Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Menjek, vagy maradjak? 15/F

Menjek, vagy maradjak? 15/F

Figyelt kérdés
Szóval 3 hónapja a szüleimmel Szlovákiából Ausztriába költöztem (Szlovákiában születtem én is és a szüleim is, ott nevelkedtem, Magyar az anyanyelvem) Főleg azért jötünk ki, hogy nekem jobb jövőm legyen. Otthon jól éreztem magam, sok jófej barátom volt, akikke mai napig szokok játszani. Itt nem érzem magam túl jól, gyakran sírok. A némettel nincs igazán baj, a tanárok szerint jól haladok. Otthon általában a középpontban voltam. (iskolában, bulikban. ) Az anyukám felajánlotta hogy hazamehetünk, csak az a bibi hogy neki otthon nem lesz munkája. Illetve félek attól hogy a többi gyerek mit szól majd ahhoz hogy hazamentem. Nem nagyon tudok dönteni, hogy mennyek vagy maradjak. Igazából nagyon hiányoznak a barátaim, a nagymamán és a falum is. Ha valaki adna tanácsot indoklással azt nagyon megköszönném. Mit tegyek?

2016. márc. 9. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Hát figyelj velem ugyan ez a helyzet... mi is Ausztriába költöztünk, de mi Magyarországról.. ha lenne lehetőségem én azonnal visszamennék de nekem nincs.. persze tudom hogy itt jó stb de én nem érzem jól magam.
2016. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. A honvágy már csak ilyen. Át kell gondolni, hogy mi milyen következményekkel jár. Próbáljatok meg több időt adni magatoknak, hogy hozzászokjatok az új környezethez, az új élethez. Ha végképp nem megy, akkor még mindig vissza lehet menni. Az pedig, hogy utána ki mit gondol, ne érdekeljen, mert nem ő van a te helyzetedben, nem érezte azt, amit te.
2016. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Ezt neked kell tudnod. Ha nem érezd jól magad ott ahol most vagy, akkor változtatni kell. Biztosan talál anyukád munkát otthon is. Viszont abban már nem, hogy ha te továbbra is rosszul érezed magad, akkor az nem lesz hatással az egész életedre.


Ha otthon sokkal jobban érezted magad, hiányoznak a barátaid, és ténylegesen vannak olyan emberek ott akikre kölcsönösen számíthattok egymásra, szeretitek egymást, és fontosak vagytok egymásnak, akkor jobban megérné hazamenni.


Persze én nem dönthetek helyetted. Úgy gondolom gondolkozz el, mérlegeld a dolgokat. Esetleg írd le egy papírra mik a pozitív és negatív dolgok itt és otthon. Jobban átláthatod így.

Hallgass a szívedre!


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ne légy ostoba. Az a bajod, hogy hiányoznak neked a régi barátaid. Akkor miért nem próbálsz új barátokat keresni? Tudomásom szerint Szlovákia se valami fényes jövőjű hely a fiataloknak, szóval inkább maradj Ausztriában és barátokat szerezni.
2016. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ausztria :) honvágy rossz,de ha anyukád ott van azért enyhít. Barátokat meg találsz ott is,hidd el nekem. Én is menni akarok és menni is fogok. Nehéz lesz de nem maradok Magyarországon,azért,hogy egész életembe gürizzek aztán alig élek meg...:) Sok sikert neked is. 15/L
2016. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!