Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elsőéves egyetemisták/főiskolá...

Elsőéves egyetemisták/főiskolások, akiknek gimi alatt nem (nagyon) voltak barátaik, ti is tapasztaljátok ezt?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm (nem hármas baráti társaság,külön élethelyzetben ismertem meg őket),de egyik barátság sem az a típusú,amiben minden második nap találkozunk és megyünk valahova (mivel nem lakunk egymás közelében). Hozzá kell tennem,hogy nem voltak jók a gimis éveim,az egyik barátnőmet onnan ismerem,rajta kívűl nem is tartom a többiekkel a kapcsolatot egyáltalán.

Bekerültem az egyetemre és összebarátkoztam 2 lánnyal és voltam olyan hülye,hogy azt hittem,hogy most aztán felpezsdül az életem,mászkálunk,szórakozni megyünk. A hónapok során viszont felismertem, hogy mindenkinek megvan a még középsuliból összeverődött baráti köre és nagyon jól elvannak. Rá kellett jönnöm,hogy nekem nagyobb szükségem van a barátságukra állandó baráti társaság híján,mint nekik én rám.Persze ezt szégyellném bevallani előttük.

Ritkán persze vannak közös programok,de sajnos állandó társaság híján nagyrészt itthon vagyok,pedig szívesen mozdulnék ki többször....

Valaki valami hasonlót tapasztal? Hogy van az egyetemen/fősulin egy kisebb társasága,de a sulin kívül magányosnak érzi magát?



2016. jan. 25. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első évben próbáltam mindenkivel barátkozni és mindenkivel nagyon jóban is vagyok. Többször is elhívtak erre-arra, ezekre elmentem, de egyrészt nem voltak minden esetben az én személyiségemhez közel. Tehát mondjuk én nem vagyok oylan aki részegen az utcán beszólogat mindenkinek és mindenféle jött-menttel leáll szórakozni. Avagy ennek a totális ellentétével is találkoztam náluk.

Most harmadéves végzős vagyok. Általában mindenki a párjával van és nekik a baráti társaságukkal. Nálam is így volt mikor még barátom volt.

Nálunk kb 180-ból 6 fiú :D

Milyen szakra jársz?

2016. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nekem se egyetemen, se máshol nincsen semmilyen baráti társaságom, kimondottan magányos farkas vagyok. középiskolában még volt pár személy akikkel naponta jókat beszélgettem, de ezek már megfakultak, nekik továbbra is vannak más barátaik, rám meg senki nem gondol, senkit nem érdeklek. gyűlölök így élni :( egyébként én is elsőéves egyetemista vagyok :(

20l

2016. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12-es sajnálom,hogy érzel. :( Remélhetőleg még változhat a helyzet. A legyőzendő akadályok során (vizsgaidőszak,stb.),csoportban elkészítendő feladatok mindig adnak lehetőséget,hogy egy új oldaladat megmutasd a többieknek és felkeltsd a kíváncsiságukat a személyiséged iránt. ;)
2016. febr. 16. 23:34
 14/14 A kérdező kommentje:
Jajj, most így visszanézve látom,hogy az "így" kimaradt az előző hozzászólásom első mondatából. :D
2016. febr. 20. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!