Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinaljak, ha a legjobb...

Mit csinaljak, ha a legjobb baratom nem viszonoz par dolgot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt szuletesnap,nevnap,karacsony sikeres vizsga stb. En eddig minden alkalomkor elmult 1 evben szerveztem neki valamit. Pialas,kaja,kisebb ajandek stb amit en alltam neki.de o ilyen alkalmakkor nem is igyekszik meglepni ilyennel. O is visszaszokott hivni dolgokra alapjaraton,de jol esne ha kulonleges alkalmakkor o is torodne igy velem. Pl nevnapom volt most mondta is h majd lesz vmi de nem unnepeltuk meg sehogy.forditott esetbe en msr reg beszerveztem vmi pialas kajalast.alapjaraton mindig en adok tobbet ebbe a baratsagba ami nem zavar mert kb testveri viszonyba vsgyunk de jol esne ha legalabb nevnap szulinapkor o is meglepne ilyennel. Nekem ez igy csalodas kicsit. Elmondjam ezt neki vsgy tulreagalom es hagyjam a francba? Majd estreveszi magat egyszer?
2016. márc. 11. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha zavar mindenképp mondd el, elvégre olyanok vagytok, mint a testvérek. Biztos megtudjátok beszélni.
2016. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lány vagy fiú a barátod. A fiúk többsége nem törődik az ilyen alkalmakkal, nem véletlen a "klasszikus" szappanopera szituáció, amikor a férj elfelejti a házassági évfordulót, a feleség meg kiakad XD. De vannak ilyen lányok is. Nem azért mert nem vagy fontos neki, hanem mert nem az a fajta aki külsőségekben mutatja az érzelmeit. Az ilyen ember fel sem veszi, ha valaki elfelejti a születésnapját, mert az ilyen különlegesnek kikiáltott napok neki nem fontosak. Ugyanezért eszébe sem jutna, hogy valakit megbánt azzal ha elfelejti a névnapját például :). Az én férjem például a saját szülei születésnapját sem tudja, úgy hívta fel őket megkérdezni a múltkor, amikor kellett egy dokumentumhoz. Az enyémet a facebookról szokta ellenőrizni, a házassági évfordulót meg a jegygyűrűben nézi meg (ha eszébe jut).


A barátod ilyen. Nem fogja magát észrevenni, arra ne várj. Szólhatsz neki, hogy neked ez rosszul esik, és megkérheted, hogy legalább a szülinapodat próbálja észben tartani (nehéz lesz). Vagy a nagy nap előtt egy héttel jatékosan figyelmeztesd hogy "ugye nem felejtettél el valamit? (kacsintás)".


"A ki mennyit ad a barátságba" kérdés kényes ügy. Más természetűek vagytok, ha ő tényleg fontos neked, akkor ne zavarjon, hogy viszonozza e a meglepetéseidet/ajándékaidat. Épp az az "ajándék" lényege, hogy nem vársz viszonzást érte. Ha zavar, hogy te többet erőlködsz miatta, inkább vegyél lejjebb te. Elég a szülinapra a buli, a névnapra meg elég egy kártya, vagy szóbeli köszöntés. A barátságotok értékét semmiképp se ezen mérd le. Tudsz vele őszintén beszélni, nem pletykál rólad, nem ver át, számíthatsz rá ha bajban vagy ? Akkor a barátod. A többi csak sallang.

2016. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem barátság, ha ez ember elvár valamit a másiktól, a barátság a szeretet egyik megnyilvánulási formája, amiben a lényeg az adáson van és nem a kapáson.
2016. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Akkor nem varok semmit. Csak jol esett volna legalabb ilyenkor valami..

2016. márc. 11. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, mit érzel, nekem is volt barátom, akivel 6-7 évig voltunk legjobb barátok, és csak én leptem meg őt ajándékokkal különleges alkalmakkor, ő meg soha engem. Én sem vártam el, de azért nyilván jól esett volna! De ugyanakkor én soha nem tettem szóvá. Szerintem azzal csak kellemetlen helyzetbe hozod a barátod, ha ezt említed neki. Mert vagy marad minden a régiben, és ugyanúgy nem kapsz tőle semmit. Vagy vesz neked valami vackot, csak hogy elkerülje, hogy megszóld emiatt. De ez mindkettőtöknek ciki lesz, mert tudni fogjátok, hogy ez egy "kierőszakolt" ajándék. Szóval szerintem ne szólj neki. Ha annyira zavar, hogy te többet teszel bele a barátságba ilyen szinten, akkor te se vegyél neki semmit ezután! :) Ha ő szól miatta, akkor megmondhatod az okát.
2016. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Majd eszreveszi magat egyszer?"

????? XD

KOMMUNIKACIO!!

2016. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!