkor jelentkeznél a másik sulira, 1 év múlva?


"Édesanyámra már így is elégszer hallgattam, hogy mit kezdjek az életemmel" - hát azért olyan nagyon rosszul nem nevelhetett, rosszat nem akar, ha olyan ügyes voltál, hogy már vállalkozóként ennyi jövedelemre tettél szert.

Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg elmehetnétek együtt édesanyáddal valahová együtt (pl. egy wellness hétvége), ahol könnyed, laza környezetben könyebben megbeszélhetnétek ezt (egész olcsó, akciós wellness hétvégék is vannak). Ebben a esetben azt is látná, hogy tényleg van pénzed, nem sajnálod tőle sem, s sokkal lazábban megbeszélhetnétek a terveket.


Egyenlőre ennyi jutott eszembe. (első vagyok)

2015. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát egy évvel ezelőtt még ugyanennyire meg voltál győződve arról, hogy a jelenlegi sulid jó lesz, mint most arról, hogy ez szar, de majd a másik jó lesz? Képes vagy félbehagyni egy alig kettő éves dolgot? Anyukád nem téved... veled van a gond szerintem is, csináld végig amit elkezdtél, költözz el, azután ha már saját magadért vagy felelős, akkor úgy váltogatod az iskolákat, ahogyan te akarod.
2015. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!