Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy haverom, de így már...

Van egy haverom, de így már nem tudom elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy egész jó haverom, osztálytársam. Most beszéltem egy barátommal, szóba hoztuk osztálytársam, és mondta a barátom, hogy ismeri Őt, tudja, hogy meleg, mert Neki volt haverja és neki elmondta.

Még otthon sem mondta el, csak néhány haverjának.

Nos, nem mintha bajom lenne azzal, hogy valaki meleg, de így már nem tudok rá haverként tekinteni.

Pedig velem kedves, aranyos, jófej stb.

De nem megy, nem tudom feldolgozni, hogy egy olyan jó pasi, mint ő akire tapadnánák a csajok fiúkra pazarolja magát.

Nem tudom mit tegyek, ha találkozok vele biztos észre fogja venni, hogy másképp viselkedek, nem hinném, hogy tudom talarni.

Ez engem nagyon ledönbentett, alig hittem el.

Járt valaki hasonlóképp? Mit kénenilyenkor tennem? Hogy lépjek túl ezen?

16/L



2015. dec. 20. 21:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Már bocs, de aki nem tudja a haverját elfogadni olyannak, amilyen, az minden, csak nem igazi barát. Mit befolyásol egy barátságban az, hogy ő a magánéletében most nunit nyal, vagy fütyköst szlopál? Most komolyan, mit? Ja, hogy te akartad neki előírni, hogy milyen emberrel lehet együtt? Akkor kérlek, te minden vagy, csak barát nem.

Az pedig, hogy kire "pazarolja" magát, az ő egyéni döntése. Neked semmi közöd hozzá, ha ő olyasvalakire "pazarolja" magát, akivel boldog.

2015. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

Barátokat nem a szexuális hovatartozás szerint kell választani... Az, hogy meleg nem ő döntött így...


Ha ez miatt képes vagy tőle megválni, akkor nem is voltál a barátja, haverja...


Az embert lásd, ne azt hogy kihez vonzódik... Mert nem egy és ugyan az még mindig...


Érdekes, nálam a lány ismerőseim is elfogadjak, Pedig jól nézek ki szerintük, de nőbe nemtudnék szerelmes lenni férfiba igen :) Szóval a boldogságot választottam a nők helyett :)

2015. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van.

Az ő boldogsága a fontosabb, nem mások véleménye.

Csak nekem nehéz ezt felfogni, mert eddig még nem szembesültem ilyennel, és azt hittem, hogy velem ilyen nem történhet meg.

Hülye voltam, tévedtem, megtörtént.

Barátsága fontosabb nekem annál, hogy elridegüljek tőle.

Köszönöm!

Utolsó előtti, köszönöm még egy igazi tahó válaszoló.

2015. dec. 21. 14:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, neki semmiképpen ne említsd meg, amiket ide leírtál, mert k--rva szarul fog neki esni, ha olyanokat mondasz, hogy nem bírod elfogadni meg nem tudsz rá haverként tekinteni. Gondolj bele, neked hogy esne, ha a te egyik barátod jönne ilyen szöveggel, miután megtud rólad valamit, ami neki nem tetszik!


Egyszerűen maradj a barátja, mint ezelőtt, ne kezeld másképpen emiatt! Idővel túl fogod tenni magad rajta.

2015. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a bókot, de ha nem haragszol, nem veszem magamra.

Azon meg vitázhatnánk, hogy kit lehet inkább tahónak nevezni: azt, aki a(z amúgy senkinek kárt nem okozó) magánélete miatt fontolgatja egy barátság megszakítását, vagy azt, aki megmondja, hogy egy barátság nem kéne, hogy ezen álljon vagy bukjon? Ezen azért gondolkozz el, mielőtt letahózod azt, aki ugyanazt írta, mint azt, akinek épp hálálkodsz. Ja, bocs, hogy kendőzetlenebb stílust ütöttem meg, csak tudod, ettől nem tahó lesz az ember, hanem szókimondó.

2015. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14, köszönöm, semmiképpen nem fogom neki említeni azt amit most nektek ide leírtam, de mint írtam fentebb beszélni fogok vele.

15, jól van, nem érdekel.

2015. dec. 21. 22:31
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Velem ez sohase történt meg, sőt, én magam is meleg vagyok. Viszont alapból nekünk magunknak is évekbe tart, mire egyáltalán elfogadnánk a tényét a másságunknak. Amikor tavaly végre abbahagytam magamnak a hazudozást, összetörtem, és több hónapon át depressziós voltam. És ha mi magunk is ilyenen megyünk át, nem tudom hogy miért várunk el többet másoktól. Csak adj magadnak időt, és értsd meg, hogy a barátod nem döntött így, és ettől még ugyanaz az ember, akivel összebarátkoztál. Ha ő sem változott meg, akkor neked se kéne a hozzá való viselkedésedet megváltoztatni. Ha pedig nem tudod ezt mégse elfogadni, akkor lépj tovább, mert az a jobb mindkettőtöknek. Csak ne egyik napról a másikra ne állj vele szóba, hanem mondd el neki, hogy mi vele a bajod.
2015. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, hasznos volt a válaszod.

Semmiképpen nem hagyom úszni a barátságát, mindenképpen fel akarom dolgozni ezt, mert attól, hogy Én nem tudtam, hogy meleg már az volt amikor megismertem is, és attól, hogy az vagy nem, az nem változtat semmin, ugyanolyan ember, mint más.

Sokat gondolkodtam ezen, és az itt adott válaszolók egy részének igaza van, toleránsnak kell lenni, főleg a saját barátunkkal.

Köszönöm!

2015. dec. 25. 20:09
 19/19 anonim válasza:

Szia!

Mi lett a barátodal, kiderült, hogy meleg vagy sem?

Remélem még mindig jóba vagytok!

2016. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!