Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát az ilyen, vagy csak...

Barát az ilyen, vagy csak energiavámpír?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi barátom, akivel még fősulin ismerkedtem meg, jelenleg már kollégám. Sokat, sokszor beszélgetünk, én kb. mindent tudok róla, sokat segítek neki a magánéletben. Valójában a lelki szemetesládája vagyok, ezt már ő is mondta viccesen - persze minden viccnek a fele komoly.


A gond annyi, hogy belegondolva rólam valójában semmit sem tud, mert felőlem soha nem is érdeklődik, max. akkor, ha az adott sztorim az ő aktuális problémájával kapcsolatban áll. Egyetlen egyszer volt csak olyan, hogy meghallgatott, de akkor is csak azért, mert pont a szemére hánytam, hogy őt én egyáltalán nem érdeklem.


Ez nevezhető barátságnak? Néha, ha nagyon magam alatt vagyok és még őt kell hallgatnom a saját bajaival, nagyon tudom gyűlölni. Neked van ilyen ismerősöd?


2015. nov. 2. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az utóbbi...

Nekem is volt ilyen ismerősöm,de megszakítottuk a kapcsolatot,szerencsére.

2015. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen ismerősöm nekem is.

Szörnyű, csak azért vagyok vele, mert reggel együtt megyünk, és szinte csak vele vagyok jóban.

Látványosan ne figyelj arra, amiről beszél, és ha észreveszi mondd meg neki, hogy ő sem figyel rád, és minek hallgasd, ha nem kétirányú a kommunikáció.

Ha ebből sem érti meg akkor szard le és engedd el a füled mellet, én is ezt csinálom.

2015. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A második és ha ezt tartósan csinálja, akkor ezt másokkal is csinálja, nyugodtan, felszínesen, közben lekezelően is, mert ezt csak egy ilyen ember tudja megtenni.

Sokan azt hiszik, hogy csak azok lekezelőek, akik úgy néznek, vagy egy-két kritikus megjegyzést tesznek, közben dehogyis. Az ilyenek sokkal durvábbak: báránybőrbe bújt farkasok ...

2015. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképp energiavámpír :(


Sok ilyen ember van. Látja benned az ingyen "pszichológust". Soha nem fog irántad érdeklődni, mert más barátai vannak, nem te.


Nálam is hamar megnyílnak az emberek, de ha észreveszem, hogy nem érdeklődik irántam, akkor hagyom az egészet.

2015. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm ugyanez, mes3lek neki, erre ő közbe vág és panaszkodik. Akkor is ha elmesélem, hogy ma voltam legelőször autópályán (3n vezettem:D)
2015. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A barát ad, a baráthoz te is bármikor fordulhatsz a bajaiddal, az örömeiddel, a barátság szabaddá tesz és hozzád ad, felszabadulsz és jól érzed magad.


Az energiavámpír csak kapni akar, elfáradsz egy 10 perces beszélgetéstől is, állandóan bűntudatod van és azt sem tudod, hogy mitől (mert remekül értenek a bűntudatkeltéshez), teli vagy haraggal, hogy csak te adsz, és nem kapsz semmit vissza, és mégsem mered a haragodat kiengedni, mert attól félsz, hogy ő is otthagy.


Nemcsak energiavámpír, de agresszor is, te pedig jelenleg áldozati szerepben vagy. Szó nincs itt barátságról, ugye, látod te is?


Ps: Melyik szülőd ilyen önző? Amiatt szedtél a nyakadba egy önző dögöt "barátként".

2015. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rosszul érzed magad tőle, akkor ne barátkozz vele, ő megfogja érteni, szerintem:)


Nekem is több ilyen közeli ismerősöm, "barátom" volt. Én azt gondolom, hogy úgy is lehet nevezni őket, hogy depressziózó emberek, de ők általában azt várják el(szerintem) hogy hozzájuk hasonló társakkal legyenek, akik szintén szeretnek panaszkodni, beleragadtak valamelyik komplexusaikba. Egyszerűen részükről ezt látják normálisnak a saját szemszögükből, talán azt gondolja, hogy te is ilyen vagy(hisz azt írtad, semmit sem tud rólad) talán azért is teszi, mert nem tudja, hogy zavar téged.

Nem hinném, hogy szándékosan zavarni akarna, egyszerűen olyanokkal akar beszélgetni, akikről úgy érzi, meg értik, ne színleld azt, hogy te megérted őket. Az elég visszataszító már, hogy egoista is, és azt hiszi, hogy a barátság abból áll, hogy folyton csak őt hallgatod!

2015. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!