Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most melyik az igazi férfias...

Most melyik az igazi férfias viselkedés, az, ha elfutok egy erősebb elöl, vagy az, ha kiállok vele, hogy szétverjen?

Figyelt kérdés

Jó tudom, a legokosabb dolog elkerülni a balhét, bunyót. De ha már túl késő és nagyon felbőszült az úr, aki mindenképp le akarja vezetni a dühét egy kis bunyóval és sajnos nagyobb, erősebb, esetleg tudom róla, hogy még küzdősportot is űz, akkor mi a legférfiasabb megoldás.

Valahogy szégyellek elfutni. Kétszer keveredtem már bele bunyóba, úgy, hogy tudtam, hogy az ellenfél jobban verekszik, és nem futottam el, hanem mentem a kórházba. Kiálltam magamért...de megéri?


2016. márc. 6. 22:15
 1/6 anonim válasza:
6%
Megéri. Az a legférfiasabb.
2016. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjuk már ezt a badarságot, hogy az a férfias viselkedés, ha valaki kiáll és verekszik. Tételezzük fel, hogy kiállsz verekedni, mi történhet. Jobb esetben legyőzöd az ellenfeled és elvisz a rendőrség garázdaság, illetve testi sértés miatt, rosszabb esetben kórházba visznek, maradandó sérülést szerzel, kiesel a munkából, megrémiszted a családod, stb.


Szerintem a legfontosabb férfi tulajdonságok:


-becsület

-udvariasság

-lovagiasság

-intelligencia

2016. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es.

És nevezheted magadat férfinak akkor, ha valaki kikezd veled és te csak elszaladsz? Én nem hinném. Attól persze lehetsz becsületes, de itt én az elszaladásról beszélek, ami szégyen.

2016. márc. 6. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


Kedves kérdező, szerencsére még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy el kellett volna szaladnom, eddig mindig felismertem a problémás alakokat és sikeresen elkerültem őket. Na de és itt jön a de, elárulom neked, hogy én lassan 8. éve űzöm az Aikido nevezetű harcművészetet, szóval elhiheted, ha kell, meg tudom magam védeni, de még így is ha lenne rá lehetőség, inkább meghátrálnék. Miért is?


Az első indok, hogy az erőszak nem megoldás semmire, a második meg, hogy honnan tudod, hogy a verekedés alkalmával nem kerül elő például egy kés? Szerinted a családodnak mire van nagyobb szüksége? Egy olyan "férfira" aki kiállt verekedni és esetleg kórházban van, halott, vagy börtönben van, mert pl. rosszul esett a verekedő partnered és belehalt, volt már ilyen és ugye ezek a lehetőségek is megtörténhetnek, vagy pedig egy olyan férfira, aki inkább elkerülte az összetűzést és számíthat továbbra is rá a családja, nem okoz riadalmat a vele történtek, nem esik ki a munkából, stb. Az természetesen más kérdés, ha valakit meg kell védeni, de te nem erről beszéltél.

2016. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én nő vagyok és küzdősportot űzök, de nálunk is kb az a szabály, hogy nem élsz vissza tudással. Ha van lehetőség elkerülés a technika. Vagy futás.

Aki komoly szinten űzi az a karrierét is kockáztathatja, ugyanis ha szövetség megtudja, hogy csetepatéba keveredtél, akkor kizárhatnak rangos versenyekből.


Láttam már országos bajnokot is elszaladni, és mestert egy szórakozó helyen megkéselni. Nem állnak le a verekedésbe, nem tehetik.


Nem az bizonyítja a nagyságodat, hogy leállsz velük, hanem az, ha felismered, hogy egyenlőtlen küzdelemben, nincs becsület amit meg kell védeni.

2016. márc. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kettesnek igaza van mindenben. Ha ez zavar, akkor menj el Thai Boxolni. Megtanulsz verekedni rendesen. Aztán Thai Box után, ha gondolod keress egy mozgékonyabb Kung-fu stílust és abból belekeverhetsz technikákat. Ennyi. Többet nem kell ezen gondolkodnod.
2016. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!