Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rengetegen miért adnak kölcsön...

Rengetegen miért adnak kölcsön mindenféle barátnak?

Figyelt kérdés
Aztán panaszkodnak hogy nem adják vissza a pénzt. Majd pár hét múlva kölcsönadnak egy másik barátnak, rokonnak. Persze őaem adja vissza. True story
2016. febr. 12. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bátyám szedte el (akkor mérve) rengeteg pénzem, ilyen olyan ürügyekkel, hogy majd visszaadja...meg jóval ár fölött vettem tőle valamit, volt olyan, hogy elkért valamit amit eladott, de mondta, hogy majd az árát odaadja......

Mondjuk én soha nem sírtam, hogy nem adja vissza, max neki mondtam párszor, hogy jó lenne már megadni...


Legjobb barátomnak simán adok kölcsön több tízezret, mondjuk most már nem probléma az sem ha X év múlva adja meg, vagy meg sem adja, mert van elég tartalékom...


Apámnak is adtam pénzt, mert szüksége volt rá, de nála is van limit, relatíve nagyobb összegek voltak (részletben kérte), de nekem az sem jelentene akadályt ha nem adná meg, mert így is van elég számomra.


Ha egy ismeretlen odajönne, hogy adjak neki kölcsön elhajtanám. De ha mondjuk látszólag rendes ember megszorulna akkor kisegíteném max 1000 Ft-ig. Mondjuk ez nem kölcsön, mert itt nem számítok arra, hogy visszaadja.


Régen amikor tesómnak adtam kölcsön akkor még jóval zöldfülűbb voltam anyagi téren. Akkor sem érdekelt a pénz, akkor is beosztottam ahogy tudtam, de akkor teljesen más volt a helyzet mint most...

Most, hogy elég jól keresek, bőven van mit beosztanom, mert konkrétan a fizetésem majdnem háromnegyedét félre tudom rakni, de havi szinten több mint a felét.


Apám révén megtanultam, hogy vannak emberek akik jobb ha kölcsönkérnek, vagy szándékosan adunk nekik kölcsön pár ezer forintot...mert vannak olyanok akik SOHA nem adják vissza, de ezzel végre megtudunk szabadulni tőlük egy életre, mert mindig kerülni fog minket, hogy ne kelljen megadni azt a pár ezret...


22F

2016. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

" de ezzel végre megtudunk szabadulni tőlük egy életre, mert mindig kerülni fog minket, hogy ne kelljen megadni azt a pár ezret... "


Úgy is kerülni fog egy életre ha sosem adsz neki pénzt, mert akkor máshova megy, téged meg utálni fog.

2016. febr. 12. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

nem feltétlen...pl én ha kölcsönkérek valakitől és nem ad, attól még nem fogom utálni...


22F

2016. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam panaszkodni.


Nyilván 2 ok lehet. Vagy nem akarja vagy nem tudja megadni.

Ha nem akarja, akkor úgysem adok később (ezt észre lehet venni hamar, nem csak évek után amikor már a fél vagyonod oda adtad)


Ha nem tudja, akkor meg mit csesz....essem, megvan a saját baja így is.

(Voltam már én is olyan helyzetben hogy MÉG 1000 forintot sem tudtam sokáig megadni. Nem nem akartam.)

Ahogy valaki már fentebb írta, van annyi bevételem, hogy ha egy kölcsön kért pár ezer forint "elvész", akkor még nem fogok éhezni.


Ha valaki pl. nagyon csóró, és úgy kér pár száz vagy 1-2 ezer forintot, akkor szoktam azt mondani, hogy hagyja csak, mert nyilván úgysem tudná megadni, így meg ott lezárom magamban a dolgot és nem számítok arra a pénzre.

2016. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én annó gimiben adtam egyik barátnőm pénzt kajára,mert nem adtak neki a szülei csak minimálisat 200-300 ftokat de volt,hogy 500 at adtam. Mindig jajj meg adom jajj megadom. De tudtam,hogy nem fogja,nem tudja miből.


Most pedig 3 személynek adok kölcsön.Húgom,anyum,legjobb barátnőm. De igazából úgy vagyok vele,ha megadják megadják ha nem akkor nem. Nem keresek annyira jól. De pár ezer ft nem fog földhöz bacni :)


Viszont mikor kért egyik haverom kölcsön 1500-at, majd mondta vissza adja.. azóta látom a pénzt :D Többet nem is kért tőlem.De látni se látom.

2016. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!