Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális dolog az, hogy zavar...

Normális dolog az, hogy zavar a barátság egy nálam jóval gazdagabb barátnővel?

Figyelt kérdés
Szerintem nem az irigység miatt, hanem egy olyan mókuskerékben érzem magam, hogy fel kell zárkóznom, de sohasem érem el ezt és túl sok energiát igényelne, ha a pénz után szaladnék ahelyett, hogy másra figyelnék. Nem akarok szolga lenni ebben a barátságban.

2015. szept. 25. 15:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit a gazdag barátnőm megvillant nekem "luxus" dolgokat, (egyébként vásárlásmániás, persze van miből), Én szeretnék felzárkózni..... ez az én hibám, hogy lépést szeretnék tartani vele, de ez nagyon sok energiámat elviszi. Ha azt mondom, hogy nem akarok vele lépést tartani, akkor pedig úgy érzem, nem egyenrangú a kapcsolat.
2015. szept. 26. 08:03
 2/6 #Nikii ***** válasza:

Szia

Szerintem normális hogy zavar ha valakinek jobban megy mint neked és te sehogy sem tudod elérni. A lényeg hogy ne azért barátkozz vele mert utol szeretnéd érni vagy olyan sikeres szeretnél lenni. És ne hozzá hasonlítsd amit elértél hanem magadhoz képest:) Egy szó mint száz, ne azt nézd milyen gazdag vagy sikeres ő csak érezd jól magad vele:)

2015. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A "barátnőm" akinek a pénze a férje által van, állandóan vásárol, többségében ez a közös program, nem olcsó áruházakban. Nő létemre hát persze, hogy megkívánok egy-egy jó cuccot, amire ő kedvesen rá is beszél, mondván, hogy olyan olcsók. Gyűlnek nálam is a felesleges cuccok, ruhák. Abban gondolkodik, hogy neki naponta kell új ruhát felvennie. Hogy szeret-e? Szeret velem büszkélkedni, mert a nem jól fizetett közalkalmazotti foglalkozásom még jó a büszkélkedésre, de jól megélni nem lehet belőle. Egy ingyen gondolkodó fej is jól jön neki szívestül. Azt mondja jót akar nekem, pedig én nem érzem jól magam ebben a szerepben. Pénzt sohasem kértem tőle, nem is hagyom, hogy fizessen nekem, annál büszkébb vagyok. Persze nem is fizetne, mert kis dolgokban nagyon kiszámít mindent, de az x áruházban a 40 ezer forintos cipő le van árazva 25 ezerre például nagyon olcsó neki. A kocsijába csak kivételes alkalommal hív én meg nem szeretek kérni, egyszer bekéredzkedtem, mert autóval kellett keresnem valamit, és szóvá tette a benzint, kifizettem neki. Kicsit sarkítottam, de ez az igazság.

Amikor megismertem, akkor még nem volt köztünk ekkora anyagi különbség, asszisztensem volt egy munkahelyen, 20 éve már, ezért is nehéz ezt a kapcsolatot elengedni.

Egyébként meg nagyon kedves, vigyáz, hogy nehogy megsértődjek, mert egyszer már szakítottam vele 2 évre.

Ez a kedvesség is csak olyan külső máznak tűnik, nem érzem azt, hogy igazán megértene.

2015. szept. 26. 11:51
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A TANÁCSOKAT MINDENKINEK :)
2015. szept. 26. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Huhhh, köztetek nem barátság van, hanem egy alá-fölrendeltségi viszony. Bocsi, de egy barátságban nem számít sem a pénz, sem a cucc.


Nekem van egy barátnőm, akinek nincs sok pénze. Nekem bőven van. Hatalmas különbség van köztünk anyagiakban. Csak hogy lásd,

példa: én 150ezres cipőt hordok, ő 5000 Ft-osat. Nekem van autóm, neki nincs. Nekem nagy lakásom van, ő albérletben lakik, én 5-600ezres táskákkal járok, neki turkálós van.

Tehát a leírásod alapján (25 ezres cipő stb.), köztünk sokkal nagyobb az anyagi különbség, mint közted és a barátnőd között. Az érdekes az egészben, hogy köztünk ez sosem okozott gondot. Egyetlen egyszer sem merült fel bennünk, hogy ez elszakítson minket! És sosem jutna eszembe elkérni tőle a benzinpénzt pl. Ugyanúgy van örömünk és problémánk, amit megoszthatunk egymással, mint másoknak. Egyformák vagyunk.

Te és a barátnőd nem vagytok igazi barátok. Neked kisebbségi komplexusod van, ő pedig kihasználja ezt és uralkodik rajtad. Ennek semmi értelme!

2015. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek.


Nekem is barátnőmnek több pénze van,persze dolgozik,de jó részt a barátja által van pénze,meg Pesten a luxus negyedben van lakásuk.Luxus kocsi és stb.

Én szüleimmel élek.Hol dolgozok hol nem.Alig van pénzem én is turikból és kinai üzeltekből öltözködök,parfümjeim is mint utánzott 2 ezres kínaiak. Ettől függetlenül sosem érezteti a különbséget.Sokszor meghív bulizni,kajálni.Van mikor ami nem kell ruha nekem adja,mert tudja nem állok jól.Ebből soha nem volt vitánk!!!! Elfogadtam ilyennek,ő is. Mondjuk míg nem volt meg ez a pasija,addig ő is csak 60-70 ezer ftből élt és a szüleinél lakott.Volt mikor én adtam kölcsön,mert neki a szüleinek is le kellett adni kb az összes pénzét.A lényeg,hogy mi mindig kölcsönösen segítünk egymásnak. Szerintem ez a normális.

Én inkább lelkileg tudok neki segíteni mintsem anyagilag,ő meg kisegít pénzzel ha kell,vagy ruhát ad.


Egy kicsit irigység a részedről,mert versengeni szeretnél vele,hogy neked is meglegyen a jó ruhák és stb. Ha nem hajtana ez nem lennél mókuskerékben.

Néha elgondolkozok,nekem is jó lenne ha lenne több pénzem és megtudnék venni egy -egy minőségibb,márkásabb ruhát cipőt.De nem barátnőmre irányul.

2015. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!