Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem szimpatikus a legjobb...

Nem szimpatikus a legjobb barátnőm barátja! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdés persze nem ilyen egyszerű.

A legjobb barátnőm pár hónapja együtt van egy fiúval és nagyon szereti őt, sajnos már-már isteníti is néha.

Én sosem találkoztam a fiúval, de éppen eleget hallottam róla a barátnőmtől. Ő nagyon sok mindent nem vesz észre és sokszor olyan dolgokat is elmond, amik szerintem már nagyon gázak, de ő humorosan, viccesen vagy pedig sehogy sem fogja fel.

Egy ideig próbáltam nem mondani erre semmit és csak hallgatni őt amikor mesélt, de múltkor már nagyon elegem lett, amikor valami teljesen alap dolog miatt kezdte isteníteni a fiút.

Az a baj, hogy annyira alacsony az önbizalma a barátnőmnek, hogy ha a világ legrosszabb emberével lenne, annak is a jó oldalát próbálná nézni és elviselni mindent csak azért, mert úgy gondolná, hogy "végre van aki vele van".

Nem tudom, hogy hogyan segíthetnék neki. Nyilván neki kell erre rájönni, de mivel már jártam hasonló cipőben és iszonyatosan pofára estem, szeretném őt megóvni ettől, de azt hiszem minden cselekedetem ahhoz vezetne, hogy a barátnőm azt hinné, hogy támadom, vagy magára venné és azt hinné, hogy azt gondolom, hogy alkalmatlan egy kapcsolatra.

Én nem nagyon akarok többet az ő barátjáról hallani, mert egyre idegesebb leszek és félek, hogy ha egyszer kicsúszik valami a számon, abból nem lesz köszönet...


Ti mit tennétek?


2015. szept. 30. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit tennék? Semmit. nem jó ilyen dolgokba beleszólni, mert teljesen félre fogja érteni, hiába a segítőszándékod. Neki is a saját kárán kell megtanulnia. Annyit tehetsz, megkéred, hogy beszéljen másról, nem érdekel a barátja. Ha jóban vagytok kár lenne elrontani a barátságot, Kapcsolatok meg jönnek-mennek.
2015. szept. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak annyira szomorú, hogy én már voltam hasonló cipőben és ő tudja a legjobban, mégsem ismeri fel, hogy ő most ugyan ebben a helyzetben táncol...

2015. szept. 30. 00:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Kívülről, egy idegen mindig másképp látja, mint aki nyakig benne van :)
2015. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem találkoztál a fiúval miért rögtön az illető rossz oldalát nézed ? Nagyon részrehajló vagy..
2015. szept. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászoló mond valamit.

Tisztázzuk!

Hallottál a srácról valami rosszat is,ami miatt gyanakodsz, vagy csak jót és jót,amit nem hiszel el,nem hiszed hitelesnek?

Mit tehetsz?

Ha olyasmit hallasz,ami szerinted gáz,hívd fel a barátnőd figyelmét rá,érvelj.

Ez nagyon fontos,mindig érvekkel támaszd alá,és ne tűnj részrehajlónak.

Mást nem tehetsz,ha nagyon beavatkozol, csak összeveszés lesz a vége.

2015. szept. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én sosem találkoztam a fiúval," de véleményt mondasz róla, ráadásul hallomás alapján.

1./ Nem neked kell, hogy megfeleljen a srác, sőt nem is kell, hogy neked tessen;

2./ véleményt csak megalapozottan alakíts ki magadnak, azaz, hallomás alapján ne itélkezz;

3./ nem neked, hanem barátnődnek kell megfeleljen a srác;

4./ "...mivel már jártam hasonló cipőben és iszonyatosan pofára estem..."

Nem, nem jártál, mert ha a srác ilyen is volt, (személyes ismeretséged hiánya miatt nem is tudod, milyen barátnődé...!) a ő tetteire a te reakciód más volt;

5./ vedd figyelembe Márait: "Gondolkodni nehéz, ezért az emberek itélkeznek"!

2015. szept. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel már egyszer elmondtad neki, hogy mennyire emlékeztet az Ő esete a Tiédre ezért semmit. Ha a barátnőd akkor hagyd meg neki a tanulás lehetőségét. Ugyanis ettől alakulunk, fejlődünk. Ne vedd el tőle a fejlődés, a felnőtté érés lehetőségét. Nem tarthatod örök gyerek sorban, akit mindentől védeni kell (és majd a saját gyerekeddel sem bánhatsz így, ha egyszer lesz - hacsak nem akarsz egy élhetetlen szerencsétlenséget csinálni belőle). Amit tehetsz, hogy türelmes vagy hozzá és elnézed, hogy megtegye ugyanazokat a hülyeségeket amiket Te. Tudom, hogy ezeket nehéz látni, az ember lányának égnek áll tőle a haja, de ilyenkor arra kell gondolni, hogy mindig két út van. Az egyik, hogy nekik másképp alakul és akkor tökmindegy, hogy Te mit gondolsz a fiúról. A másik, hogy Vele is ugyanaz történik mint Veled és akkor ott kell lenned, hogy támogasd és később, hogy együtt nevessetek az egészen.
2015. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én nem tennék semmit, vàrj. Ha megsérti a baràtnödet ha nem, em a te dolgot. A baratnoknek ilyen helyzetben egy dolgot tehetnek: megvigaasztaljak a baratnoiket, ha orra esnek. Màst nem tehetsz
2015. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amíg a barátja nem bántja, addig felesleges közbelépned, csak konfliktus lenne belőle kettőtök közt.
2015. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most itt tök sokan lehülyéznek, de nyilván nem vakon tapogatok; a barátnőm több dolgot is mesélt nekem, hogy miket mondott neki a fiú, vagy hogy hogy szólt be. Csak annyira naiv, hogy vicceskedésnek vesz nagyon sok mindent, de érzem rajta, hogy azért legbelül tudja, hogy ez nem normális, de örökké valamivel kompenzálni próbálja meg megmagyarázni.

Konkrét példákat nem is akarok írni, de abból, hogy a lány örökké tesz érte, a fiú meg nagyon sokszor borzasztó bunkón viselkedik... hát ez elég magyarázat nekem.


Persze, ez az "ő baja", de ez engem roppantul zavar, mint már mondtam azért, mert én is jártam úgy, hogy próbáltam pozitív dolgokkal elfedni a hibácskákat, aztán előbb-utóbb felszínre bukkantak és akkor volt a nagy csattanás.


Kösz a válaszokat.

2015. okt. 1. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!