Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ma több hónapnyi hallgatás...

Ma több hónapnyi hallgatás után elmondtam egy barátnőmnek, hogy a nyáron majdnem megerőszakolt egy közös ismerősünk. Válasz: "de hát ez a de hibád! " Tényleg?

Figyelt kérdés
Júliusban történt az eset. Ez a srác már korábban(április környékén) elhívott randira, de nemet mondtam neki, és úgy tűnt, hogy ő ezt elfogadta. Majd ezen az ominózus estén amikor egyéb okok miatt(családi tragédia nem részletezném) nagyon ki voltam készülve és nagy szükségem lett volna egy barátra, nagyon leitatott. Bevallom ehhez nem kellett sok, mert ritkán iszom, akkor is keveset, de aznap este nagyon sebezhető voltam, és csak felejteni akartam. Azt hittem, hogy jó, megbízható emberek között vagyok. Ez a srác, bár tudta, hogy nem akarok vele szexuális kapcsolatot, miután már elég részeg voltam elvette a telefonomat elrejtette, és felvitt egy szobába ahol tett velem dolgokat amiket én nem akartam. Emlékszem, hogy végig olyan dolgokat mondtam, hogy "de én ezt nem akarom", "hagyd abba" stb. Az egyetlen ok amiért nem erőszakolt meg, az hogy egy ismerősünk (elég részegen) majdnem betörte az ajtót, mert abban a szobában volt a táskája. Ez adott nekem annyi időt, hogy összeszedjem magam és bár a srác aki ránktört nagyon részeg volt és másnap állítása szerint semmire sem emlékezett segített nekem "elmenekülni" és hazajutni aznap este. Erről a mai napig egy ismerősöm sem tudott. Ma elmondtam egy lánynak akiben megbíztam, és értetlenkedve nézett rám, hogy mégis miről beszélek ez közel sem erőszakoskodás, és különben is az én hibám, mert én voltam részeg. A srác nem volt részeg, de engem itatott. Direkt elrejtette a telómat. És minden tiltakozás ellenére sem hagyta abba amiket csinált. Az utolsó percekben fizikailag lefogott. Hogy lehetnék ezért én a hibás?? Tudom részeg voltam, de hogy lehetnék ezért én a hibás?? Nem tudom mit csináljak, most teljesen kiborultam... Eddig nem mertem senkinek sem elmondani, most meg közlik velem, hogy még én vagyok a hibás? Nem tudom, hogy tegyem magam túl ezen, még mindig nem bírok tovább lépni, mit csináljak?

2016. jan. 29. 04:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Az alkohol nem mentesít semmitől. Meg ha te mindenre tisztán emlékszel, akkor nem lehettél annyira részeg. Ez olyan hülyegyerek szöveg. Beképzelsz dolgokat magadnak és most azt várod hogy igazat adjanak. Egy unatkozó hisztis kislány vagy.
2016. jan. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem jó szó a hibás, de miattad is történt, mert nem tartottál mértéket, hiába voltál sebezhető. Ettől függetlenül a srác egy debil volt és ez egy szomorú eset, még viszonylag jól jöttél ki belőle.


Ez az emlék benned fog maradni és legalább segít a jövőben. Ha úgy érzed komoly lelki sebeket hagyott, akkor keress fel egy szakembert, mert gyötörni fognak a gondolatok. Az se pozitív nagyon, hogy a barátnőd mindent csinál, csak nem segít.

2016. jan. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem te vagy a hibas.


Igazabol feljelentest kellene tenned, de a bizonyitas eleg nehezkes lenne. Gondold vegig.

2016. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a pasi SZÁNDÉKOSAN akart olyan helyzetet teremteni, amikor védtelen vagy, és megerőszakolhat.

Ha csak simán meg akar fektetni, azt vigasztalás közben megpróbálja, aztán legfeljebb nem sikerült...


De mivel itt erről szó sincs, nagyon is eltervezte, hogy erőszak lesz (elveszi a telefont, ne tudj segítséget hívni, leitat, míg ő józan marad, stb), az biztos, hogy feljelentenèm, főleg ha tanú is van. Ez nem úgy megy, hogy nem tegnap történt, és már késő.


