Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én több új barátot szeretnék,...

Én több új barátot szeretnék, de a legjobb barátnőm nem engedi. Mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és a barátnőmmel már 7 éves korunk óta ismerjük egymást. Régen hárman voltunk legjobb barátnők, de a harmadik lány egy új közösséget talált magának, ami a legjobb barátomat kicsit meg is viselte, én viszont megértettem őt. Sajnos, mivel ketten maradtunk, inkább ő kezdett el parancsolni. Én nem nagyon hagytam magam, de mivel nagyon érzékeny, nem is akartam megbánatni. Próbáltam vele beszélni, hogy nekem is van véleményem, de arról még nem esett szó, hogy másik közösséget is meg akarok ismerni. Nem azt mondom, hogy nem akarok a barátja lenni, mert amúgy egy nagyon jófej lány, csak már a 6 év alatt elég uncsi lett. Már kezd erőltetté válni a barátság, de ő akkor is a többiek felé nem nagyon nyit. Igazából az osztályból mindenkivel nagyon jóban vagyunk, úgyhogy simán barátkozhatnánk velük is, tehát nem tudom, mit gondol. Szerintetek?

2016. jan. 16. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem muszáj ezt megbeszélnetek egymást között, és ne hagyd, hogy ne engedje, hogy barátkozz másokkal. Bátorítsd őt is, hogy barátkozzon a többiekkel.
2016. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én már mondtam neki, hogy gyere, menjünk oda a többiekhez, de ő csak azt mondta, hogy menjél, én itt maradok, én azt gondoltam magamban, hogy ezzel a mondattal nem tud befolyásolni, elmentem, és utána nagyon összevesztünk, alig tudtunk kibéküln ilyen apróság miatt.
2016. jan. 16. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Az hogy parancsolgat, és a leírásod arra utal, hogy kicsit alárendelt vagy ebben a barátságban. Ami neked kényelmetlen. Szerintem állj ki magadért, és igenis a te véleményed is számít. Azt érzem, hogy egy kiakar sajátítani magának. Próbáld vele megértetni, hogy a változás nem feltétlenül rossz, az élet természetes velejáróra. Valamint attól, hogy másokkal is barátkoztok, ő marad a legjobb barátnőd.
2016. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban igazad van, köszönöm! :)
2016. jan. 17. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!