Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mentsem meg a legjobb...

Hogyan mentsem meg a legjobb barátnőmet a totális elzülléstől?

Figyelt kérdés

Na sziasztok van egy kis problémám,és ebben szeretném a véleményeteket/segítségeteket kérni!


Kezdjük ott,hogy én 15 éves vagyok,a legjobb barátnőm is ugyanennyi

Az ő barátja 17 éves

A barátnőm először nevelőszülőnél élt,most egy ideje nevelőotthonban

Sajnos egész életében nem nagyon foglalkozott vele senki :(

Már egy ideje van barátja,hát ő egyáltalán nem hozzá való

Megcsalta a barátnőmet,de ő megbocsátott neki

Nagyon magába volt esve,én vigasztaltam akkor is,de ezt is megbocsátotta neki

Viszont ezzel a sráccal nagyon lemegy a lejtőn..Iszik,többször így jött be a suliba,drogozik is,cigizik pedig amúgy nem szokott

Amíg össze voltak veszve,ezek közül egyiket se csinálta,rendesen járt suliba

Most meg visszaesett :(

Én szeretném megmenteni

Már arra is gondoltam hogy mondom a szüleimnek hogy fogadjuk örökbe vagy bármi,de sajnos a szüleim nem örülnek neki hogy vele barátkozom :( Azt hiszik hogy ő rosszba visz engem pedig nem is igaz

De én nagyon szeretem őt,olyan mintha a testvérem lenne és nagyon rossz látni hogy elrontja az életét :(

Hogy tudnám megmenteni? Hogy segítsek neki?

Kélek segítsetek!



2016. jan. 18. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetbe te nem tudsz sokat tenni, a barátnődnek kéne észhez térnie. Talán hogyha ráveszekedsz akkor észhez tér, vagy egyszerűen mondd meg neki, hogy ez önpusztítás és nem ezt a sorsot érdemli. Ha olyan jó a kapcsolatotok akkor biztos, hogy téged választ és nem a fiút. Ha már nagyon durván csinálja akkor talán szólj a nevelőintézetnek, meg kell értenie, hogy ezt érte csinálod, nem ellene. Lehet, hogy először téged gondol majd a rossznak, de ha értelmes akkor rájön, hogy mekkora b@romságot tett magával
2016. jan. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Sajnos egész életében nem nagyon foglalkozott vele senki :(" - ez, ami nagyon szomorú és itt van a probléma kulcsa is. A szeretethiányba akár bele is lehet halni. Azt teheted, hogy nagyon komolyan, őszintén elbeszélgetsz vele. Vigyázz, hogy szemrehányás, támadás ne legyen benne. Ne hibáztasd sem őt, sem a barátját - erre nagyon vigyázz. Biztosítsd, hogy szereted és mellette vagy. Biztasd, hogy segíteni akarsz. Öleld meg. Hosszan, valahányszor úgy érzed, jót tehet neki. Légy Barát. Privátban adhatok több ötletet is. Sok sikert!
2016. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!