Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, félek,...

Nincsenek barátaim, félek, hogy egyedül maradok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 13 éves vagyok. Igen, 13. Nagyon magányosnak érzem magam, egész nyáron is szinte itthon ültem, semmit nem csináltam, senkivel sem mentem sehova mert nem tudtam kivel.. Nincsenek barátaim. Az osztályból kb 3 ember van akivel szoktam beszélgetni. Osztályon kívül még egy barátnőm van akit ovi óta ismerek és még olyanok akiket interneten keresztül.. velük minden egyes nap beszélek, és ők jobban is megértenek. HOGYAN SZEREZHETNÉK BARÁTOKAT? Hova mehetnék? Mire járjak? Nincsen semmi ami úgy megfogna.. Félek, hogy a későbbiekben barátom se lesz.. Járjak pszichológushoz? sokszor sírtam már emiatt itthon..

Segítsetek!



2015. szept. 8. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Sport és hobbi szakkört keress , alkotói közösséget , beszélj a szülőkkel ha van lehetőséged .
2015. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akiknek nincsenek barátai, azoknak azért nincs, mert kerülik a társaságot, sokan vannak akiknek nem is hiányzik. Ha viszont hiányzik akkor többet kell társaságba menni, viszont a mai világban nehéz igazi barátot szerezni, aki nem beszél ki a hátad mögött vagy épp úgy viselkedik veled hogy az adott társaságban menőnek tűnjön.
2015. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

társaság? de milyen társaság? sulin kívül?:/

am köszi a válaszokat:)

2015. szept. 9. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Sulin belül és kívül is megpróbálhatod. Ha azok közül, akikkel szoktál beszélgetni, az egyik mondjuk szimpatikus, vagy vele többször beszélsz, megpróbálhatsz vele barátkonzi. Fontos, hogy ne csak vele, mert akkor túlságosan ráakaszkodsz, hanem az ő barátaival is. Tehát próbálj meg bekerülni egy baráti körbe. Vagy ha van mondjuk az évfolyamról egy hozzád hasonlóan magányosabb vagy szimpatikus ember, vele is tudsz beszélgetni egy közös témáról és szép lassan barátokká válni. Vagy, ha sulin kívül és jobb környéken laksz, ahol vannak veled egyidősek is, esetleg hozzájuk is odamehetnél beszélni. Nem kell egyből fél órát dumálni velük, elég, ha mondjuk buszon többször látjátok egymást, akkor először köszönsz, melléülsz, aztán megkérdezed a nevét, korát, miket szeret, elmondod magadról is, és majd kialakul. Vagy mehetsz valamilyen foglalkozásra, olyan sportra, ahol többen vagytok egy csapatban és úgy megy az edzés, ilyesmik.

Beszélgess róla másoknak, nem jó, ha magadban tartod. Végső lépésnek a középsulit tartom, már ha még nyolc osztály általánosba jársz. Ha jól számolom egy-két éved lehet, aztán mész valahová. Itt is, és bármikor, ha új közösségbe kerülsz, már az elején legyél kedves, nyitott, és őszinte. Ez fontos, ne játszd meg magad csak azért, hogy barátokat szerezz, mert ezt érezni fogják.

Nekem is volt ilyen korszakom, sőt, az osztályomban van egy lány, aki hasonlóan magányos, ezért mindig odamegyek hozzá beszélgetni. És olyankor meg is nyílik, lehet vele, csak az a baj, hogy, magától sosem jön oda beszélgetni- Sok sikert! És ha szeretnél róla dumálni, szívesen levelezek.

2015. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából én oda mennék, csak attól félek, hogy hülyének fognak nézni hogy csak úgy oda megyek h "CS MIZU":D
2015. szept. 11. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nos, igen. Ehhez az egészhez rengeteg bátorság és önbizalom kell.
2015. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is 13/l vagyok
2015. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!