Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem szeretnék szilveszterre...

Nem szeretnék szilveszterre senkit szállásolni, de egy ismerős már sokadjára kér meg engem. Hogyan válaszoljak úgy, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hónapja túlórázom betegen a munkahelyemen, és ez így lesz egészen dec 31-ig. Jó esetben ébren tudok maradni éjfélig. Szóval pihenni szeretnék.

Egy régi ismerős, aki egyébként jó fej, rámírt még régebben, hogy többen feljönnének Pestre és van-e kedvem bulizni velük. Ja és nálam aludnának. Akkor azt írtam, vidéken szüleimmel leszek.

Most megint rámírt, hogy azért a kulcsot elkérhetné? Persze szépen leírta és most nem akarok olyan választ adni, hogy megsértődjön. Még a közeli ismerőseim közül sem mindenkire bíznám rá a kulcsomat.

Ezt az ismerősömet 6-7 éve nem nagyon láttam. Nem csinálna semmi különöset, gondolom. De volt már rá példa, hogy hasonlóan régi ismerős beállított a török pasijával. Egy másik lány magyar pasit hozott, aki alsóban terpeszben magyarázott nekem :) azért diplomás embertől ilyet még nem láttam.

Lehet, hogy csak én drámázok és hoznom kéne az ágyneműs-mosogatós-mosolygós énemet? Hogyan tudnék nemet mondani?


2015. dec. 11. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
írd meg neki az igazat, hogy közben kiderült (ennyi kis hazugság belefér :) ) hogy aznap is dolgoznod kell késő délutánig, így te pihenni akarsz ne haragudjon de nincs kedved több embert vendégül látni hulla fáradtan, pláne olyanokat akit nem is ismersz
2015. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy ha ezt nem akarod, mond azt hogy te csak őt ismered a többieket nem, így ne haragudjon, de nem szeretnéd ha idegenek lepnék el hulla részegen a lakásod...
2015. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Sziasztok! 2 hónapja túlórázom betegen a munkahelyemen, és ez így lesz egészen dec 31-ig. Jó esetben ébren tudok maradni éjfélig. Szóval pihenni szeretnék. "

Tökéletes magyarázat!

2015. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell magyarázkodnod. Nem vagy hotel.

Egyszerűen mondd meg, hogy bocsi, de pihenni szeretnék egyedül. Vagy ha kell valami kifogás, akkor bocsi, de nővel/pasival leszek és kettesben szeretnénk hancúrozni.

2015. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6-7 éve alig láttad. Nem mindegy, megsértődik-e vagy sem? Ennyire felületes ismeretség esetén eleve túlzás, hogy nálad akar megszállni, az meg pláne, hogy elkérné a kulcsodat (??). Mondd meg kerek-perec, hogy nem fogadsz vendéget, és kulcsot sem adsz, nem vagytok olyan kapcsolatban, hogy bármiféle magyarázatot kéne ehhez hozzáfűznöd.
2015. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megírom neki aztán nem foglalkozom vele tovább. Ma még meg is csörgetett. Remélem ezután nem fog.
2015. dec. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!