Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan rázzam le a "barátomat"?

Hogyan rázzam le a "barátomat"?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van úgy 3-4 osztálytársam akik már voltak nálam, xbox-ozni meg ilyesmi, anyám mindig csinált valami ebédet is nekünk..

Az egyiket közülük annyira neveletlennek tartom, ráadásul ő nagyra tartja magát, holott ő az aki semmire sem lehet büszke... Többször voltak nálam, legalább 3-4x, idén nyáron valahogy kikerülték a házam, de az akit említettem, többször írt, hogy mikor jöhetnek, de mindig kitaláltam valamit. Aztán elhívott egyszer bicikli túrára augusztus közepe tájékán, gondolom azért, hogy viszonozzam egy xbox délutánnal..


Most itt a téli szünet, és megint elkezdett nyaggatni már az iskolában, hogy mikor lesz ez a "nap", tűzzük ki dátumra pontosan, mert egyébként nagyon elfoglalt blablabla.. Mindig mondtam, hogy nem tudom el fogunk-e utazni, messze van stb.. Aztán ma rám írt, hogy mit szólok 25-én fogadni őket.. Hát erre teljesen kiakadtam otthon, hogy mit képzel, engem úgy neveltek, hogy a házigazda hív meg, nem pedig fordítva, ráadásul karácsonykor.. Válaszként írtam neki, hogy nem leszünk otthon mától. Erre kérdezi mikor jövünk haza.. Azóta nem írtam neki, teljesen felidegesített.

Másokkal még nem is lenne gondom. Na meg persze, ha ők mennek valahova akkor nem hív meg. Nála csak ez az opció létezik. Mit mondhatnék neki? Bármit mondtam sose adta föl, ami elég nagy bunkósság...


2015. dec. 21. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszabb távon csak olyan embereket szoktam vendégül látni, akik viszonozzák is.

Volt egy ismerősöm, akit számtalanszor elhívtam magamhoz, vártam, hátha meghív. Többször emlegette, hogy milyen finomakat evett nálam. Erre megjegyeztem, hogy jó pár éve ismerem, de nekem még nem volt lehetőségem megállapítani, hogy én nála milyeneket ennék.

Elhallgatott, azóta nem forszírozza a meghívást.


Szerintem az őszinteség az ilyen embereknél a legkifizetődőbb.

2015. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kitalálnod mellébeszéléseket. Egyszerűen leírod, hogy NEM, nem jöttök. Persze erre megkérdezni, hogy miért. Hadd kérdezze.

Te döntöd el mikor és kit engedsz be hozzátok. Hát nehogy már a farok csóválja a kutyát.

2015. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Xbox One-ról van szó?
2015. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én közölném vele, hogy bunkóság ennyire nyomulni, már ennyiből is lejöhetett volna, hogy nincs kedved meghívni őt magatokhoz, mert nem szimpatikus neked a stílusa.


Biztos orrolni fog, de tudod... inkább legyen kevés, de megbízható barát mellettem, mint sok áruló a hátam mögött.

2015. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én annyit mondanék, hogyha majd én hívom akkor nekem is jó lesz az időpont, de ne ő mondja meg, hogy nekem mikor legyen jó. Vagy vegyen magának Xboxot, vagy úgyis mindjárt karácsony és kérjen...
2015. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond hoyg nem, mert már a tököm tele veled :D
2015. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem Xbox One-ról van szó. :D

Köszönöm a hasznos válaszokat, majd intézkedem! :)

2015. dec. 21. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Mond meg neki őszintén,hogy nem érzi e gáznak,hogy meghívatja magát.Főleg így ünnepekkor.


Legjobb barátnőmmel se nagyon szoktam ebben a pár napban találkozni,mert folyamatosan vendégségben vagyunk,vagy nálunk vannak. Illetve barátnőmék is így vannak. Szóval tök érthető,hogy nem érnél rá.


Pofátlanság ez ha vki ennyire nyomul...

2015. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de miért nem akarsz velük találkozni, az nem derül ki sztoriból, csak az, hogy neveletlen, mert menni akar hozzátok
2015. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!