A barátnőd meg nem barátnő. Nincs benne semmi együttérzés.


Mond el egy közeli családtagnak, mi történt, és kérj segítséget.

2016. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy a kérdező ivott-e, és ha igen, mennyit, NEM hibáztatható a történtekért. Kifejezte a tiltakozását, amit az utolsó görény figyelmen kívül hagyott, az, hogy nem volt teljesen tiszta tudatállapotban, nem felmentő, hanem súlyosbító körülmény az erőszakoskodó számára! Különösen, ha ezt ő tudatosan és szándékosa igyekezett előidézni, plusz a kérdező telefonját is elrejtette: ez egyértelműen arra mutat, hogy előre megfontoltan készült a nemi erőszakra, úgy, hogy tisztában volt azzal, hogy a kérdező nem akar vele szexuális kapcsolatot!


Nem értem, hogyan gondolkozhatnak így az emberek, akkor, ha egy fiatal, csinos nő elájul az utcán pl. alacsony vérnyomás miatt, bárki nyugodtan megkefélheti? Miért felmentés a részegség az erőszaktevőnek? Szégyellje magát mindenki, aki úgy gondolja, hogy a bármilyen okból magatehetetlen vagy kevésbé döntésképes nő szabad préda bárki arrajárónak, és magára vessen - pontosan ez az összekacsintós, ostoba és aljas szemlélet az, ami elősegíti az erőszaktevőket, és megnehezíti az áldozatok helyzetét.

Kérdező, nyugodtan fel is jelentheted az illetőt, nemi erőszak kísérlete miatt. Valószínűleg a megmentőd nagyon jól tudta, mi folyik, amikor bedörömbölt, kizártnak tartom, hogy "semmire sem emlékezett", ha egyszer segített hazajutni - a hamis tanúzást büntetik, a rendőrségen nem ajánlatos összevissza kamuzni, pláne, ha többen voltak a társaságban. Ha nem akarsz cirkuszt, az is érthető, de legalább pszichológushoz menj el, ezt az utolsó mocskot, aki bántott, nagy ívben kerüld. Megérdemelné, hogy a golyóit a torkába tömjék, de sajnos, Magyarországon tiltott az önbíráskodás, a Btk. pedig nem tartalmaz ilyen büntetést, pedig roppant hatékony lenne.

2016. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Tök mindegy, mennyit ittál, milyen állapotban voltál.

Kedves kommentelőknek is mondom, teljesen mindegy, milyen állapotban van valaki, senkinek nincs joga erőszakoskodni vele. Milyen világban éltek? Ha 1 ezrelék feletti az alkoholszint a véredben, akkor megkefélhető vagy szabadon? Vagy mi? Ha öntudatlan vagy, akkor azt lehet veled csinálni, amit csak akarnak?

Nem vagytok picit kifacsarodva?


Kérdező, a barátnőd sötét, szerintem ne nagyon barátkozzál vele. Szerencsére megúsztad a helyzetet, de annak a srácnak a közelébe se menj egyedül soha többé.

2016. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A pszihologus se fog segiteni..
2016. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is az én hibàm..nem tartott pisztolyt a fejemhez csak utàna..2év eltelt de azota se voltam senkivel..csalàdom se tudja csak egy baràtnőm..és igen kinevetett..de azt mondta az én helyzetembe ő is megtette volna..
2016. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, de amit írsz, az hibás: "barátnő". Nekem ilyentől jobb, kedvesebb, segítőkészebb ellenségeim vannak, sürgősen felejtsd el őt!
2016. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha felkínáltad volna magad, és meggondolod, akkor sem lett volna joga hozzád érni.


DE! Tudod, ez az elv, ami remekül hangzik, csak a gyakorlat tök más, így EL KELL KERÜLNI a szituációt (önvédelem, 0. szabály). NEM inni részegségig, NEM felmenni vele akárhová, mert gyengébb vagy, védtelen, és ezt ki fogják használni.

És ha már megtörtént a baj, siránkozhatsz, hogy nem volt joga, meg stb. mert nem segít rajtad.

2016. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!