Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb baratnom egy energia...

A legjobb baratnom egy energiavampir! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig mellette alltam, meghallgattam. O erre sosem volt kepes, vagy ha igen latszott rajta, hogy nem erdekli. Mindig ott kellettem hogy legyek neki, de o sosem. Kihasznalt, erre sajnos csak most jottem ra. Allandoan rosszul erzem magam miutan talalkoztam vele. Teljesen leszivta az energiaimat.

4 honapos kapcsolatom van, es nem birja elviselni, hogy a baratom fontosabb mint o, pedig ra is szanok eleg idot.


A kerdesem az, hogy mondjam meg neki, hogy keressen mas baratot vagy segitsem szerencsetlent tovabbra is ?


L/20



2013. dec. 26. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A kapcsolatoddal foglalkozz! Ha a barátnőd ennyire önző, egyszerűen annyit mondj neki, hogy a barátod, szerelmed a fontos! Ha nem érti meg, ereszd útjára! Ha nem teszed, tönkreteheted a saját életed!
2013. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg, hogy keressen más barátot. Minek segítenéd, ha őt nem érdekled? Vagy egyáltalán, ha nem érzed jól magad vele? Főleg, hogy még ezek után ő féltékeny a barátodra. Az ilyen nem barát, csak azt akarja, hogy legyen neki valaki, aki csak az "övé", aki mindig a rendelkezésére áll, amikor neki épp úgy tartja kedve.
2013. dec. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezt csak te tudhatod. de szerintem végleg nem kell becsukni az ajtót.


ráadásul lehet sok mindent félre értetek. pl az amit te kihasználásnak élsz meg az lehet a részéről sima figyelmetlenség. vagy van valami oka, amit nem tudsz. eleve az, hogy nem tudja elviselni, hogy van barátod szerintem egy kis önbizalom hiány a részéről.


szerintem valahogy szembesítsd a gondjaiddal. akár egy heves vitába is belemehetsz. csak akard után rendezni a dolgot. kibékíteni. nekem a legjobb sok éves barátságaimban voltak durva viták, konfliktusok. amitől ilyen erősek az az, hogy utána nem megsértődünk, hanem keressük egymást és biztosítjuk a másikat, hogy minden rendben. (persze elég időt adva a vita után az ülepedésre esetleg. pl ha vita után keresed és ő elküld a fenébe, akkor abból nem az a tanulság, hogy annyi. hanem csak az, hogy várni kell :D)

2013. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az eddigi hozzaszolasokat!


Az utolso kommentelonek:

Neki feleves kapcsolata van es 2 evvel fiatalabb nalam. Mindenki eszrevette, hogy kenye-kedve szerint iranyit, csak en nem. Erre az egeszre, pont most karacsonykor jottem ra, egy kedves rokonom ramutatasaval, hiszen o ert ezekhez.

Termeszetesen nem azt mondom, hogy minden az o hibaja. Sokat vitatkoztunk az elmult idoben, mert elkezdtem kiallni magamert, es ez nem tetszett neki. Most jelenleg nem beszelunk. Egyre tobben tanacsoljak azt, hogy legyek egy kicsit onzo, es engedjem el, nem csak ezen a “forumon”, hanem csaladtagjaim is. Sajnalom mert kisgyerek kora ota ismerem, de jovore koltozom kulfoldre, talan igy konnyebb lesz neki is, ha megutal…

2013. dec. 26. 00:52
 5/7 anonim ***** válasza:

ha beszélgetsz vele,akkor tartsd meg a beszélgetésben a kontrollt,ne hagyd magad elterelni,irányítsd a beszélgetést.

enegria vámpírkodni azon lehet aki hagyja.


az én környezetemben is van egy energiavámpír,de olyan szintű oltásokat tolok rá,hogy mindenki nevet már rajta.

odajön és csak mondja,mondja a magáét,én meg megakasztom.

a legegyszerűbb védekezések.

-állj már hátrébb,ne mássz az arcomba,nem akarok elkapni semmit.

-észrevetted,hogy köpködsz beszélgetés közben?

-tényleg....tényleg?...tényleg?

-vagy egész egyszerűen a végsőkig tartod a kontrollt amíg meg nem törik,azt itt leírtam-

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2013. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de neked fontos ő, mindennek ellenére? kedveled? Ezeket gondold végig. Ha ez egy sok éves barátságod, akkor azért gondold végig.


És szerintem olyan ember tanácsaira figyelj oda, akinek vannak jó barátságai. Mert vedd észre, hogy egy csomó embernek nincs. Pont mert nem ápolták a dolgot amikor volt, hanem valami sértődésből lezárták.

2013. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hozz össze vele,többit privibe
2014. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!