Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátságot tönkre tehet az...

A barátságot tönkre tehet az irigység?

Figyelt kérdés

Ha az egyik félnek megvan mindene, amire a másik vágyik. Jól megy neki az egyetem nappalin, mellette sok pénze van a saját vállalkozásából. Jártas és sikeres több művészeti területen is.

Ezzel szemben én egyiket sem mondhatom el magamról. Nem jutok előre, vagy csak nagyon nehezen. Ráadásul fiatalabb is mint én.


Régen nagyon jóban voltunk, fiú-lány barátság volt. Ma viszont már rá sem bírok nézni a srácra, annyira megutáltam. Holott nem is tett semmit, amivel rászolgált volna.


2015. dec. 6. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát azért utáltad meg, mert neki jobb élete van mint neked, ráadásul ő még tett is ezért becsületesen nem úgy rakták a valaga alá és nem is úgy lopta össze. Hát ez egy elég nagy szegénységi bizonyítvány a részedről.

Nekem volt olyan "barátom" aki irígy volt rám és össze is vesztünk. Nekem egyre több mindenem lett és ő ezzel párhuzamosan lett egyre bunkóbb. Mindig piszkálódott, leste hogy miben tudna végre jobb lenni mint én, ha valamiben hibáztam azt utána fél évig a fejemhez vágta... hát tipikus irígy féreg. Ráadásul én csak segítettem neki mindig mikor bajban volt. Egyszer ráuntam, jól összevesztünk, azóta nem beszélünk. Ennek már több mint 5 éve.

2015. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Naná hogy. Örülj a sikereinek, és találd meg a saját értékeidet, ne irigykedj, az sehová nem vezet.
2015. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Hogy a saját példámból induljak ki: egy haverom összeismerkedett az egyik lánybarátommal, akivel aztán egymásba szerettek és jártak is egy évig. Aztán a lány szakított vele, a srác pedig azóta is féltékenykedik rám, amiért én továbbra is tartani tudom vele a kapcsolatot és még mindig barátok vagyunk egymással.

Kissé megromlott köztünk a viszony emiatt.

22/F

2015. dec. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!