Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az normális ha barátnőm...

Az normális ha barátnőm minden héten iszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Van egy barátnőm aki minden pénteken iszik egész este és sajnos évek óta depressziós ezért lehet nagyobb az esélye hogy rászokjon nem? :( Hogy tudnék segíteni rajta? Vagy ez normális???



#alkohol #barátság #boldogság #ivás #hét #ital függőség #nalok
2015. dec. 14. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, hogy ha iszik. Az a baj, hogy depressziós. El kéne mennie orvoshoz ezzel.
2015. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát az ital nem oldja meg a problémát, hanem egy új probléma forrás válik belőle...


az a gond a depresszióval, hogy neki kell akarnia a gyógyulást...

én 7 évig voltam depressziós, én pl a pia helyett a tanulást és a játékokat választottam...

ilyenkor az ember nem úgy látja a dolgokat mint más! szóval ne próbáld meggyőzni logikával, hanem úgy kell rávezetni mint a gyerekeket, hogy ő maga fedezze fel!


például egy pénteken mondjuk vidd el moziba, vagy otthon filmezzetek, süssetek.....akármit amit szeret, vagy szerethet, csak ne igyon...mert akkor rájöhet, hogy van jobb lehetősége mint az ital...de ha ezt elmondod szóban akkor nem érti meg, ezt át kell élni!


22F

2015. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi van az apjával?Az ivás ha komoly az apa hiányáról árulkodik.
2015. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És szombaton miért nem iszik?
2015. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nagyobb az esélye hogy rászokjon"


Ezzel már elkésett, hisz ha rendszeres, akkor már rászokott.

2015. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális!

Inni minden nap kell legalább 1,5-2 liter vizet vagy vele egyenértékű folyadékot!


-.-


Hülye kérdés-hülye válasz.

Köszi!

2015. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha minden héten iszik, akkor már rászokott. És ez egy ördögi kör, a piától depressziós lesz, a depresszió miatt meg piál.

Elsősorban magán kellene segítenie. Ha SZERINTE ez normális, és még nem érzi a piálás egészségügyi következményeit (gondolom 16-17 körül vagytok), akkor nem fogja abbahagyni. Ha hülye is, akkor főleg nem.

Próbálj meg vele beszélgetni erről, szervezz közös programokat, amikkel helyettesíteni tudja a piázást meg a bulizást.

2015. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!