Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » S. O. S. Legjobb barátnőm...

S. O. S. Legjobb barátnőm pszichológusnál volt és azt mondja időre van szüksége és nem bízik meg bennem és nem lesz minden a régi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel a legjobbak voltunk mident együtt csináltunk minden titkunkat megosztottuk egymással és még olyat is elmondtunk egymásnak amiket szüleink se tudtak.

Aztán megtört a barátság mert én szakítottam a barétommal aki az ő nagyon jo barátja volt.

Azóta volt pszichológusnál és elmondta hogy nem lesz a régi időre van szüksége és nem bízik meg bennem soha többé.

egy hónapja alig beszélünk eddig pedog minden nap minden percben.

Megértem és segíteni szeretnék neki bár összetörtem.

Sírok pár napja de előte erősnek tartom magam nagyon hiányzik.

Mit tegyek? Mit tanácsoltok???



2015. dec. 16. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért is ment pszichológushoz? Azért, mert te szakítottál az ő nagyon jó barátjával? :O Hát szerintem emiatt összeveszni hülyeség főleg hogy előtte sülve-főve együtt voltatok. Hát adj neki még egy kis időt.. Aztán ha nagyon nem bírod és még mindig semmit, írj rá, hívd fel, mond el neki, hogy nagyon hiányzik neked. Aztán ha ez nem segített akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni, ha neki te nem hiányzol akkor nem igen tudsz mit csinálni. :/ kegyetlen egy helyzet..
2015. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! És a segítséget.

Nekem sem árulta el miért ment pszichológushoz...Mert nem bízik bennem.

Anyáéknak sem merem mondani hogy összevesztem vele mert nagyon szerették..

és iskolában pedig látom hogy mindenki mással boldog.. Bennem van a hiba?

2015. dec. 16. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátok mennek, jönnek. Egy beszélgetést még kezdeményezhetsz, átbeszélni a dolgokat hogy mi miért volt.

De ha látod rajta, hogy nagyon nem kíváncsi rád hagyd..

Foglalkozz másokkal, keres új barátokat egy életen át ezen rágódni felesleges. Tapasztalat:)

Attól hogy anyudék szerették nyugodtan mond el nekik. :)

Nem hiszem hogy benned lenne a hiba. Meg miért lenne? Ezért kéne átbeszélned vele.. Mert így tapogatózunk a sötétségben, de ez nem csak rajtad múlik rajta is.

2015. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amióta rosszban vagyunk, azóta 3-szor hívtam el megbeszélni és egyszer sikerült de vissza estünk a hibába és megint közbe szólt egy lány. Azóta pedig egy szia mizu többb nem. Nayon félek ha eldob de szembe kell evvel is állnom

Köszönöm a válaszod nagyon sokat jelent hogy tanácsokkal láttok el.. a lelkemnek ( vagy hogy mondjam) Nagyon jó. Köszönöm!!

2015. dec. 16. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a szituációt. Azért volt pszichológusnál, mert te szakítottál a pasiddal? Mi van? Ezért veszett veled össze és ezért nem bízik benned?


???


Vagy a barátnőd gyogyós vagy te vagy az, amiért ilyen hülyékkel foglalkozol.


Vagy pedig nem mondtál el mindent a sztoriból, biztos van neki olyan része is, amiben te vagy a ludas, csak azt elhallgatod - információk hiányában így viszont én rosszul ítéllek meg, de ugyanakkor tanácsot sem tudok adni.

2015. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elment pszichológushoz, aki felnyitotta a szemét veled kapcsolatban.

Én erre gondolok.

Meséld el az egész sztorit lehetőleg.

2015. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Zért vesztünk össze mert elmondott egy olyat a barátomnak aminek következtében szakítottunk. És végig a volt barátom pártját fogta és nekem ez rosszul esett.

Majd utána egy lány beleszólt hogy kibékülünk azóta romlik a barátságunk...

Igen elment állitolag ráébresztette sokmindenre és azt mondta nem bizik többet bennem

2015. dec. 17. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A történet nagyon hiányos, szerintem azért nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, mert az alapján amit írsz nem is érted mi történt. Attól hogy nagyon jóban voltatok és sok titkot megosztottatok, ez még nem jelenti, hogy ő tényleg mindent elmondott (mondom ezt úgy, hogy én is voltam a titkolózó lelki problémákkal küzdő lány szerepében). Ahhoz, hogy értsd mi történt, mindenképpen beszélgetnetek kéne a lánnyal, de ha ő nem bízik benned, nem fog mondani semmi igazán lényegeset.

Érdemes megvizsgálni, hogy mi lehet az a dolog, amitől nem bízott meg benned eléggé ahhoz, hogy elmondja anno, hogy gondjai vannak. Az opciók között van az is hogy nálad van a hiba, az is, hogy nála, meg az is (és ez a legvalószínűbb) hogy mindketten tettetek dolgokat, amik ide vezettek. De ha te rá tudsz jönni (belátom, nem könnyű feladat) hogy mik lehettek azok a dolgok, amiért nem nyerted el igazán a bizalmát és amiért nem veled osztotta meg a dolgokat, az segíthet. Mert egy bizalmi beszélgetést indíthat, ha el tudod mondani neki hogy ezt meg ezt sajnálod és félsz, hogy talán nem egészen olyan barát voltál, mint lenni akartál, de ettől még szeretnél egy második esélyt, mert ő nagyon fontos neked és nem akarod elveszíteni. Nem garantált, hogy beválik (főleg ha nem találod el mi volt a gond) de lehetséges. Az őszinteség mindig jó kezdet. Egyébként beszélgethetsz közös ismerősökkel is, hátha van köztük olyan egyenes ember, aki megmondja, hogy mi lehetett a baj veled.

Azt pedig, hogy a barátnőd pszichológushoz ment és EZÉRT most nem beszél veled, verd ki a fejedből. A pszichológus nem telebeszéli az ember fejét, mint egy hittérítő, hanem segít tisztábban látni a saját dolgainkat. Ennek részét képezi, hogy a kapcsolatokat is olykor újra kell értelmeznie az embernek. De az egy pozitív dolog hogy a barátnőd lelkileg fejlődik, és az ő szemszögéből az egyik legtaszítóbb hozzáállás lehet az, ha emiatt a pszichológusát kezded okolni. Első sorban inkább nálad és a barátnődnél kell keresni a probléma forrását. Biztos egyikőtök sem egy szent, hisz senki se az. Talán mostanra derült ki, hogy a barátságotok nem képes működni, vagy ez csak egy nehézség az úton és túl lesztek rajta. Ez mindkettőtökön áll.

2015. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Igazatok van magamban keresetem a hibát és aztán csodák csodájára azt írta, hogy ő nagyon küzd azért hogy minden a régi legyen..Azóta egyre jobban csak javul a helyzet.. lehet tényleg csak az időre volt szükség!

Köszönöm nektek!!!!

2015. dec. 20. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!