Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennyire reménytelen lenne...

Ennyire reménytelen lenne BARÁTOKAT találnom?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni:


- Általános iskola: 15 főből álló fogyatékos. Egész óra zajongásból és hülyéskedésből állt. Két haverom volt. Nem éreztem azt, hogy ettől teljes lenne az életem. 8 év magány.

- Középiskola: 30 főből álló fogyatékos. Akkor még gyengének tűntem, első évben ki tudtak készíteni. A végére akadt 2-3 haverom, abból az egyikkel még a mai napig tartom a kapcsolatot. A legnormálisabb, aki jól látja a világot, embereket, viselkedésüket. Aki nem színészkedik és játszik szerepet.

- OKJ 1: Túl kocka szakot választottam. Kedvesek voltak, én is kocka vagyok olyan szempontból, hogy a gép előtt dolgozom (nem játszom), de nekem ez sok volt. Ki akarok törni. A szakmámban lévőek többsége pedig valóban nagyra hiszik magukat, én nem feltünősködök akkor sem, ha sikereket érek el.

- OKJ 2: Vissza a középsuliba, nappali tagozat. Mint valami amerikai elit iskola, ahol mindenki megjátsza magát szintén. Mindenhol ezek a szélsőségek... vagy normális a maga módján, de idegbeteg, vagy alapból idétlen és nem tudja, hol a határ.

- OKJ 3: Esti tagozat. Felső képzés. 3 felnőtt látogatja az órát.


Internetes ismerkedés:

- Voltak sikereim, de mára nem maradt senki. Kettő esetben belátom, hogy én rontottam el. A többi esetben úgy nem volt közös érdeklődés kb. 10-15 ismeretség így "semmit" nem ért, hiába.


Az elvárásaim: úgy tűnik, hogy nagyok, pedig nem.

Fontos a hülyülés, idétlenkedés, de legyen a világról véleménye, legyen "felnőtt" ilyen tekintetben és akkor is, ha kell. De ne túl komoly, legyen érzelmes. Közös támogatás fontos. Ne túl pesszimista. De túlzott optimizmus sem jó. Egy átlagos ember, közös érdeklődésekkel. Hol találom? :( :( :(


Annyira rosszul érzem magam. Tudom, hogy bennem is hiba van, de optimista vagyok, nem tudom egyszerűen feladni és beletörődni a magányba. Csak 1-2 emberre lenne szükségem, miért ilyen nehéz ez?



2015. nov. 11. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, OKJ 3 FELNŐTT képzés* Ahol 35 év fölöttiek voltak.
2015. nov. 11. 17:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Na ezt figyeld.

Ált iskola: 2x 20+ fő, MIND SEMMIREVALÓ.

Közép: 4X 30+ fő ezekből egyetlen egy olyan volt aki egy kicsit is látta hogyan működik világ, de ő is túl fejlődés ellenes volt. 1 barátom volt aki zseni volt és ő is túl zavart volt egy norálisabb kapcsolathoz.

Rövid válasz: Igen. Értelmesembernek iszonyatosan nehéz.

Nekem ugyan ezek eláráaim ami neked.

Jól lehessen érezni magad, lehessen elengedni magad, de legyen értelmes és hanem látja hogy megy világ, legyen nyílt, segíteni lehessen ezen.

Ha gondolod írj és hátha megvan közös érdeklődés.

19F BP

2015. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elvárásaid nem csak nagynak tűnnek, hanem azok is a mai világban. Idáig minden embernek, akit jobban megismertem, igen komoly hibái voltak. Annyi, hogy néhány ember esetében hajlandó vagyok eltűrni ezeket cserébe a jó tulajdonságokért.
2015. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló: igen, igazad van.


Hozzá szeretném tenni, hogy én is eltudok fogadni egy embert a "hibáival", mert az mindenkinek van.

2015. nov. 11. 18:13
 5/7 A kérdező kommentje:

De ahhoz, hogy eltudjunk fogadni valakit, meg kell lennie annak a bizonyos "érzésnek", hogy na végre most barátra találtam és ezt elfogadom nála.


Igazából szerintem minden ember egy súlyos hiába.

2015. nov. 11. 18:15
 6/7 A kérdező kommentje:
*hiba :)
2015. nov. 11. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Reménytelen. Én már nem is próbálkozom. Egyszerűen csak utálok mindenkit. (Így kényelmesebb is, nem kell senki miatt aggódni, törődni vele, stb.) Voltak, akiket kezdtem bírni, de egy idő után mindegyikről kiderült, hogy olyan hibáik vannak, amik nem az én idegzetemnek valóak.
2015. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!