Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy a legjobb (nak...

Normális, hogy a legjobb (nak vélt) barátom eltávolodik tőlem azért, mert lett barátnőm?

Figyelt kérdés

Szinglik voltunk, amikor összebarátkoztunk. Igazi férfibarátságként működött. Amikor ő becsajozott, akkor azt éreztem kicsit, hogy hanyagol, ha finoman megemlítettem neki, akkor féltékenynek és femininnek titulált. De aztán elmagyaráztam neki, hogy nem az vagyok, és a barátság fontos minden körülmények között. Én jó példát is mutattam mindig. Ha szórakozóhelyen becsajoztam, amikor ketten mentünk a sráccal, akkor a csajt néha magára hagytam wc indokkal, hogy a barát ne érezze, hogy a "f.sz feláll, az ész megáll". Most is így vagyok. Lett kapcsolatom egy jó hónapja. De nagyon kényesen ügyelek arra, hogy ne hanyagoljam a legjobb barátot, akivel azelőtt napi több üzenetváltás, heti szintű találkozások stb voltak. Most meg azt látom, hogy ő az aki tök jól elvan másokkal a facebookon, mindenkinek mindenét lájkolja (nem vagyok lájkvadász, de nyilván ezen keresztül is monitorozódik a fontossági indexem), engem meg leszar szinte. Sokkal ritkábbak az üzenetváltások. Pedig nem vagyunk összeveszve. De nem akarok direktben bekérdezni neki, mert tudom, hogy idétlen és éretlen módon reagálna, hogy féltékeny és feminin vagyok meg ilyenek. Mintha tudat alatt nem tartaná magát szerethetőnek barátilag általam. Holott pl tavaly együtt nyaraltunk kettesben, mert egyikünknek sem volt barátnő éppen. És sorolhatnám, hogy mennyire intenzív kapcsolattartásban voltunk.

Nem tudom, hogy mit tudok tenni. Nekem nagyon fontos (lenne) a barátság, még a barátnőmmel levő programok szervezésében is prioritása lenne, de csak ha ő is vevő rá. Nyilván nem futok, kepesztek senki után. Csak nem tudom, hogy tehetek-e valamit, múlik-e rajtam valami.


(tavalyelőtt már volt egy ilyen, akkor állt teljesen helyre a barátságunk, amikor szakítottam a lánnyal)



2016. jan. 20. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális. Akinek van párja, annak már a párjára és a barátaira is kell időt szakítania. Nyilván nem lehet mindig közös programokat szervezni, hanem kell külön a párral is és a barátokkal is. Így nyilván kevesebb idő lesz, mert azért a szabadidő véges. Abban nincs semmi rossz, hogy neki így a fennmaradó időben van ideje másokkal is haverkodni.
2016. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és egy igazi barátság minőség egyáltalán nem a találkozások gyakorisága határozza meg, és nem is lájkok.
2016. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nemtudom mennyire hanyagol, de ha kevesebbet foglalkozik veled, az egy bizonyos szintig érthető.


De ha csinálsz olyat hogy te meg a barátnőd és ő meg a barátnője elmentek valahova az is megér egy próbát.

2016. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neki most nincs senkije, éppen ezért furcsállom.
2016. jan. 20. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan beszélj vele erről, ha gyerekesen reagál, az csak őt minősíti.

Amúgy én nő vagyok, de én sem szeretek a barátnőimmel lenni annyira, amikor párkapcsolatban vannak, mert folyton csak arról beszélnek, hogy mikor mit csináltak a pasijukkal. Ami persze egy ideig érdekes, de egy idő után unalmas. Engem nem érdekel a pasijuk, ha érdekelne, akkor én járnék vele, nem ők... Nem akarok róla hallani. De nyilván ez elkerülhetetlen, mert ha nem velem vannak a lányok, akkor a pasikkal, tehát másról már beszélni sem tudnak. Ez főleg a párkapcsolatok legelején szokott így lenni. Miután összeszoktak a párok és kicsit "megunták" egymást, utána már jobban lehet beszélgetni, programokat szervezni, stb. addig viszont nem könnyű.

2016. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én nagyon keveset beszéltem beszélek neki a kapcsolatomról.
2016. jan. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!