Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tönkretesz egy baráti kapcsola...

Tönkretesz egy baráti kapcsolatot az, ha az egyik fél sokat nyavalyog a másiknak?

Figyelt kérdés
Egy élete egy rossz időszakában, amikor sok rossz dolog éri
2016. febr. 14. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen tönkre teheti!
2016. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig jóban voltak, és csak most lett rossz a másiknak, tehát csak mostanában nyavajog, akkor, ha a barátság igazi, nem mehet tönkre.
2016. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. Aki sokat nyavalyog (panaszkodik), még ha okkal is teszi, gyakrolatilag a másik ember energiáit szívja le. A panaszkodás mindig azt a tudattalan üzenetet küldi a másik ember felé, hogy "segíts!".


Ha csak egy időszakra érvényes, mert éppen pocsék passzban van, azt még túlélheti a barátság, de jobb volna, ha a probllémákkal küszködő ember naplót írna és abban panaszkodná ki magát, vagy keresne egy pszichológust. A barát oké, hogy mellette áll, na de nem az anyja és nem a pszichológusa!

2016. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azért a barátságban az is benne van, hogy nem nyomom agyon a barátomat a nyavalygással. persze ha nehéz valami, meg lehet beszélni, de kell hogy legyen vége egyszer ennek,
2016. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

abban az esetben teljesen érthető, ha te megteszel mindent, hogy átsegítsd azon az időszakon.


nyilván önmagában, ha van egy dolog, amiben nem segítessz neki, akkor nem túl fair.


én így jártam, ismerősöm már hónapok óta panaszkodik, semmihez nincs kedve, én már nem tudom mióta ajánlgatom neki, hogy gyerünk el valamerre közösen stb. de nem, ahhoz sincs kedve. és igen, már azt éreztem, hogy ez engem is lehúz, és nincs egyáltalán bűntudatom amiatt, mert most hanyagolom. nekem is vannak problémáim, mégsem vetítem rá, meg ha meg is tenném, mire mennék vele, rákontráz, hogy neki mégrosszabb...és akkor hú, de jó, mostmár ketten vagyunk, akiknek rossz...:D

2016. febr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már lassan 2 éve tűröm el ezt a "barátnőmtől" és már eléggé kezdek tőle kikészülni. A nap 20 órájában ezt kell hallgatnom, hogy jaj az én életem milyen szar, jaj amikor bekapcsoltam a rádiót direkt nekem rakták be azt a siratós számot, aztán ő sértődik meg ha azt mondom neki, hogy fejezze már be ezt a gyerekes viselkedést.
2016. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!