Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány barátod van, aki ha most...

Hány barátod van, aki ha most felhívna, hogy "Itt egy hulla, segíts kérlek elásni", azt kérdeznéd hová kell menni? Vicc nélkül

Figyelt kérdés

Több mint 15 éves igaz jó barátaim vannak még a gimiből. Így vagyunk négyen-öten nagyon jóban és múltkor mikor hárman találkoztunk ilyen dolgok is felmerültek. Például ha valamelyikünk hajléktalan lenne, akkor ki mennyi időre fogadná be őt és hasonlók.


Ahogy körbe nézek nagyon sok embert látok akinek semmilyen tartós jó barátai nincsenek, sokaknak meg inkább csak felszínes haveri és ismerősi kapcsolatai vannak.

Szóval ebben néha nagyon szerencsésnek érzem magam, bár sokukkal már nem egy városban élünk, de azért gyakran összefutunk.


32/F


2016. jan. 20. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
ööö... NEM. Nem leszek bűnrészes, sem rablásban, sem gyilkosságban, sem nemi erőszakban. Befogadni igen, segíteni egy rakás dologban igen, pénzt kölcsönadni igen, de ilyesmiben segítséget nyújtani soha.
2016. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy se.. Az én barátaim nem szoktak hullákat "gyártani" :-)


Komolyra fordítva a szót - mert azért értem ám, amit mondasz - valóban nagyon kevés az igazi barátság, de nekem is van legalább egy barátnőm, aki éjjel 2-kor is felhívhatna, hogy kirúgta a férje és nem tud hol aludni és jöhetne is.

Valóban szerencsés is vagy, de bizonyára Te is teszel a kapcsolatért, mert azt Te is tudod, hogy a barátságot "ápolni" is kell, mert különben egyoldalú lesz (bármelyik fél részéről)

2016. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért egy 32 éves embernek már különbséget kellene tudni a "barátság" és a "bűntárs" fogalma között.

Aki mást megöl, azt én onnan nem tekintem barátomnak - pláne, nem kockáztatom érte a saját szabadságom és a családom egzisztenciáját.

De nem azért, mert megölte - hanem mert utána bele akarna rángatni. Aki ilyent tenne az nem barátként tekintene rám, mert akkor nem akarna az én bőröm árán menekülni.

2016. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Max 7

Bár van köztük olyan is akit ritkán látok,de ha bármi baj van számíthatok rá :9

2016. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1: Nem úgy értettem, hogy segíts megölni egy ÁRTATLAN embert, a rablást vagy erőszakot meg pláne ne vedd ide. De nem csak ártatlan emberek vannak.


3: És ha lelőtte a felesége/lánya/húga/anyja erőszakolóját? Lelőtt egy betörőt? Agyonvert valakit aki zsarolni próbálta őt?

De amúgy inkább a 2. válaszoló állt közelebb a megfejtéshez, mint te. Ha egyből ilyen irányba kezdtél gondolkodni, mint ahogy azt leírtad, akkor nem teljesen értetted meg a kérdést mondjuk a másodikkal ellentétben.


2-4: Köszi. Értitek a lényeget.

2016. jan. 20. 19:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Odamennék, de nem azért, hogy segítsek neki elásni a hullát, hanem hogy együtt valahogy megoldjuk a dolgot. És ha bárki hívna ilyen ügyben, odamennék, mert gondolom nem véletlen, hogy engem hívott.
2016. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kárdező:

"3: És ha lelőtte a felesége/lánya/húga/anyja erőszakolóját? Lelőtt egy betörőt? Agyonvert valakit aki zsarolni próbálta őt? " - Akkor vállalja a felelősséget, ne engem rángasson bajba! Értesítse a rendőrséget, és tisztázza magát! ( Mondjuk, egy zsarolót agyonverni nem ugyanaz, mint a húgom erőszakolóját lelőni.)


"Ha egyből ilyen irányba kezdtél gondolkodni, mint ahogy azt leírtad, akkor nem teljesen értetted meg a kérdést mondjuk a másodikkal ellentétben." - Ez is egy lehetőség.

Egy másik lehetőség pedig az, hogy Te nem tudtál értelmezhető kérdést kiírni, mert téves fogalmaid vannak a barátságról.

2016. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
31 éves vagyok, nincs egy barátom sem, haverom sem. Általánosban volt egy, de amint elköltöztünk az is megszakadt. Senki nem akar olyan emberekkel barátságot mint én, csendes vagyok, félénk, unalmas, nem járok sehova, még beszélni sem tudnék semmiről, mert nem történik semmi velem. Szóval hiába is szeretnék barátokat, semmi értelme nem lenne.
2016. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nem ellened mondom, de ez a szöveg annyira sablonos és irreális.
2016. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván senkiért se ásnék el egy hullát, lehet csak azért, mert rajta van a bakancslistámon a börtön elkerülése... Ettől még mondjuk nem tartom magam rossz barátnak. Régen tényleg akár tűzbe is tettem volna a kezem a barátaimért, aztán egyszer jött a nagy arcon csapás a bajban, hogy hát ez bizony közel se kölcsönös, azóta azért mindig ott ez a tapasztalat az agyam sarkában. Persze befogadnám a hajléktalanság szélén álló barátom, ha kell, akkor mindig segítek, ha tudok, de azért a realitás határain belül.
2016. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!