Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány éves korig normális, ha...

Hány éves korig normális, ha egy barátság hirtelen úgy szakad meg, hogy az egyik fél kijelenti: "Örök harag, többet nem szólok hozzád"?

Figyelt kérdés

Én úgy 10-12 éves korig tartom normálisnak. Illetve úgy, hogy az a fél nem mondja ki hangosan, de egy ponttól kezdve nem reagál semmire, se e-mailre, se sms-re, se bocsánatkérésre, és levegőnek nézi azt, aki korábban a a barátja volt.


Nektek volt valaha ilyen tapasztalatotok? 16 éves korotok után?


2016. jan. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs egy barátságban, hogy az egyik fél csak úgy elhatározza, h nem szól többé a másikhoz.

Annak valami oka kell hogy legyen. Ha jó oka van rá, akkor talán jobb is ha megszakítja a kapcsolatot.

2016. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előfordulnak okok, persze. Például, hogy az egyik fél egy másik programon vett részt, és nem tett eleget a barát meghívásának úgy, hogy a barát az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ráér, míg a másik, már betervezett valamit arra az időpontra. Ezt szerintem, ha elmúltunk ötévesek, meg lehet normálisan is beszélni, akár utólag is, hogy miért történt így.


Nem olyan helyzet, hogy mondjuk azért berágni, mert a volt barátunk dobott a "legjobb barátnőnkért", ott kicsit megértem a jogos örök haragot.

2016. jan. 29. 13:31
 3/7 anonim válasza:
Minden korban vannak gyerekes emberek. 30 évesek is ilyenek néha.
2016. jan. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Unokahúgom ilyen volt 21 évesen. Pedig gyerekkorunk óta nagyon jóban voltunk. Berágott valamin, nem is lényeges, hogy min. Nekem semmiség volt, nem is gondoltam, hogy ezzel megbántom, de őt valamiért rosszul érintette, amit tettem. Szerettem volna megbeszélni vele, tisztázni a helyzetet, de azóta nem szól hozzám.

Nekem valamiért értetlen ez a viselkedés, nem tudom, h

2016. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(Bocs, előbb elküldte, mint szerettem volna...)


Szóval nem értem, miért lesz egy ember haragtartó, főleg ha a másik szívből bocsánatot kér(ne) tőle.

2016. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy 10-12 éves korig tartom normálisnak" Ez rossz, mert e felett sokat változik mindenki. Ennek minimuma 16 éves kór, de ez naaagyon minimum. Inkább raknám 20ra.

Nekem 16 éves kor előtt nem is volt ilyen s senkinek nem is lehet. Nem tudhatod X év alatt mennyire változott meg, mennyire jött rá dolgaira illető. E felett vannak ilyenek elég sokszor, amikor rájössz, egy ember aki már alig fog változni, kommunikációképtelen, így muszáj örökre felfüggeszteni kapcsolatot.

2016. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az illető amúgy harmincéves, tehát azért már túl van a kamaszkoron.
2016. jan. 30. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!